Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17évesen elköltözhetek otthonr...

17évesen elköltözhetek otthonról? Tudnak vmit csinálni ellene?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kiskorú vagyok, de nem bírom apámmal egy fedél alatt. Anyu se nagyon, de fél váltani. Szeretnék egy időre a barátomékhoz költözni. Van rá vmit mód?
2011. jan. 27. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Jogilag nincs. Azt hiszem csak akkor lenne ha nagykorúsítod magadat,de az elvileg hosszú és bonyolult folyamat. De ha anyukád megengedi akkor szerintem lehet,de nem papíron... Ha nem.... akkor az olyan,mintha elszöktél volna.
2011. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Nincs sajnos. Amíg nem töltöd be a 18. életévedet, addig nem dönthetsz ilyenekről. Kivéve, ha anyud elköltözik, elvállnak, akkor te 14 éves korod után eldöntheted, hogy kinél akarsz élni.


Ha esetleg valamelyik szülőddel meg tudod beszélni, akkor végülis megoldható, hiszen ha nem szól senki a rendőrségnek, akkor ügyebár nem is akar visszavinni senki... De az alapján amit írtál, erre csekély az esély.


Esetleg így bepróbálkozhatsz, max hazavisznek... Bár nem tudom, mit szólnának érte. De ha szó nélkül eltűnnél, esélyes, hogy a rendőrség vinne haza végül.

2011. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Jogilag nem lehet.Én 16 voltam amikor elköltöztem otthonról,de csak kollégiumba,mert azt lehetet.
2011. jan. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bumbi02 ***** válasza:
nagykorú leszel házassággal, 16 év felett ha jól tudom házasodhat az ember szülöi beleegyezéssel. de szerintem bird ki azt az 1 évet minthogy ilyeneket csinálj. 17 évesen hova mennél? barátodékhoz tudnál elöször.. aztán onnan merre? nem élhetsz a nyakukon folyamatosan. inkább várj egy évet, aztán elmész továbbtanulni ha gondfolod, ott kollégiumba kerülsz havonta hazajössz 1x...
2011. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Simán elköltözhetsz, csak a szüleid feljelenthetik a barátodat, téged meg a gyámhatóság fog zaklatni. De igazából sok mindent nem érnek el vele.

Van ismerősöm, fordított szituban. Neki a 16 éves lánya költözött el egy idióta pasihoz. Jogilag van rá eszköz, hogy hazahozza, csak gyakorlatilag nincs...

2011. jan. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

De igazából értelme nem lenne, hogy elmenj, mert mindig benne van a pakliban,hogy szakítotok, illetve nem várhatod el a szüleitől, hogy téged is eltartsanak.

Inkább anyukáddal beszélj, hogy lépjetek együtt.

2011. jan. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Én 16 voltam mikor elmentem, nem jelentkeztem ki arról a címről, anyám nem akarta, de nemtudott mit tenni, elfogadta. szerintem még kibirod azt az egy évet.
2011. jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!