Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ez a hisztéria az...

Miért van ez a hisztéria az egzisztencia körül a gyerekvállalásnál?

Figyelt kérdés

Felmerült pár kérdés, hogy ki ,,mire" vállal gyereket.

És majdnem mindenki azt írja, hogy külön szoba kell minden gyereknek, meg isten őrizz, hogy egymás ruháit (vagy akár csak a ruháik egy részét) hordják, illetve ne legyen kitörölve a kis fenekük.

Értem én, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, de nem veszik észre, hogy ezzel ártanak a legtöbbet?

Vegyük azt, hogy a régi családokban 8-10 gyereket vállaltak, nem 35 évesen szülte meg az anyuka az elsőt, mert hűdenagy egzisztencia kellett, hanem 20 évesen és aztán jöttek szépen sorban a testvérek. Dédnagyapámék 13-an voltak testvérek, ebből 6-an egyetemre jártak, de a többi se halt éhen.

Tényleg nem éltek nagy lábon, nem jártak Balira nyaralni és nem kellett ájf¤s minden gyereknek. De ismerték az élet igazi értékeit, tudták mi az a tisztelet, tudtak viselkedni, ami a mai gyerekek nagyon kis részéről mondhatni el! A testvérek által megtanulták azt, hogy ne legyenek önzőek, hisz mindent meg kellett osztaniuk, gondoskodást, türelmet, szeretetet adtak és kaptak!

Miért nem azokkal a dolgokkal foglalkozunk, amelyek igazán fontosak, miért hagyjuk, hogy a nagy pénzhajhászásban kifolyjon a kezeink közül az élet?


2018. márc. 29. 12:41
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
57%
A szegényeknél sincsenek az élet valodi értékei, az ő életük is a pénzhajhászatrol szol.
2018. márc. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt én sem értem hogy egyes embereknek a pénzről miért rögtön az "ájjjfon meg új tabllet" jut eszükbe. Mintha a módosabb szülők mást nem tudnának megadni a gyereknek pénzből, neked ez a kettő meg úgy sem kell.

Aki jómódra vállal gyereket, az biztosítsa is egyúttal a gyerek jövőjét és jó, tartalmas gyerekkort. És nem itt most nem szobizmusra gondolok, hogy a 3 évesnek is "ájjfont" adok a kezébe hogy el legyen én meg le se xarom. Hanem azt hogy lesz pénz arra hogy élményeket adjon a gyereknek, később mehet táborokba, különórákra, támogatják a továbbtanulásba stb. A pénz csak előny lehet gyerekvállalasnál hiába próbálod önmagadnak beadagolni az ellenkezőjét. És még mielőtt itt páran nekem esnek, szó nincs arról hogy a gyerekvállalás a gazdagok kiváltsága legyen, de tény hogy minél jobb az anyagi helyet annál egyszerűbb megoldani a gyerek körüli dolgokat 18-20 évil legalább. Ez egy egyszerű tény.

2018. márc. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
Kamus kis hülye vagy.
2018. márc. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:

,,23 évesen két év munkaviszony... Hmm. Szóval 21 évesen neked már 2 diplomád volt. Értem. Ezek szerint valamelyik indiai csodagyereket tisztelhetjük benned, aki 15 évesen már egyetemre járt? :D "


Matekból nagyon rossz lehettél!

21 évesen szereztem meg a BA diplomámat nappalin, majd az MA-ra levelezőre jelentkeztem, így tudtam mellette dolgozni. 2 év volt a mesterképzés. ;) Még egy OKJ-s bizonyítványom is van egyébként, amit a BA-val párhuzamosan szereztem meg. Mivel csodagyerek vagyok, persze! :D LOL

2018. márc. 31. 14:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!