Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, hogy anyám ezt...

Normális, hogy anyám ezt csinálja?

Figyelt kérdés

13 éves(nyolcadikos leszek) lány vagyok. Anyu azt akarja hogy ott sportoljak ahol ő edző, mondjuk ez így is van. Ez a legkisebb gond! Ugye ez elvesz rengeteg időt a nyaramból...a barátaim messze laknak, de egyébként sem érnék rá az edzések mellett túlzottan, mert időhöz lennék kötve nagyon, amit utáálok. Este szeretnék a közel lakó barátaimmal elmenni találkozni, de csak a közeli játszótérre vagy ilyesmi...jó, biztonságos környéken lakunk.de nem engedi.

Napközben nem tudok számítógépezni, meg egyébként is, mindenki este(éjjel) van fönn...Rengetegen 3ig gépeznek stb...nekem már 10kor aludnom kell =/ csak éjfélig szeretnék fennmaradni, max 1ig...Ez olyan sok?! felkelnék hamar, nincs szükségem sok alvásra...

ETET! szó szerint...megtöm, ha úgy gondolja nem ettem eleget...pedig így is gurulok. azt mondja h vékony vagyok, de ez nem igaz...mért ennyire elfogult?!

8 db 4esem lett év végén(többi 5ös), és ez már nála színvonaltalan...Tényleg az??

Nagyon gyereknek kezel... =/

Mit tegyek, hogy tovább maradhassak fenn?(mert most főként ez a problémám)

Tudom hogy sok ez, és köszönöm annak aki elolvassa, és válaszol is :)


2011. jún. 23. 16:08
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
26%
Anyukád maximalista,ami nem túl jó,viszont azt,hogy nem enged éjszaka csavarogni,és nem gépezhetsz hajnalig,azt nem vetheted a szemére,mert gyerek vagy még.
2011. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
25%
Még ha nyári szünet is van, akkor sem kell 13 évesen csavarogni és éjszakába nyúlóan számítógépezni. Anyukád csak meg akar óvni a bajtól. Rengeteg rossz dolog van az interneten és nem akar kitenni ennek.
2011. jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Ez este alatt 8órát(MAX fél 9, 9 et értettem...)

És csak msneznék...:) és ez így akkor is nagyon rossz:S

2011. jún. 23. 17:08
 4/44 anonim ***** válasza:
4%

Egyedül az etetéssel nem értek egyet, bár ugye nem tudom, miért teszi. Ha azért, mert egészségtelenül táplálkoznál, ha rád hagyná - kihagynál étkezéseket rendszeresen, ilyesmi - akkor még azt is megértem.

13 éves vagy, tulajdonképpen gyerek, éjjel semmi keresnivalód nincs még egy játszótéren sem, de a neten sem. Ha nem tudsz aludni, olvass elalvás előtt, az többet ér, még napközben is korlátoznám a 13 éves gyerekem netezését, nemhogy éjjel.

Azok szüleihez, akik ennyi idősen hajnalig chatelnek, lenne pár keresetlen szavam....

2011. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
81%
Próbálj vele beszélni, de ne hisztériázva, meg követelőzve, hanem mond el, hogy a barátadinál mi van otthon, és hogy nyári szünet van stb. Kössetek kompromisszumot, kijavítod a jegyeket (amennyit tudsz) de akkor heti 1x-2x alkalommal (tehát nem minden este) maradhass fennt tovább. amúgy tényleg csak félt és a legjobbat akarja neked, most még nem értheted meg, de ha te is szülő leszel hidd el rájössz, hogy a szüleid mindig a legjobbat akrták neked és a legjobb tudásuk szerint próbáltak nevelni téged, ezért ne haragudj rájuk, egyezzetek meg valamiben.
2011. jún. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Már próbáltam :S Mondtam azt hogy azok is fenn vannak, akiket eddig istenített, hogy ilyen meg olyan jó gyerekek, amint megtudta, rögtön senkik lettek -.- =/
2011. jún. 23. 17:51
 7/44 anonim ***** válasza:
70%

Én is most megyek nyolcadikba és nekem is így volt hogy nem engedett el este felé és már este 10 körül aludnom kellett de nem is tudtam olyan hamar aludni mondtam is neki hogy ilyen korban mindenki fent van sokáig meg milyen jó nekik és még tv-t nézni sem engedett 10 után csak nagyon néha. =/

Mióta ő is szokott valamelyik gép vagy a laptopja előtt ülni azóta szinte bármeddig fent lehetek.. mondjuk reggelig nem igazán engedne szerintem.. de azért elég sokáig szoktam fent lenni főleg hogy nyári szünet van és ilyenkor mindenki fent van. :D

Szerintem próbálj meg rá valahogy hatni mert hidd el ez így nem nagyon mehet sokáig mert a suliban is kisgyereknek fognak nézni hogy ilyeneket csinál. =/

2011. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

Ha jól értem alapvetően az a baj, hogy nincs időd, lehetőséged találkozni, beszélgetni a barátaiddal. Ennek pedig lehet, hogy az lesz a vége, hogy kiközösítenek. Főleg, ha yári szünetben is mindig csak a sportolás, a tanuláson kell, hogy járjon az eszed.

Nem tudom, miért olyan maximalista az anyukád, általában ez azért van, mert úgy érzik a szülők, hogy ők nem tudtak mindent megtenni a dolgok érdekében, nekik nem volt lehetőségük, ezért a gyerekkel akarják bepótoltatni.

Én szeretek döntési lehetőséget adni a gyerekeimnek.

Ha egy párszor fenn maradnál éjszaka MSN-ezni, de ennek ellenére ugyanúgy menned kellene másnap, harmadnap edzeni, akkor biztos megéreznéd, illetve a teljesítményed is visszaesne.

De hogy is lehetne akár a sportban, akár a tanulásban jó eredményed, ha csak anyukád akarja, te nem is annyira.

Illetve te nem azért, mert már kialakult benned a kötelességtudat, hanem csak anyukád kedvéért teszel meg mindent.

Próbálj meg többször is beszélgetni vele erről.

Ő hogy töltötte ennyi idősen a szünetet, milyen sporteredményeket ért el, és mit akart volna még elérni.

2011. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
37%

Az én anyukám is ilyen. Szigorú követelményrendszer (10-kor fekvés, eljárás itthonról csak iskolába vagy igen különleges alkalokor, 5-ös osztályzatok és bizonyítvány, ezen házimunkák megcsinálása ekkor és ekkor, stb.), és kialakított büntetési protokoll, ha bármit megszegnék.


Sajnos a családban nagymamámék óta mindenkitől csak a rossz példa jön, hogy tönkretette az életét. Anyukám még a "Lite" kategória, Ő csak egy helyen rontotta el, de az utána jövők már eléggé sokszor. Az én anyukám azért szeret ilyen rövid pórázon tartani, hogy biztosítsa a jövőmet, hogy ne legyen okom elzülleni.


Eleinte én is szigorúnak tartottam a rendszert, az osztálytársaim utálnak, mert jó tanuló vagyok. Biztos csak irigyek. Nevetséges...


Én szívesebben éltem volna 20-30 évvel korábban, nem ilyen társaságban.


Azóta anyukámmal kialakítottunk egy közösen elfogadható protokollt, mondhatni kompromisszumra jutottunk. Mindketten aláírtuk, mindketten válalljuk a betartását. De ezután tényleg. Szó elszáll, aláírás megmarad. Bevállaltam, megcsinálom. Semmi problémám nincs a dologgal.


Nekem egész nyáron a tanuláson jár az eszem, tavaly nyelvvizsgára készültem, most pedig az érettségi tételek bújom, emelt szintet szeretnék majd tenni, elkezdem jó előre. (Félek az előrehozottól...)


De akkor lássuk pontról pontra a panaszod:

1. sportolás: nincs ezzel semmi probléma. Ha ő az edző, otthon is tudtok beszélni a dologról. Bárcsak az én anyukám a tanárom lenne egyben...

2. Időhöz kötés: nem lehet elég korán elkezdeni megszokni, felnőttként is időhöz leszel kötve, ha pedig gyereket is tervezel, az pedig méginkább. Éjjel felkelni megetetni, pelenkát cserélni, stb.

3. Gépezés: Én néha számítógépeztem éjjel 3-ig (fél négyig), de azt csak péntek és szombat este. Azután pedig vasárnap helyrehozni az időbeosztást. Nagyon fárasztó volt, teljesen felborítja az embert. Minden nap 6:15-kor kelek, 21:30-kor fekszem. Ehhez képest ha becsúszik egy 03:00 fekvés, 10:00 kelés, azt egy nap alatt visszahozni lehetetlen, hétfőn már fáradt az ember. A szemnek sem tesz jót, főleg nem az éjjel gépezés. Olvastam egy helyen, hogy az egészséges intervallum számítógépezésre az, ha az ember délelőtt 9 előtt és este 6 után nem kerül a monitor elé. Akkor már másra kell szánni az időt.

4. Etetés: most ezt úgy érted, hogy mondja, hogy egyél, adja a kaját, vagy a szádba is teszi (mint a kisbabáknak)?

5. 8 darab 4-es, többi ötös. Ha jól tudom, nyolcadikban 13 tantárgy van. Ha az én anyukámat nézzük példának, ezért már nagyon leszúrt volna. (Megnyugodtam, hogy más ilyen anyukák is vannak a világon, nem csak az enyém ennyire különleges).


Mit tegyél? Azt nem tudom, de azt tudom, hogy mit NE:

Semmiképpen se bújj ki a rendszer alól, ne játszd el a bizalmát. Ne hazudozz a fentmaradásról. Ha megoldható, menjetek le a játszótérre, beszéld meg vele, hogy ő is ott legyen. Próbáld meg magad picit befűzni nála, segíts a házimunkában, készíts egy finom vacsorát, végezd el a könyvelést, vidd el a kutyát kozmetikushoz, stb.


(Annyira nem sok amit írtál, láttam ennél nagyob wall of textet is.)


Hogy is szokták a gyakon aláírni? Azt hiszem valahogy így...

15/F

2011. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 15/F!

Ezt beszéljük meg pár év múlva, amikor kedves anyukád 18 évesen azt se fogja megengedni, hogy barátnőd legyen, hát még ha a barátaiddal (ha lesznek valaha ilyen érdekes felfogással) elmenj akár egy állatkertbe. Amúgy is 15 évesen milyen érettségit akarsz még? Ennyi idősen pont, hogy arról kéne szólnia a nyárnak, hogy a barátaiddal vagy és jól érzed magad. Aztán majd ne csodálkozz, ha 20 évesen már 2 diplomád de 0 magánéleted és 0 barátod lesz.

Amúgy így nyáron mi a fenét akarsz? Pont az a lényeg, hogy addig alszol amíg akarsz, tök mindegy, hogy mikor fekszel le, mert nem kell suliba menni. Az időhöz kötéssel meg pont igaza van a kis csajnak. Egész életében időhöz lesz kötve, olyan nagy baj, hogy ebben a két hónapban azt akarja csinálni amihez kedve van?

Lehet, hogy neked jó ez az állapot, de nem mindenki olyan mint te. Én speciel nem bírnám ezt az örökös megfelelést.

Ja és még valami: ha nem tudsz angolul, akkor ne használd.

Bocsi kérdező, hogy nem tudtam érdemben válaszolni a kérdésre, de ez a kis görcs nagyon felhúzott.

2011. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!