Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ez a hisztéria az...

Miért van ez a hisztéria az egzisztencia körül a gyerekvállalásnál?

Figyelt kérdés

Felmerült pár kérdés, hogy ki ,,mire" vállal gyereket.

És majdnem mindenki azt írja, hogy külön szoba kell minden gyereknek, meg isten őrizz, hogy egymás ruháit (vagy akár csak a ruháik egy részét) hordják, illetve ne legyen kitörölve a kis fenekük.

Értem én, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, de nem veszik észre, hogy ezzel ártanak a legtöbbet?

Vegyük azt, hogy a régi családokban 8-10 gyereket vállaltak, nem 35 évesen szülte meg az anyuka az elsőt, mert hűdenagy egzisztencia kellett, hanem 20 évesen és aztán jöttek szépen sorban a testvérek. Dédnagyapámék 13-an voltak testvérek, ebből 6-an egyetemre jártak, de a többi se halt éhen.

Tényleg nem éltek nagy lábon, nem jártak Balira nyaralni és nem kellett ájf¤s minden gyereknek. De ismerték az élet igazi értékeit, tudták mi az a tisztelet, tudtak viselkedni, ami a mai gyerekek nagyon kis részéről mondhatni el! A testvérek által megtanulták azt, hogy ne legyenek önzőek, hisz mindent meg kellett osztaniuk, gondoskodást, türelmet, szeretetet adtak és kaptak!

Miért nem azokkal a dolgokkal foglalkozunk, amelyek igazán fontosak, miért hagyjuk, hogy a nagy pénzhajhászásban kifolyjon a kezeink közül az élet?


2018. márc. 29. 12:41
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nem volt külön szobám és tini koromban bizony nagyon hiányzott. Szóval az én tapasztalatom szerint Legkésőbb tini korban kell a külön szoba.

A másik ...

Dehogy tudtak viselkedni. 😃 Ugyanolyan gyerekek voltak, mint a mostaniak csak ők féltek a veréstől. Én Hallottam egy-két sztorit, amit ha az én gyerekem csinálna pillanatok alatt 10 évet öregednék.

2018. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
77%
Szüleim elváltak, anyámmal egy szobás lakásba kényszerültünk. Nemhogy gyerekként, de azóta felnőttként is érzem ennek a hátrányait, hogy nulla magánéletem volt. És anyám is érzi, mert neki se volt magánélete, míg otthon laktam. Kicsit sem.
2018. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
82%

Ez a régen is felnőttek szegénységben a gyerekek, olyan közhely mint a régen is megvoltak Internet meg villany nélkül. Igaz, de attól nem jobb így?

Lehet nullára is gyereket vállalni de nem jobb lenne ha kényelmes életetek lenne?

2018. márc. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
Nekem meg nem lett testvérem és egész gyerekkorom egy rakás kaka volt! Nem is voltak velem egykorú gyerekek a családban, de még a szomszédságban se igazán! Az idős nagyszüleimmel töltöttem az időt és imádtam őket, de délután én játszani akartam volna, ők meg horkoltak a fotelban... Anyám 6 hetes koromban visszament dolgozni, apámat is alig láttam. Mindig megvolt mindenem, a legjobb cuccokban járattak, utaztam, világot láttam (később, amikor már el tudtam menni egyedül, mert vinni nem vittek a szüleim soha). Boldog voltam? Nem igazán!
2018. márc. 29. 13:19
 15/44 anonim ***** válasza:
79%

És ennek mi köze más családokhoz? Nem csak kétféleképpen lehet éni az életet.

Az egész kérdésed meg a mondanivalód tök hülyeség így szerintem, de mindegy.

2018. márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

Na és ha féltek a veréstől?

Néhány mai ,,fiatalnak" receptre írnám fel a atyai pofont!

2018. márc. 29. 13:29
 17/44 A kérdező kommentje:
az*
2018. márc. 29. 13:29
 18/44 anonim ***** válasza:
96%
Van gyereked?
2018. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
75%

Nem pénzt hajhászol. De ma él egy pár egy albiban, oda sokan nem vállalnak, mire tudsz venni hitelre egy ingatlant, 30 felé mész, mire összejön (mert ugye sok szirszart eszünk, iszunk, szmog, stb..) lesz a nő 30. Ha akar tesót, akkor kb 33-35. Akkor már nem fog szülni 10-et.

Ma mire szül egy 20 éves? Otthon a gyerekszobába, max egy érettségire! Az felelősség???

2018. márc. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
82%

Hát, nekem nem volt saját szobám, az én szüleim is úgy voltak vele, hogy minek az... gyűlöltem, hogy nem tudok elvonulni, a tesómmal tök ellentétes személyiségek voltunk, a halálba idegesített, utáltuk egymást, és még össze is voltunk zárva. Fantasztikus volt, tényleg. Eredmény: 18 évesen az ország másik felére mentem egyetemre, hogy megszabaduljak tőle. Amikor hazajöttem hétvégére, a barátomnál (későbbi férjemnél) aludtam. Otthon csak ha nagyon muszáj volt. Nyilván szülőként én vagyok a közös szoba legnagyobb ellenzője. Két gyereket szeretnénk, egy van, a második tervben már. A lakás most kicsi, de mire a nagy suliba megy, költözünk, és lesz saját szobája mindenkinek.

A pénz pedig... bármilyen hihetetlen, nem CSAK azért kell pénz, hogy a gyereknek ájfónja legyen 6 évesen. Nekem sincs, lehetne, de megvagyok nélküle. Viszont én szeretnék nyaralni, szeretnék magamra is költeni, szeretném, ha nem kéne ledobnom a hajamat bármilyen plusz kiadástól, ha nem lenne gond egy állatkert,egy éttermezés. Én is ember vagyok,a férjem is. Nekünk is csak egy életünk van, nem akarjuk egy kis lakásban, kevés pénzből nyomorogva tölteni, csak azért, hogy lehessen 6 gyerekünk. Lehet, hogy te azt életnek nevezed, nekem nem az, csak tengődés. Ha akarod, csináld, sok sikert, én szeretnék kényelmesen élni.

2018. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!