Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi okból költözhetnek el ma...

Mi okból költözhetnek el ma akár 14-15 évesen otthonról az emberek?

Figyelt kérdés
Még ha nem is annyira általános, de én ezen sokszor meglepődöm. 18 évesen, egyetem környékén nagyjából oké, de előtte...?
2011. márc. 24. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha van elég pénz, akkor egészségesebb, hogy megtanulja, hogy egyedül hogyan kell gazdálkodni, jobban megszokja milyen felnőttként viselkedni.

Még mindig jobb, mint anyuka 40 éves pici fia, aki anyuka engedélyével dug.hat és házasodhat.

2011. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én konzervatóriumba mentem. A városunkban nem volt, tehát költöznöm kellett.

Aztán kiderült, hogy jót tett nekem a különélés, úgyhogy a két kisebb testvérem is Pestre küldték, pedig ők csak sima gimibe jártak, ami otthon is van. De ők is sokat fejlődtek a költözés után.

2011. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor valaki távolabbi középiskolába megy, és kollégiumban lakik, azt azért nem nevezném otthonról elköltözésnek.
2011. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1: Oké, de 14-15 évesen? Hogy lenne képes magát eltartani?

2: Ilyen esetben érthető.


Amúgy hány éves körül gondoljátok, hogy illene elmenni otthonról?

2011. márc. 24. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én eljöttem 15 évesen. miután elmenekültünk öcsémmel és anyámmal apámtól,aki ütött vágott mint a lovat szokás,az ország másik végébe jöttünk. Itt anyám úgy döntött,elkezdi élni a tizenes éveit,leszarva,hogy van neki két gyereke. Én megismertem páromat anyámon keresztül,aki 13 évvel idősebb nálam. Segített feldolgozni a történteket,nem volt könnyű,még ma is van nyoma(úgy fizikai mint lelki).Összeköltöztünk 3 hónap után. de egy percig sem bánom hogy eljöttem,csak öcsémet sajnálom,akinek még a kajapénzét is szégyenszemre DÖK-ös pénzből fizetik,míg anyám bagózik ezerrel és metál fesztiválra jár az utolsó pénzéből,úgy,hogy a családimat is ő kapja,mert persze azt nem adja,mert az neki JÁR!

(mellesleg elindították öcsém iránt a védelembe vételt,két éve járnak(járok én is) családsegítőbe,ahol miután én cakompakk kitálaltam,hogyan is élnek-a srác saját szemével is láthatta. elvileg nemsokára én kapom a családit,szeptemberben töltöm a 18at,de még szeretnék továbbtanulni,leérettségizni szakma után).Melozom,ha van mit,párom is hajtja magát,külföldre készülünk,amint végeztem az iskolával.


Na például ez egy olyan eset,mikor 15 évesen elköltözik valaki.

2011. márc. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:(

Így is érthető. Sajnálom.

2011. márc. 25. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet. Egyszer hallottam egy fiúról, akinek a szülei ittak, mint a kefekötők. Ő meg normális életet akart élni, ezért 16-17 évesen elköltözött valami nevelőintézetbe, mert nem volt hová mennie. Az ott dolgozók ritkaságnak tartják az ilyen esetet.

Van egy másik eset is: ha a szülők, főleg az anyák sokat elégedetlenkednek a gyermekük miatt, mégha az jól tanul, sosem voltak vele problémák, ami megviseli a fiatal lelkét, ezért a költözést választja.

2011. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!