Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tudnék csinálni apukámmal,...

Mit tudnék csinálni apukámmal, hogy egy kicsit többet engedjen el otthonról?

Figyelt kérdés
Sose enged el otthonról, még a szomszéd utcába se mehetek el a barátnőmhöz.Meg járok lovagolni és mindig elhúzódik az edzés és később érek haza.Ma is kint voltam, megnézni hogy vannak a lovak de mivel nem volt kint edzőm ezért nem tudtam bemenni és megvártam.Anya felhívott, hogy mikor jövök mondtam neki hogy nemsokára de apám fél 8-kor már jött ki értem idegesen hogy miért kések és hazarángatott.Mondjuk most be van gyulladva a szemem és ezért jobban félt.Sokszor kések el otthonról, mert amennyi időt kapok annyi nem elég, de apám nem érti meg.Folyton rágja a fülem, hogy miért vagyok ilyen lusta, meg semmit se segítek.De hát itt van nővérem ő megcsinál mindent, és ha valamit én csinálok az egyből nem jó/nem úgy kell.Meg edzőmre is haragszik, hogy hív ki menjek lovagolni ingyen egy kis munkáért cserébe.Én szívesen megyek, de apa nem érti meg azt hiszi hogy bántanak meg megütnek ilyesmik pedig nem, nagyon rendes ott mindenki velem.Mit csináljak apukámmal, hogy többször is elengedjen és engedékenyebb legyen?14/L
2010. júl. 24. 20:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hogy van egy nővérem ő 6 évvel, egy bátyám ő 8 évvel idősebb nálam és egy fiú ikertesóm.
2010. júl. 24. 20:40
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meséld el Édesapádnak, amit ide leírtál nekünk! Mondd neki, hogy te nagyon szereted Őket, és ne haragudjon, de 14 évesen Te már társaságra, veled egykorúak társaságára vágysz. Mondd neki azt is, hogy nagyon szereted a lovakat, és legyen szíves, értsen meg Téged! Mondd neki, hogy te vigyázol magadra, megígéred, de évközben úgysem (gondolom, de ha nem, javíts ki!) tudsz annyit lenni a barátaiddal/lovakkal a tanulás/iskola miatt, mint most. Esetlek csináld meg a kedvenc ételét, vagy ha szereti a jégkrémet, csinálj neki azt, nagyon egyszerű, és akkor mondd el Neki!

Remélem, tudtam egy-pár jó tippet adni, és sikerrel fogsz járni! Jobbulást a szeednek, és SZORÍTOK! De mindenképpen írd meg az "eredményt".

13/L

2010. júl. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!Hát ezt a beszélgetést próbáltam már, kb. 1 hétre meg is értette de utána folytatta ezt a "tiltósdit".Talán ha jobban "nyaliznék" akkor jobban is engedne, de bevallom őszintén olyan lusta vagyok hogy belekezdek de azonnali eredményt várok és azt gondolom pár nap és lesz szabadságom de nem, heteknek kéne eltelnie hogy "megpuhuljon" és nincs elég kitartásom hozzá, de ma összeírom miket kéne megcsinálni és meg is fogom.Jobban mennek a dolgok ha összeírom és rendszerezem őket.
2010. júl. 24. 21:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ezzel én is egyetértek, így ha összeírod, legalább látod, hogy mi az, amit szeretnél. Ne nyalizz, azt tuti, hogy nem fogja jó néven venni ;-)
2010. júl. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!