Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 9db 5-s jegy és 6db 4-es...

9db 5-s jegy és 6db 4-es jegyre ti hányast adnátok év végén felső tagozatban matematikából?

Figyelt kérdés

Ez az egyetlen tantárgy, ahol két jegy között van, ezen múlik a gyerek kitünő bizije. Sokat küzdött ezekért a jegyekért, azelőtt csak ötösei voltak, ez az első évfolyam ,ahol becsúsztak a 4-sek.

A tanár új, aki most először tanít felsősöket, ezt el is mondta a szülőin és a gyerekeknek, hogy elnézést, nem tudja még jól tanítani a felsős anyagot.


Ezek fényében, megadnátok az ötöst év végén? Lányom aggódik, hogy nem kapja meg. Nem tudom, hogy lenne-e értelme írni neki. Még nem voltam ilyen helyzetben és számomra úgy tűnik, hogy ez a lányomnak fontos, nekem nem lenne annyira, mert a 6. osztályos bizit sehol sem fogják nézni.



jún. 12. 10:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Valamelyikőtök a családban tud átlagot számolni?
jún. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%

Miért nem megy oda a gyerek és kérdezi meg, hogy javíthat e?

Egyébként attól is függ, hogy oszlanak el a jegyek. Ha év elején voltak 5ei és az utolsó 6 jegy csak 4es akkor sanszosabb a 4es.

Egyébként felvételin szóbelikre jobb sulikba vinni kell az 5-es, 6-os bizit is. Úgyhogy számít azért. De ha minden más 5ös akkor nem fog emiatt lemaradni.

jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, hogy lenne-e értelme írni neki."


Kinek? A tanárnak? Szerintem eszedbe se jusson!


Egyébként náluk nem veszi figyelembe a tanár a félévi jegyeket? Ha nem, akkor ez nyilván ötös.

jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Témazárói hányasok lettek? Azt itt már beleszámóltad? Azon is sok múlik.
jún. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

Uhh... Szegény gyerek egyszer csak nagyot fog koppanni képsőbb, ha majd négyest kap csak valamiből.


A helyedben nem hagynám, hogy tönkretegye magát.

jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani, mivel nem biztos, hogy minden jegy ugyanannyit ér. Lehet közte 25%-os órai munka jegy, 50 %-os röpdolgozat, vagy 100%-ot érő témazáró. A Kréta jelzi, hogy mennyi éppen az átlaga az adott tantárgyból. Ha minden jegy egyformán érne, akkor az eredmény 4,6. A lányom még csak 3. osztályos, náluk az ofő erre megadja a jobb jegyet.
jún. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

nekem sántít a történet. Kizárt, hogy ilyent mondott a tanár, hgy meg nem tudja jól tanítani a felsős anyagot..


És nincs szülő, aki ezt a kérdést ide kiírná, te a gyerek vagy.

jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Ha a kérdés komoly, akkor sürgősen kezdj valamit a szorongásoddal. Mert ezek itt rólad szólnak, a gyerek nem szerepel benne. Miért nem mindegy, hogy négyes, vagy ötös lesz? Tudjátok már esetleg, hogy miben tehetséges, van rá figyelve? Vagy meg kell gebednie a kitűnőért? Mert az számít?
jún. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%
5-öst, kivève, ha a súlyozàs vàltoztat az àtlagon.
jún. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

nem rólam szólnak. Én mondtam a lányomnak, hogy nem fontos az az 1 négyes. De ő benne van abban a csapatban, ahol a jobbak vannak az osztályból, számára ez fontos. Nem szorongok egy cseppet sem.

Minden jegy egyforma súlyú. De a tanár több gyereknek félévkor nem adta meg 4,7 és 4,8-ra az ötöst. A lányom utolsó jó pár jegye 5-ös. A több 4-ese inkább 1. félévben volt.

jún. 12. 11:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!