Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális hogy az anyám így...

Normális hogy az anyám így viselkedik?

Figyelt kérdés
Az a gondom hogy anyám úgy viselkedik a gyerekemmel mintha a sajátja lenne!Kioktat hogy mit csináljak ....és rám szól ha valami neki nem tetszik!!Anyum 37éves fiatal nagymama de ez már túlzás amit csinál!!Ha náluk vagyunk állandóan a kezében van a gyerek...oda sem adja nekem...mintha nem tudnám gondját viselni a saját gyerekemnek!!Mit csináljak vele??
2010. jún. 3. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem örülj neki, hogy így szereti a gyerekedet. Gondolom nem vagytok náluk állandóan, úgyhogy te is szeretgetheted amennyit csak akarod. (Nem lehet, hogy azért ragaszkodik a kicsihez ennyire, amikor ott vagytok, mert ritkán látja?) Ne féltékenykedj! :) Viszont a nevelésbe nem kell hagyni, hogy beleszóljon. Üljetek le, beszéld meg vele, hogy ő a te gyereked, te szeretnéd neveli és nem szeretnéd, ha beleszólna. Tanácsokat csak akkor adjon, ha a véleményét kéred!
2010. jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Minden 2nap megyünk!!Sőt el is szokta kérni hogy most nála legyen egy napot!!A kicsi még csak 5hónapos!!Múltkor is mikor ott voltunk elvitte a gyereket hogy megmutassa a barátnőinek de én nem mehettem oda vele!!Ott vártam míg vissza hozta!!
2010. jún. 3. 14:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is tésztázd, hogy kié is valójában a baba! Valószínűleg te is elég fiatal vagy még, s édesanyád nem látja be, hogy te már anya vagy, hanem még mindig az ő (kicsi) gyereke.

Az édesanyádnak nagymamaként kellene a gyermekeddel bánnia, ezt kellene vele megbeszélni. Mivel te gyermeked, te mondod meg, hogy mi legyen vele, te kötelességed gondoskodni felőle. Persze szeretgetheti, de csak addig és annyira, amíg a babának jó (mennyi babát láttam már sírni a nyüstöléstől...).

Mond meg neki, hogy tanácsot akkor adjon, amikor kérsz tőle, amúgy nagyon jól boldogulsz vele (hiszen már 5 hónapos)!

Jó babázást, s te babázz vele, mert te vagy az édesanyja!

2010. jún. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem mehetsz vele?? Én ezt nem hagynám! Mondd meg neki, hogy ez neked nagyon nem tetszik, fogadja el, hogy Te vagy a baba anyja, Te akarod nevelni, és ha ezt nem érti meg, akkor mondd neki, hogy ritkábban fogjátok meglátogatni!
2010. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
20éves vagyok....már nem kéne hogy úgy viselkedjen velem mint egy felelőtlen gyerekkel!!de sajnos ő nem ért meg semmit!!
2010. jún. 3. 15:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ülj le vele és beszéljétek meg a dolgot.Az én anyám sajnos pont az ellenkezöje gyakorlatilag le se sz@rja az unokáját(csak az én gyerekemet a másik 4-et imádja).Ugyhogy te még jobb helyzetben vagy.
2010. jún. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le vele beszélni.Hátha megérti.Énis azt mondom,hogyha nemért a szóból,akkor menjetek ritkábban.Egyébként az én anyósom is hasonló,azt hiszi hogy az övé a gyerek,hozzáteszem,nekem együtt is kell vele laknom.Te még könnyebb helyzetben vagy,mert neked az anyukád,és talán könnyebb vele beszélni.De én nemmondhatom el neki,mert őnagysága megsértődne.Amúgy én 22 éves vagyok.Valószínű az én anyósom is azt hiszi hogy nemtudok egy gyereket felnevelni.4 hónapos baba anyukája.
2010. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy kicsit ritkíts a találkozáson, ne menjetek egy pár napig hozzá, és próbáld meg érzékeltetni vele, hogy tudsz te önállóan élni, és gyereket nevelni. Felnőtt ember vagy, bízz magadban, meg tudsz állni a saját lábadon is. Ha szóba hozza anyukád, hogy miért mentek ilyen ritkán, akkor mondd el neki, hogy te azt szeretnéd, hogy a gyereked elsősorban veled/veletek legyen a saját otthonotokban, és el tudod te látni, hiszen ez a te feladatod. DE!!! Veszekedni nem érdemes az anyukáddal, mert bármilyen nehéz helyzet jöhet még az életben, amikor igenis jól jön, hogy van egy nagymama, aki vigyáz a gyerekre. Szóval csak óvatosan, hogy érezze, te is egy önálló, felelősségteljes felnőtt ember vagy. Tudom, hogy nagyon nehéz, de tartsd szem előtt a saját érdekeidet.
2010. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: lehet, hogy elég drasztikusnak tűnik, amit írtam, de azt hiszem, egy olyan nagymama, aki "elviszi" az 5 hónapos kis csecsemőjét az anyukától, hogy megmutassa a barátnőinek, az is elég furcsa valaki.
2010. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!