Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, hogy anyám ezt...

Normális, hogy anyám ezt csinálja?

Figyelt kérdés

13 éves(nyolcadikos leszek) lány vagyok. Anyu azt akarja hogy ott sportoljak ahol ő edző, mondjuk ez így is van. Ez a legkisebb gond! Ugye ez elvesz rengeteg időt a nyaramból...a barátaim messze laknak, de egyébként sem érnék rá az edzések mellett túlzottan, mert időhöz lennék kötve nagyon, amit utáálok. Este szeretnék a közel lakó barátaimmal elmenni találkozni, de csak a közeli játszótérre vagy ilyesmi...jó, biztonságos környéken lakunk.de nem engedi.

Napközben nem tudok számítógépezni, meg egyébként is, mindenki este(éjjel) van fönn...Rengetegen 3ig gépeznek stb...nekem már 10kor aludnom kell =/ csak éjfélig szeretnék fennmaradni, max 1ig...Ez olyan sok?! felkelnék hamar, nincs szükségem sok alvásra...

ETET! szó szerint...megtöm, ha úgy gondolja nem ettem eleget...pedig így is gurulok. azt mondja h vékony vagyok, de ez nem igaz...mért ennyire elfogult?!

8 db 4esem lett év végén(többi 5ös), és ez már nála színvonaltalan...Tényleg az??

Nagyon gyereknek kezel... =/

Mit tegyek, hogy tovább maradhassak fenn?(mert most főként ez a problémám)

Tudom hogy sok ez, és köszönöm annak aki elolvassa, és válaszol is :)


2011. jún. 23. 16:08
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Nem azért mondom de én 12 vok és facebookon is több mint 1vagy 2-ig vok fenn éjjel...sajnállak beszélgess el anyuddal mond azt hogy szeretnééd ha több ideig maradhatnál fenn vagy kérd azt hogy 12ig maradhagyj fenn és lehet hogy máskor is meg engedi....attól függ hogy hétköznap is ugyanakkor kell-e lefeküdnöd...gondolom akkor buliznod sem szabad :( nagyon sajnállak...de tényleg mond azt hogy legalább nyáron hadd menj le egy kicsit tovább....én 6-ig szoktam lenn lenni a barátnőimmel a parkban vagy máshool...nekem egyszer volt buliim és ez 10.-ig tartott anyukám szívesen elengedett pedig mondom 12.vagyok nem több...kérd meg mond el hogy ezeket szeretnééd..További sok szerencséét! :)
2011. jún. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
78%

Nekem pedig kifejezetten tetszett a 15/F válasza. 30 éves vagyok, kétgyermekes anyuka. Engem sem engedtek sehová a szüleim, még 18 évesen se! Versenyszerűen sportoltam, hoztam jó eredményeket, a fősulin kiváló diplomával végeztem.

Igen, rövid pórázon tartottak. Igen, kicsit kilógtam a sorból. Igen, annak idején néha lázadtam ellene, bár igaz, hogy ki a bánatnak van kedve hajnalig fenn maradni, ha másnap hatkor már edzése van? Elfogadtam a dolgokat. Ma meg már hálás vagyok érte, nagyon.

Sok mindent elértem, élmányeket nem csak éjjel meg bulikban lehet szerezni, megtaláltam a hozzám hasonlók társaságát, akikkel bizony ezernyi emlék, élmény köt össze. Azóta szinte mindenki házas, gyerekeik vannak, boldog, működő házasságaik, rendben lévő egzisztenciájuk, klassz, összetartó baráti kör, bizony én mindent megkaptam, amire vágytam és nem adnám semmiért az életemet. Sem a szüleimmel töltött időket, mert igenis jó volt családdal kirándulni, nyaralni, jó volt, hogy odafigyeltek rám, hogy sokat beszélgettünk, hálás vagyok érte.

2011. jún. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
91%

Mások vagyunk. Így látatlanban senki nem ismeri a másik fél hagyományát, örökségeit. Vannak családok ahol így működik a dolog, vannak, ahol úgy. Ez az oldal azért van, hogy tanácsokat adjunk. Én adtam egy tanácsot. Nem kell egy az egyben elfogadni, és nem kell egy az egyben elutasítani sem. Ki kell belőle szűrni a hasznos részt, továbbgondolni, majd kifejleszteni egy módszert, ami a kérdezőnek, a kérdező anyukájának, a kérdező családjának és az Ő oldalán mindenkinek megfelelő (többé-kevésbé).


Mi is a probléma az angoltudással?


15/F

2011. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
29%
Ha szeretnéd, hogy három év múlva visszatérjünk rá, én miattam megeshet. Remélem a gyak kitart addig.
2011. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

Anyud egy részből nagyon is jól csinálja,amit csinál.Az,hogy maximalista,az valóban nem tesz jót neked sem és neki sem,a kudarcok miatt.Mert ha valami nem úgy sikerül,ahogy ő akarja,akkor kudarcnak könyveli el,és egy kicsit úgy érzi,hogy elbukott.Nos,az,hogy nem enged éjfélig vagy 1 óráig gépezni,az abszolút pozitív dolog,legalább tudod,hogy törődik veled.Nekem engedték az éjfélt,engedték az 1 órát,de csak nyáron.Most engednék akár a 3 órát is,mert elalszanak,nem figyelnek.Tapasztalatból mondom,hogy én is szívesebben lekapcsolom most a gépet,mert reggel alig tudok felkelni,kifárad a szervezetem,az energiám a semmibe megy.Nem szabad a gép mellett túl sokat éjjelezni,sem délután ülni.Nekem is,míg a gép nem volt,anyával rengeteget beszéltem,nagyon jó volt a kapcsolat.És aztán,mikor a gép meg lett,a kapcsolat elkezdett romlani.Mert én függővé váltam szinte,ami nagyon rossz.Itt szereztem barátokat,persze lettek közelebbiek is.Itt tudok mindennap beszélni azzal,aki a legfontosabb,a szerelmemmel.Nos,amikor vele beszélek(egész napokat szinte),akkor elzárkózom az egész családomtól,maximum egy-két órát vagyok a családdal,de azt is szétszórtan,például evés közbe,de akkor is csak,míg lemegyek a kajáért,meg mikor kérdezek valamit.És így lesz meg azaz 1-2 óra.7.-esen nem rossz bizonyítvány ez,bár még pár dolgon javíthattál volna,gondolom ő ezt látja.Mehetnél vele edzeni,legalább nem otthon unatkoznál.Nekem is,ha csavargósabbak lennének a szüleim,legalább anyum,vagy pld. edző lenne,akkor én is vele tartanék,mert ez egy nagyon jó lehetőség.Ingyen edzel,ami nem kis megtakarítás és a testednek nagyon jót tesz a sport.Az,hogy időbeosztásod lenne,az is csak jót tesz.Igaz,akkor anyud kicsit lazíthatna pld. a lefekvési idődön.:)

15/L((iigen,15!):):D

2011. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 15/F!

Én teljesen egyet értek tegnap 23:43-val.

Nagyot nevettem az "angoltudásodon" :DD

Egyébként nem is csodálkozom,hogy az osztálytársaid utálnak és nem hiszem hogy azért,mert jó jegyeid vannak.....

Egyébként kedves kérdező azt ajánlom próbálj meg vele elbeszélgetni az anyukáddal.Az etetéssel tényleg nem értek egyet.:(

2011. jún. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

@Előző:


Még mindig nem írtátok le, mi a probléma az angoltudásommal. Két angol szót használtam a válaszomban:


A "lite" szó jelentése olyan dolog, amelyet gyengítettek/enyhítettek egy normális, fő termékvonali kiadáshoz képest. Például: Coca Cola VS Coca Cola Lite - A Lite változatban kevesebb cukor van. Asus M4A78L-M VS Asus M4A78L-M LE (LE: lite edition) (mindkettő egy alaplapmodell) - az LE változat kevesebb bővítőhellyel rendelkezik és kisebb méretű. Ennél fogva befér a kisebb gépházakba, viszont búcsút kell mondani a sok kártyától meg bővítéstől, mivel jó esetben belefér 1 VGA és kész. Az anyukám VS többi rokon összefüggésben a LITE szót arra használtam, hogy jelezzem, anyukám csak kisebb baklövéseket követett el. (Míg a többiek ezekszerint nagyobbakat)


A másik szó a "wall of text". Ennek a jelentése "olyan szöveg, amely nagyon sok >>mondatot<< tartalmaz, azonban szinte zéró írásjelet és sortörést, nyelvtani hibákkal. Nagyon hosszú, fájdalmas elolvasni," szószerint talán "ömlesztett szöveg"-nek lehetne fordítani. A kérdező szövege hosszú, igaz van benne sortörés. Van benne nyelvtani hiba, ez lehet typo (TYPe Over, azaz elgépelés), vagy egyszerűen azért, mert a kérdező nem tud annyira magyarul, vagy egyszerűen nem figyelt oda kellőképpen. Sok a ... benne, viszont ez az életkorát és a hangulatát ítélve nem baj. (Kedves kérdező: ez most nem személyes támadás vagy bármiféle inzultus akart lenni, csak kifejtem a WALL OF TEXT szó jelentését. Nincs a kérdéseddel semmi baj, számomra teljesen érhető volt.)


Azért írtam, hogy láttam ennél nagyobb (terjedelmű és nagyobb mennyiségű hibával rendelkező) "wall of text"-et is, mivel ez igaz. A kérdező említette utolsó mondatában, hogy Ő a szövegét soknak érzi, és nagyon köszöni azoknak, akik vállalják, hogy ekkora terjedelmű (azért ez még sem olyan sok, inkább pont az arany középút) szöveget elolvas. Láttam már körülbelül 1,5 A4 oldalnyi ömlesztett szöveget, természetesen angolul egy külföldi fórumon. Igazi kihívás volt kibogarászni, de aztán megkértük az OP-t (opening poster, témanyitó (ez a gyakon a kérdező megfelelője)), hogy írja le újra. Utána már tudtunk valamit kezdeni a problémájával.


(Gyak: GYAKorikérdések.hu, az oldal, amin most vagyunk)


15/F

2011. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

És akkor lenne egy pontosítás az eredeti válaszomhoz:


"Ha megoldható, menjetek le a játszótérre, beszéld meg vele, hogy ő is ott legyen."


Ez a mondat nem egészen úgy jött létre, ahogy szerettem volna, hogy létrejöjjön. Így értettem:


"Ha megoldható, beszéljétek meg, hogy legyen ő is ott a játszótéren. Megvan rá az esély, hogy lássa, megbízhat benned, nem csináltok semmi butaságot."


15/F

2011. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
coca-cola light
2011. jún. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

nem azért mondom de a lite nem jelent semmit, te a light-ra gondolsz...


amúgy az nagyon gáz ha a 13éves gyerek csak úgy mehet le a játszótérre ha ott van az anyja mellette, a 3 évesekkel szoktak lemenni

nem csoda hogy utálnak a sulidba


Kérdezőnek: nem tudom hogy anyukád milyen edző de mindenképp csak olyat sportolj amit te is szeretsz, a többiről meg próbálj vele beszélni

2011. jún. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!