Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Helyes nevelési módszer az...

Helyes nevelési módszer az alábbi egy 13 éves gyereknél?

Figyelt kérdés

Mikor nem teszi meg amik kérek, jegyzem, és amikor ő kér szívességet, nem teljesítem. Tehát az adok, kapok elv.

Olyan kérésre gondolok szülő részéről, ami az együtt élés alapjaihoz tartozik. Pl.: Szétpakol a közös helyiségben és nem pakolja össze.



2021. jún. 3. 19:11
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, 27 voltam, teljesen igazad van, az durva, hogy lesöpri a földre. Még azt lehetne, hogy megmondod neki, hogy addig nem internetezhet/telefonozhat, amíg el nem pakol. És kihúzod/eldugod a routert. Ez egy teljesen belátható következmény, addig nem foglalkozhat mással (telefonozás/játék), amíg a kötelezettségét nem teljesíti.

Nem tudom, honnan vették egyesek, hogy kizárja a szeretetteljes kapcsolatot szülő és gyerek között, ha a gyereknek kötelezettségei vannak és ezeket a szülő behajtja rajta. Nyilván ideális esetben elegendő szólni, kérni, elmagyarázni, érvelni, de kamaszoknál azért előfordul, hogy próbálgatják a határaikat. És akkor igenis legyen következménye a viselkedésének. Ez nyilván fordítva is igaz, a szülő sem bántalmazhatja testileg vagy lelkileg a gyereket. De számtalan példát láttam arra a környezetemben, hogy jó értelemben mennyivel másabbak lettek azok a gyerekek, akinek voltak kötelezettségeik, akiknek még kamaszkorukban is állítottak a szülők korlátokat, mint akiknek mindent alátoltak. A legjobb persze, ha ebbe az egészbe belenő a gyerek, eleve úgy alakul ki a szokásrend a családban, hogy a gyerek természetesnek veszi, hogyha szólsz, megcsinálja.

2021. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
44%
Ez a Zsuzsika egy butuska óvónéni. Attól, hogy te találtál egy cikket, amit egy magánszemély írt, attól még az nem lesz igaz.
2021. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező, ha te beviszed az ágyára, ő meg lesöpri a földre, és ebből egy végeláthatatlan dühspirál keletkezik nálatok, akkor abban a családban komoly baj van, és addig kell pszichológushoz menni, amíg nem válik jóvátehetetlenné! Neked az ő dühét nem kell kiprovokálnod, és ha már megtetted, legalább meg kell értened. A kamasz tele van feszültséggel. Nem rossz szándékkal. De ha rosszul reagálsz az indulatkitörésére, nem akarod megérteni az érzéseit, sose fogtok visszatalálni a harmóniához.

31-es, senki nem mondta, hogy a gyereknek ne legyenek kötelességei. Továbbá attól, hogy egy büntetést előre közölnek, attól még az megtorlás marad, nem következmény. A következménynek van köze a tetthez. Egy bármilyen attól független, a hatalom pozíciójából tett külső lépés büntetés.

2021. jún. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
55%
33-as, ha nem netezhet ADDIG, amíg el nem pakolt, az következmény és nem büntetés, köze van a tetthez: előbb a kötelesség (elpakolás), utána a szórakozás. Pl. A büntetés az lenne, ha kapna egy pofont vagy nem kapna zsebpénzt. Egyébként meg a büntetésnek igenis helye van úgy egy családban, mint a társadalomban. Szerinted miért van büntetés a törvényszegőknek, tilosban parkolóknak? Hogy megtanulja, hogyha ezt vagy azt csinálja, akkor neki rossz lesz. Ha az nem jelent neki semmit, hogy a másik embernek az sz.r, ha ellopja a pénztárcáját, vagy éppen a másik ember nem tud kiállni az autóval, ha odaparkol a kocsikijáróba, akkor erre van a büntetés, amit meg is kap, ha elkapják. Mi ebben az ördögtől való? Ismerek olyant, aki kijelentette, hogy kizárólag azért nem hajt a megengedettnél gyorsabban, mert nem akar büntetést fizetni. Egyébként nyomná, mint állat. És ahol biztosan tudja, hogy nincs kamera, ott nyomja is. Visszatérve: van olyan gyerek, aki abból is tud tanulni, ha elmagyarázzák neki, hogy ez rossz, van aki meg abból, ha következmény van, alkalmasint büntetés. Azok az emberek, akiket ismerek és jó kapcsolatuk van a szüleikkel, egytől egyig arról számoltak be, hogy ritkán kaptak büntetést, de amikor kaptak, piszkosul megérdemelték, akkor ugyan rossz volt, de visszagondolva jogos és hatásos. Nem verésről és nem pofonról beszélek egyébként, hanem normális és szokványos büntetésekről vagy éppen következményekről. Egyik sem lett lelki sérült. Torz személyiségű embereket inkább azok között látok, akikkel nem mert a szülő konfrontálódni. Ezzel befejeztem, ha megérted, megérted, ha nem, ringasd magad tovább a lila kis álomvilágodba.
2021. jún. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
63%
34-es, semmi különbség a szórakozásmegvonás meg a zsebpénzmegvonás között, ez pont ugyanaz a kategória. És ne keverd össze az államigazgatási bírságokat a gyerekneveléssel. Az előbbi célja a bűnmegelőzés, mert másképp ezt nem lehet megoldani, az önkéntes állampolgári becsületre nem lehet mindig alapozni. Viszont egy családban csakis a családtagok együttműködésére lehet. És nem lila álom: 100%-ig büntetés nélkül neveltem fel a gyerekemet, veszekedni veszekedtem vele, az igaz, nem hagytam szó nélkül, ami nem tetszett, de ez csakis a verbalitás szintjén maradt, és nagyon klassz felnőtt lett belőle. A kamaszkori rossz szokásaival (dohányzás, késés, rendetlen szoba - igen, az) felhagyott, makulátlan a saját maga által kialakított lakása és az életvitele.
2021. jún. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:
Szerintem részben azért ilyen megosztó a téma, mert mindenki mást tapasztalt abból fakadóan, hogy a gyerekek sem egyformák és a kamaszkorig eltelt időben a szülőktől más és más impulzusokat kaptak. Tehát az előttem hozzászóló "megkapna" egy más szülő által nevelt kiskamaszt, sanszos, hogy "beletörne a bicskája"! Továbbmegyek! Részben a saját gyerekkori példám alapján is elmondhatom, hogy szerencse dolga is, hogy kinek mi jut osztályrészül. Egy biztos, nehéz az arany középutat megtalálni és frusztrált, fáradt szülő nehezebben tud szeretetteljesen és okosan "nevelni" gyereket.
2021. jún. 7. 19:53
 37/52 A kérdező kommentje:

"Ez a Zsuzsika egy butuska óvónéni. Attól, hogy te találtál egy cikket, amit egy magánszemély írt, attól még az nem lesz igaz."


Ezen annyira ki tudok akadni, mikor valamit megcáfol egy cikk és akkor jön azzal, hogy ilyen meg olyan a cikk írója! Veszélyes holt biztosnak lenni a dolgodban és erre van egy csúnya, de bölcs mondás is! ;)

2021. jún. 7. 19:55
 38/52 anonim ***** válasza:
29%
Bariné Kazai Zsuzsanna nem szaktekintély. Az internetre bárki fel tudja tenni az elméleteit. Attól még az nem lesz igaz. Én is csinálhatnék weboldalt, és odaírhatnám, hogy hány oklevelem van, akkor engem idéznél?
2021. jún. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:

Ha neked is 300 találta van a nevedre, akkor igen!

De ez csak egy példa oldal volt, amit a következmény értelmezése miatt írtam. Nem gondolod komolyan, hogy csak az lehet következmény ami automatikusan megtörténik?

Mindegy, nincs jelentősége. A könyv írok is biztos mind buták!

h [link]

2021. jún. 7. 21:14
 40/52 anonim ***** válasza:
0%

Azt nem tudod, mi van a könyvben, amit esetleg szakember írt, te csak Zsuzsikát olvasod. Mellesleg a Zsuzsika cikkének a 90%-ával én is egyetértek, egyetlen bekezdéssel nem. Egyébként az a 300 találat az valójában 39, négy oldal a google-ön, (idézőjelbe kell ám tenni, és az utolsó oldalra rámenni, hirtelen jóval kevesebb lesz, konkrétan 4), annyi meg lehet, hogy még az én nevemre is kijön.

És igen, komolyan gondolom. Következmény az, ami a cselekvésből értelemszerűen következik (fel nem öltözésnél megfázás, lassú készülődésnél vonatlekésés, rendetlenségnél cuccnemtalálás), a büntetés pedig az eredeti cselekvéstől teljesen független, egy tekintélyhelyzetben lévő személy által önkényesen meghatározott valamiféle megvonás. Erre nincs szükség a nevelésben, mert így a gyerek nem azért fog rendet csinálni, mert

- ő is látja, hogy úgy szebb

-könnyebben megtalál mindent

-tudja, hogy a szülő úgy szereti,

hanem azért, mert ellenkező esetben nem mehet a játszótérre. Ez nem nevelés, ez idomítás. Ez nem épül be a személyiségébe, mert nem azért kerüli el a rossz viselkedést, mert belátja, hogy az rossz, hanem azért, mert fél a büntetéstől. A hatalmi helyzet egy családban nem jó. A gyakori maga az élő példa rá. 1 perc alatt legalább 10 kérdést tudnék összeszedni, hogy "hogy mondjam meg anyukámnak ...?", "hogy érjem el, hogy a szüleim megengedjék ...". Ez a sokaságnyi gyerek mind retteg a szüleitől. Ami abszolút nem normális. A szülő nem szerető családtagként jelenik meg, hanem hatalmi pozícióból, akitől a gyerek függ. És ez nemritkán eredményezi a kapcsolat elhidegülését.

2021. jún. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!