Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehetne jobb a kapcsola...

Hogyan lehetne jobb a kapcsolatom az Apukámmal?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. Szüleim 7 éve elváltak. Azóta Anyukámmal élek - aki 55 éves - és a nagyszüleimmel.

Anyával nagyon jól kijövünk, imádjuk egymást, minden megbeszélünk egymással.

Apukám 7 éve hagyott itt minket, egy nála majdnem 20 évvel fiatalabb nőért. Gyakran járok Apához, mert nagyon közel lakunk egymáshoz, mellesleg ott laknak a Nagyszüleim is. Amíg Apának ez a barátnője volt akit említettem, sokat foglalkozott velem - bár sosem vitte túlzásba.

2009 nyarán a barátnő otthagyta, vége lett a nagy szerelemnek. Apukám vissza akart jönni hozzánk, de nem szerettük volna, ha visszajön, mert Anya (és ismerősök) szerint ugyan ezt csinálta volna velünk (újra és újra). Vagyis amikor pár hétig itt volt, akkor is telefonálgatott, stb. stb.

Anyukámnak volt egy élettársa 2005- től 2009 elejéig, aki sajnos meghalt! Pedig őt úgy szerettem, mint egy IGAZI apukát.

Apukám azóta nem nagyon törődik velem. Január óta már 4 vagy 5 barátnője volt - legalábbis akikről én tudok.

Nyáron azért nem ér rá, mert nyár van - és dolgoznia kell, télen meg azért, mert tél van.

Gyerektartást fizet, bár nem túl sokat!

Nem tudom, hogy mitől lehetne jobb a kapcsolatunk? Aki járt hasonló szituációban, vagy van valami ötlete, azt szívesen olvasnám!

Köszönöm, hogy elolvastátok!


2010. aug. 18. 16:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Hát igen! Sajnos, ezen nem nagyon tudok változtatni, mert ami tőlem tellett, azt mindent megpróbáltam :( Nem megy!!! Valamiért nem akar semmiről beszélni, de nem jövök rá, hogy miért?!?

Tudom, hogy nem egyformák az emberek, de hogy lehet, hogy abból az Apukából, aki imádta a lányát, állandóan játszott vele, bohóckodtunk, hogy lehet egy ilyen ember, aki majdnem idegenként tekint rá!

Tudom, hogy nekem is vannak hibáim, amit el is ismerek, de mit tettem, hogy így viselkedik????

2010. aug. 19. 14:41
 12/15 A kérdező kommentje:

Meg tudom számolni egy kezemen, hogy az elmúlt 7 évben mikor beszélgettünk IGAZÁN arról, amiről én szerettem volna!

Mostanában délelőtt 11-től este 11-ig dolgozik, állítólag szabadnap nélkül. Úgyhogy nyáron esélyem sincs, hogy valami közös program [fagyizás, sétálás, strandolás] a tervbe kerüljön :(

2010. aug. 19. 14:43
 13/15 anonim ***** válasza:

Én is próbáltam már apukámmal csak beszélni..de ha hívom nem veszi fel ha levelet írok nem válaszol, semmire nem reagál amihez nekem is közöm van..ha unokatesómékkal voltam ott akkor se beszélt velem..ő messze lakik..80km..de ennek nem kellene akadálynak lennie azt hiszem..de én már feladtam..nem leszek én az aki folyton kezdeményez..


17/L

2010. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, biztosan nagyon rossz érzés lehet - neked!
2010. aug. 22. 21:16
 15/15 A kérdező kommentje:
Már én is nagyon tanácstalan vagyok, de megpróbálok "nem foglalkozni vele". Talán ősszel lesz több ideje, ha meg nem, akkor végképp nem tudom, hogy mi lesz?!?!
2010. aug. 22. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!