Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehetne jobb a kapcsola...

Hogyan lehetne jobb a kapcsolatom az Apukámmal?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. Szüleim 7 éve elváltak. Azóta Anyukámmal élek - aki 55 éves - és a nagyszüleimmel.

Anyával nagyon jól kijövünk, imádjuk egymást, minden megbeszélünk egymással.

Apukám 7 éve hagyott itt minket, egy nála majdnem 20 évvel fiatalabb nőért. Gyakran járok Apához, mert nagyon közel lakunk egymáshoz, mellesleg ott laknak a Nagyszüleim is. Amíg Apának ez a barátnője volt akit említettem, sokat foglalkozott velem - bár sosem vitte túlzásba.

2009 nyarán a barátnő otthagyta, vége lett a nagy szerelemnek. Apukám vissza akart jönni hozzánk, de nem szerettük volna, ha visszajön, mert Anya (és ismerősök) szerint ugyan ezt csinálta volna velünk (újra és újra). Vagyis amikor pár hétig itt volt, akkor is telefonálgatott, stb. stb.

Anyukámnak volt egy élettársa 2005- től 2009 elejéig, aki sajnos meghalt! Pedig őt úgy szerettem, mint egy IGAZI apukát.

Apukám azóta nem nagyon törődik velem. Január óta már 4 vagy 5 barátnője volt - legalábbis akikről én tudok.

Nyáron azért nem ér rá, mert nyár van - és dolgoznia kell, télen meg azért, mert tél van.

Gyerektartást fizet, bár nem túl sokat!

Nem tudom, hogy mitől lehetne jobb a kapcsolatunk? Aki járt hasonló szituációban, vagy van valami ötlete, azt szívesen olvasnám!

Köszönöm, hogy elolvastátok!


2010. aug. 18. 16:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

És Anyukámat sajnálom, hogy Ő mindent megtesz értem, de tényleg! A szó szoros értelmében - és a testvéreim is (Nem ugyanaz az apukánk, de nagyon szeretjük egymást. A tesóim 35, és 34 évesek, nem velünk élnek.) nagyon sokat segítenek nekünk.

És Apukám a felét, SŐT, a negyedét sem teszi meg annak, amit az Anyukám!

2010. aug. 18. 16:36
 2/15 anonim ***** válasza:
Hívd el közös programokra [pl vidámparkba, vagy csak simán sétálgassatok és egyetek egy fagyit] és beszélgess sokat vele! Mindenről :)
2010. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszodat!

Próbáltam mindent, de nyáron nincs szabadnapja, nem ér rá sosem! Beszélgetni nem tudok vele vagy 2 éve, mert amiről szeretnék - meséljen nekem arról, amikor megismerkedett anyával, amikor megszülettem, amikor kicsi voltam, stb. stb. - arról sosem lehet. Csak ilyen általános dolgokról, pl.: Hogy vagy? Mit csináltál? Várod az iskolát? Na, most megyek, adj egy puszit! és kész! Neki ez a beszélgetés.

Anyával annyit szoktam beszélgetni, midenről mesél, amit kérdezek - pl.: elmesélte, hogy hogy találták ki a nevemet, mesél a gyerekkoráról, stb. stb. Apa meg azt mondja, hogy nem emlékszik a gyerekkorára (ami persze nem igaz), meg nem volt benne semmi különös.

2010. aug. 18. 16:43
 4/15 A kérdező kommentje:
Amikor 40 °C- os lázam volt, akkor is bejött 3 percre, adott egy puszit, meg kioktatott, hogy ne a fejemre tegyem a vizes zsebkendőt, stb. stb. Aztán utána 2-3 hétig nem találkozunk - pedig én mentem hozzájuk - és a mai napig meg nem kérdezte, hogy meggyógyultam- e? Igaz, már láthatta, de ha rajta múlt volna, ő nem gondoskodott volna rólam annyit, mint Anya!
2010. aug. 18. 16:47
 5/15 A kérdező kommentje:

Anyukám és a Nagyszüleim sosem úszítanak Apa ellen, sose mondanak róla egy rossz szót sem - pedig biztosan tudtak volna mit mondani - persze Ő! Mikor megkérem, hogy ne azt mondja, hogy: "Anyád", hanem hogy "Anya" vagy "Anyukád" akkor persze rögtön megsértődik. :-(

Lehet, hogy én vagyok túl érzékeny, de ezek a kis dolgok nagyon rosszul esnek!

2010. aug. 18. 16:50
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom--->nem lennék a helyedben =/

Az én apukám nagyon jóó fej, A nevemet ő adta nekem, mert nagyon tetszik neki az Orsolya név (:

Nagyon szeretem apát, nem tudnék nélküle élni. Amiben tud, mindenben segít..Nálunk ő az agy.. :D


Amit javasolni tudnék neked, szerintem beszélj vele nyíltan és őszintén. Hívd el egy nyugis helyre, azis jó ha nála vagytok kettesben, és mondd meg neki, h hiányzik neked, és hogy szeretnél többet találkozni vele. Egy hétvégén szivesen elmennél vele akárhova, hogy együtt legyetek, mert egy csomó bepótólni valótok van.Mondd meg neki hogy szereted, és hogy szükséged van egy apára (: (L)

És tényleg egy hétvégét minden hónapban igazán szánhatna rád ;) Nem mindig csak csajozni kell..(: Mondd meg neki (: Szorítok neked. Minden jót! szija(: 13/L

2010. aug. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Neked is! Igazán hasznos választ írtál, és nem akarok okoskodni, de nagyon örülj, és becsüld meg, hogy Ő az ÉDESAPÁD!

Sajnos fél órát sem szán rám, nem hogy egy egész napot!

De megpróbálom, mert "Próba szerencse!".

Ha említem, hogy szükségem van egy IGAZI Apára, akkor azt mondja, hogy ha visszajöhetett volna, akkor így, meg úgy lenne....... de tudjuk, hogy nem, mert soha nem bírt kitartani egy nő mellett sem...

2010. aug. 18. 19:51
 8/15 anonim válasza:
Néha a gyerekek sokkal okosabbak a felnőtteknél. Ez a jelen esetre is igaz. Édesapád irígylésre méltó ember lenne, ha fogékony lenne arra a az óriási szeretetigényre, ami Benned van iránta. Én azt javaslom, hogy mindent kövess el, amit csak tehetsz, hogy rendeződjön a kapcsolatotok, de őszintén szólva nem sok esélyt adok neki a jelenelegi helyzetben. Talán később "benő a feje lágya" és rájön, hogy mit veszített. Hogy eltékozolta az éveket, amit soha sem lehet visszahozni és a legfőbb értéket, amit az élet az embernek adhat. Akkor majd ő fog megkeresni és kezdeményezni az apa-lánya viszonyt, csak akkor már nem biztos, hogy nem lesz késő.
2010. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Én őszintén mondom, nagyon szeretem az Apukámat. Igaz, ő is mondja, hogy szeret, de ennél több kéne... Én nem azt várom, hogy halmozzon el ajándékokkal, de havonta 1x igazán szánhatna rám egy fél órát :(.

Pl.: Ma Anyukám szabadnapos, most vásárol, és ha hazaér, akkor már el van tervezve, hogy beszélgetünk...mindenről!

Aztán az Unokanővéremmel és a Barátnőmmel megyek este a Cirkuszba (:

2010. aug. 19. 11:38
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia! :) Az utlolsó elötti vagyok (:

Köszönöm hogy hasznosnak ítéled a válaszomat. Sajnálom hogy apukád nem tudja megbecsülni, hogy egy ilyen szerető, érett gondolkodású, kiskamasz lánya van, ami már önmagában is ajándék.Annyira szeretnék neked segíteni,csak már ötletem sincsen.. =/ Remélem apukád rádöbben mit veszítene, ha te nem lennél neki(:

2010. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!