Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apa van GYED extrán, anya...

Apa van GYED extrán, anya otthon babával, de visszamenne dolgozni, nem jár neki arra az időre szabadság?

Figyelt kérdés

Mivel anya 4 órás béren volt, apa igényelte a gyed extrát.... anya visszamenne dolgozni, és állományba helyezték, elkezdte letölteni a felgyűlt szabadságot.... de csak pár nap, mint kiderült.

CSED idejére jár, oké, de a GYED idejére neki nem jár szabadság, úgy hogy úgye fizetetlen szabadságon volt, azért mert apa igényelte inkább a GYED extrát?

A baba 15 hónapos...

Anyának egy évre 34 nap jár



aug. 5. 09:24
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
93%
Mivel szabin volt(fizetés nélkülin) nem jár neki szabi
aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
10%

De jár. Én ugyanebben a helyzetben voltam, hogy apuka GYED extrán volt, de dolgozott, én otthon fizetés nélküli szabin.

Megkérdeztem a HR-est, én is azt hittem így nem jár majd szabadság erre az időre, de mondta, hogy ugyanúgy jár a szülési szabadság idejére (CSED ideje, 168 nap) és a fizetés nélküli szabadság 1. félévére (ami a GYED időszak lett volna). Teljesen mindegy milyen jogcímen voltam otthon, jogszabály szerint jár. Ugye ilyen esetben az anya nem sima fizetés nélküli szabadságon van, hanem gyermekgondozás céljából igénybevett fiz. nélküli szabin.

aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
95%
Én is úgy tudom, hogy ebben az esetben nem jár. Ha nem az anyuka veszi igénybe a gyedet, akkor sima fizetés nélküli. Nem pörögnek a napok, megszakad a biztosítási jogviszony. Olyan mintha nem lenne munkahelye, így szabadság sem járhat.
aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
94%

"Ugye ilyen esetben az anya nem sima fizetés nélküli szabadságon van, hanem gyermekgondozás céljából igénybevett fiz. nélküli szabin."


Pont hogy NEM.

Csak a Gyed-del lefedett első félévre jár. Ha apuka rögtön átvette, nem jár a gyed idejére, csak apukának.

aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
8%

2-es vagyok. Utolsó! És akkor anyuka milyen "jogcímen" van otthon? Az egy dolog, hogy apuka kapja az ellátást, de az anyuka nem azért van otthon fizetés nélküli szabadságon, mert éppen ahhoz volt kedve és lábat lógat, hanem a 3 éven aluli gyermekének gondozása céljából.


Nekem ezt mondta a HR-es és meg is kaptam a napokat.

aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
5, ha pl: az anyukádat gondoznád éppen fizetés nélküli szabadság alatt, mert közeli hozzátartozó gondozása céljából is igényelhető fizetés nélküli szabadság, akkor se a lábadat lógatnád, mégse járna szabadság a szabadság alatt. Tévesen döntött a HR-es, mivel olyan időszakra amikor a biztosítási jogviszonyod szünetel, nem járhat szabadság. És azért szünetel, mert átadtad a gyedet.
aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
5%
De a hozzátartozóról való gondoskodás nem is számít "kötelezőnek". A gyermek gondozása céljából való fizetés nélküli szabadság alatt elbocsátani sem lehet a szülőt.
aug. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
0%
De, jár a gyermek gondozása céljából igénybe vett fiznáéküli első fél évére (meg s szülési szabira). Mt nem köti ellátás folyósításához.
aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
74%

Csak a Gyed-del lefedett első félévre jár.


LEhet hozni rá jogszabályi hivatkozást... (ne keresd, nem fogsz találni)

aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
92%
Ha az anya átadta a gyedet az apának, akkor hivatalosan az apa van otthon gyermekgondozás céljából.Nem jár szabi.Fizetés,pontosabban illetmény nélküli szabadságot pedig bárki igényelhet,akár egy hosszabb utazás céljából is,aztán vagy engedik,vagy nem.Ebben az esetben mindenki tudja,hogy valójában az anya van otthon a babával,de fizu nélküli szabott másra is lehet igényelni,és arra az időre sem jár szabi.Eleve szabin vagy ,csak bér nem jár rá.Biztosítatlan vagy arra az időre,tehát nem jár szabadság.
aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!