Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 évesen hogyan költözhetnék...

16 évesen hogyan költözhetnék el otthonról a barátom szüleihez?

Figyelt kérdés
eléggé nagy gondok vannak itthon.
2011. márc. 15. 20:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2011. márc. 15. 20:40
 2/14 anonim ***** válasza:

szerintem még sajnos sehogy:( a helyzetedet teljesen megértem, de sajnos 2 évet még ki kell húznod. Akár tényleg terelhetnéd jogi útra, de azt csak akkor, ha biztos vagy abban, hogy vész esetén van vhova menned (pl a keresztszülők)

mert sajnos jog ide, vagy oda,de a szüleid el tudják érni, hogy semmiképp ne költözz át a barátodhoz, és ha így döntesz akkor kell vki, akinél biztosan lehetsz 2 évig...

az öngyilkosságot pedig nem javasolnám, nem érdemled meg hogy meghalj, és amúgy sem érnél el vele semmit.

2011. márc. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
sajnállak, de ezt ki kell bírni. esetleg kérj olyat apukádtól,hogy egy hétre elmehess máshoz, esetleg több alkalommal:) ennek jogi következménye nem lesz, de szerintem sok dolgot megoldanál vele.
2011. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Igen, valamelyik válaszoló írta, hogy legyen egy biztos háttered ahova tudsz menni, pl.: keresztszülő, aki hivatalosan családtag, és akkor hivatalos útra lépni, nemtudom pontosan, gyámhivatal vagy rendőrség...

Remélem segítettem, KITARTÁS!


16/F

2011. márc. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is higgadj le, az öngyilkosság eszedbe se jusson!

Hasonló szituban voltam én 11-18 éves koromig. Csak nálunk a nevelőapám volt idióta. Rendszeresen sportoltam és így erre való indokkal már iskola után épp hogy hazamentem már mentem edzésre, habár az csak este kezdődött, így előtte ott tanultam. Amikor betöltöttem a 18-at, már olyan szinten voltam, hogy a nyolcadikról akartam kiugrani és épp érettségi előtt voltam. Végül az osztályfőnököm javaslatára az iskola kollégiumába költöztem ezen alapon és csak a családipótlékot kaptam otthonról minden hónapban ebből fedeztem a kollégium árát ami napi 3x-i étkezés volt és a maradékból ami kellett. Ha ez nem megoldás számodra, próbálj meg apukáddal leülni és őszintén beszélni, mondd el neki hogy nagyon szereted őt és nem is akarsz neki csalódást okozni, de nagyon szenvedsz és segítsen neked. Engedje, hogy vagy kollégiumba vagy a barátodhoz, vagy más rokonokhoz költözhess. Mondd el neki nyiltan, hogy már az öngyilkosságon is gondolkodtál, de inkább más megoldást szeretnél, de így te nem tudsz élni, tanulni. Vele szívesen találkozol, de hadd ne kelljen tovább így laknod, segítsen. Ha okos és szeret akkor meg fogja érteni. Én annak idején mikor már nem jutottam dűlőre velük az osztályfőnökömnek sírtam el, hogy már akár az utcán is laknék csak otthon nem, behívatta anyámat, mert vele volt jobb a kapcsolatom és így jutottam koliba. Leérettségiztem és nem költöztem többé haza. A másik ha gyámügyre mész de ez csak akkor ha az előző ötletek nem sikerülnek, akkor akár a Fóti gyermekotthonba is elhelyezhetnek.

2011. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2011. márc. 19. 13:27
 7/14 anonim válasza:
szerintem ha olyan városban laksz ahol van pszihológus és van rá pénzed vagy ingyen rendel akkor beszélj meg vele mindent részletesen és fog tudni tanácsot addni
2011. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
azóta eltelt egy kis idő...de a szitu egyre rosszabb. pár hét és 18 leszek. hova költözhetnék?
2012. máj. 29. 17:08
 9/14 anonim ***** válasza:
Vagy a barátodhoz, ha még megvan, vagy keresztszülő, közeli rokonhoz, akivel jó a viszonyod.
2012. máj. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Barátoddal együtt vagytok még?Rá számíthatsz?Kik jöhetnek számításba?(hova mehetnél)
2012. máj. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!