Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy költözhetnék el otthonról?

Hogy költözhetnék el otthonról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy 16 éves vagyok és terhes.A párommal már 2 éve együtt vagyunk és megszeretnénk tartani a babát!(ő 30 éves)MOst vettünk házat.De anyuék nem engedik meg h elköltözzek otthonról!ök nem tudják h terhes vagyok!anyu már a családvédelmisekhez fordult mert szerinte kezelhetetlen vagyok!pedig nem!suliba járok,jók a jegyeim,nincsenek hiányzásaim!Soha nem foglalkozott velem!de most összejött egy pasival!és elakar utazni Olaszországba!de mama nem engedi!és most azzal akar nála jó pontot szerezni h bebizonyitja h jó anya!és igy majd a mama elengedi!Kérlek szépen titeket adjatok tanácsot h most mit tegyek vagy kihez forduljak segítségért!Elöre is köszönöm Ramóna


2011. máj. 7. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Fordulj a családvédelmisekhez.

Mondd el nekik,hogy mi a ahelyzet

2011. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

sehogy. kiskorú vagy és azt kell csinálnod, amit a szüleid mondanak.

feltételezem, anyukád jót akar neked.

azért lásd be, elég durva, hogy 16 évesen 30 éves férfivel jársz, ráadásul még teherbe is esel. ez nálam is kiverné a biztosítékot.

és ha kidob a "párod"? hogy tartod el a babát?

hogy akarod befejezni az iskolát? hogy lesz szakmád, jövedelmed, munkád?

ha összeköltözöl a "pároddal", garantáltan lesznek hiányzásaid, és nem fogod befejezni még a középiskolát se.

miért akarsz idő előtt felnőtt lenni és 16 évesen anyukát meg feleséget játszani?!

2011. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már elmúltál 16 éves, és ráadásul terhes is vagy, akkor kérd a gyámhatóság engedélyét a házasságkötéshez. Ha férjhez mész, akkor automatikusan nagykorúvá válsz, és oda mész, ahova akarsz. De ehhez gyámhatósági engedély kell. Szerintem érdemes lenne utánajárni.

U.i: szerintem azért ne szakadj el teljesen anyukádtól, nem lesz rossz, ha valaki melletted áll a párodon kívül a gyermekvárás, a szülés, és a gyermeknevelés terén.

Sok sikert.

2011. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolj bele ez hatalmas kor különbség.. Ha te leszel 30,ő 45. Nagy felelősség a gyerek,te is az vagy még nagyon. Én 2 éve mióta a lányom van,ki se mozdultam otthonról..Igaz csak 1 éves,de nem jtok ki.

Ha gondolod irj ennek a lánynak,mennyire megváltozott az élete: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

De ne hidd h mi rosszat akarunk neked...25/l

2011. máj. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Beszélj anyukáddal és mond el neki hogy terhes vagy. Légy hozzá őszinte és mond el mit szeretnél. Kérd meg hogy támogasson a döntésedben. Vagy fordulj egy másik felnőtt rokonodhoz esetleg a gyámügyessel tudsz beszélni.
2011. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

korkülönbséggel kapcsolatba

20évesen jöttem össze 39éves párommal 2 év után házasság házasság után 1 év gyerek és most várom a második babámat.szóval korkülönbség nem téma a mai világba.

2011. máj. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már egy éve eggyütt élünk a párommal!semmi gond!én főzök,mosok,takarítok!anya semmiben nem segíit!apunak semmi be nincs beleszólása mert itt csak dolgoztatják!van két tesom!az öcsémet is dolgoztatják(ö14 éves)a húgom meg még nem érti a dolgokat őt még könnyen befojásolják(ö 10 éves)Próbáltam beszélni a családvédelmisel dew ő csak azt hajtogatja h semmi esélyem anyával szemben mert csak 16 éves vagyok!a házasságkötésről is beszéltünk már de ahhoz kell a szülők aláírása és anya semmi esetre nem írná alá!max ha 100ezer ft adnánk a kezébe!rettentő pénzéhes dög!és a korkülönbségröl meg annyit h ez minket soha nem zavart és rettentő jol kijövünk egymással,naon egy hullám hosszon vagyunk!
2011. máj. 7. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!