Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apa van GYED extrán, anya...

Apa van GYED extrán, anya otthon babával, de visszamenne dolgozni, nem jár neki arra az időre szabadság?

Figyelt kérdés

Mivel anya 4 órás béren volt, apa igényelte a gyed extrát.... anya visszamenne dolgozni, és állományba helyezték, elkezdte letölteni a felgyűlt szabadságot.... de csak pár nap, mint kiderült.

CSED idejére jár, oké, de a GYED idejére neki nem jár szabadság, úgy hogy úgye fizetetlen szabadságon volt, azért mert apa igényelte inkább a GYED extrát?

A baba 15 hónapos...

Anyának egy évre 34 nap jár



aug. 5. 09:24
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
86%
Hogy járna már amikor még az egészségbiztosítást is maga után kell fizetnie az embernek ilyenkor.
aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
0%

31, hozz végre jogszabályt...

A muinkaviszonya a biztosítás szünetelése alatt is fennáll, és ne keverd ide, mert a szabihoz ennek semmi köze.


Eddig nulla jogszabályi hivatkozást hoztál.

aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
78%
32# hány jogszabályt hoztál arra, hogy az apai gyed extra mellett jár? Nem a sima gyedest, hanem az apai gyedest. Ja nem találtál rá?
aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
0%

Az anya szabadságának semmi köze az apai gyedhez. Cdak az anya fizetés nélküli szabadságához van köze.


Várom a jogszabályt...

aug. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
0%

Aki szerint nem jár, annak jó olvasgatást ..


És szeretettel várjuk az ELTE-ÁJK tb-munkaügy képzésére, csak 500 pont kell hozzá.


[link]


Különösen ajánlom az alábbit: Az Mt. nem az ellátásokhoz köti a szabadságra való jogosultságot, hanem bizonyos időszakokat tekint úgy, mintha munkában töltött idő lenne.

aug. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
80%
Sötétekkel nincs miről vitázni. Én eltudom engedni a dolgot. Élj ebben hitben tovább, ha ettől vagy boldog. Én a továbbiakban kiszálltam mivel lelett írva, hogy az anya ilyenkor olyan mintha munkanélküli lenne. Ez mindent magába foglal. A jogszabályod amit írtál nem erre vonatkozik, szóval nincs miről tovább beszélni. Szép estét
aug. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
0%

36, elengedni? Jogszabályt hozz.

Sötét? Én tudom bizonyítani, nálam miért jár annak a kb 3000 dplgozónak, akit havonta számfejtek. Most te jössz...

aug. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
83%
Hába írsz privátban is, akkor sem neked van igazad,és ne gondold már,hogy egyedül írom neked,mert nem.Ha egyszer nem fizetnek utánad semmit,még a nyugdíj,és egészségbiztosítási járulékot sem,nem számít ez az időszak jogviszonyának, effektíve munkanélküli vagy, akkor mire járna szabadság.Annyi a kedvezmény,hogy nem kirúgnak,hanem fenntartják a helyedet,és vissza kell venniük,mert kötelező elengedni illetmény nélküli szabadságra.Semmi más nem jár.
aug. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
29%

Jár. Állami szférában dolgozok, tehát nem valami név nélküli cégnél.

Barátnőmnek is járt.

Ennyi könyvelő nem lehet hülye.

aug. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező,


pont az ilyenek miatt, mint az előttem levő, hagyta el minden szakember a gyakorit. Korábban soka voltunk itt tb-sek, munkaügyesek, ma már nem tudok senkit a kollégák közül, aki szívesen jönne segíteni.

Hibátlan válaszok vannak a béka segge alá pontozva, csak mert van valaki, aki hangos, erőszakos - még nem lesz igaza, ellenben maga mellé, és a hozzáértő ellen fordít mindekit, aki nem ismeri a jogszabályokat. Nem akar már ilyenekkel küzdeni senki.


Kedves előttem levő, nincs igazad. Lépj be a fb-n bármelyik béres, tb-s csoportba, kollégáim szíves örömest adnak neked tájékoztatást, és világosítanak fel. A kolléga által az Mt-ből hozott hivatkozás valid, releváns, pontos, és teljesen lefedi az esetet. Folyósított ellátással vagy anélkül munkában töltött időnek minősül a gyermekgondozás céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság első hat hónapja, és szabadsága jogosító időtartam. Én pl szívesen válaszolok neked pénzért is, vagy megtalálod az ugyanilyen kérdésre született válaszom szakmai lapokban.

aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!