Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ez a hisztéria az...

Miért van ez a hisztéria az egzisztencia körül a gyerekvállalásnál?

Figyelt kérdés

Felmerült pár kérdés, hogy ki ,,mire" vállal gyereket.

És majdnem mindenki azt írja, hogy külön szoba kell minden gyereknek, meg isten őrizz, hogy egymás ruháit (vagy akár csak a ruháik egy részét) hordják, illetve ne legyen kitörölve a kis fenekük.

Értem én, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, de nem veszik észre, hogy ezzel ártanak a legtöbbet?

Vegyük azt, hogy a régi családokban 8-10 gyereket vállaltak, nem 35 évesen szülte meg az anyuka az elsőt, mert hűdenagy egzisztencia kellett, hanem 20 évesen és aztán jöttek szépen sorban a testvérek. Dédnagyapámék 13-an voltak testvérek, ebből 6-an egyetemre jártak, de a többi se halt éhen.

Tényleg nem éltek nagy lábon, nem jártak Balira nyaralni és nem kellett ájf¤s minden gyereknek. De ismerték az élet igazi értékeit, tudták mi az a tisztelet, tudtak viselkedni, ami a mai gyerekek nagyon kis részéről mondhatni el! A testvérek által megtanulták azt, hogy ne legyenek önzőek, hisz mindent meg kellett osztaniuk, gondoskodást, türelmet, szeretetet adtak és kaptak!

Miért nem azokkal a dolgokkal foglalkozunk, amelyek igazán fontosak, miért hagyjuk, hogy a nagy pénzhajhászásban kifolyjon a kezeink közül az élet?


2018. márc. 29. 12:41
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
43%
És igen közös szobában alszanak és hordták egymás ruháit is. Ettől függetlenül még boldog kiegyensúlyozott gyerekek. Van mindig étel az asztalon.
2018. márc. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
36%

Ja csak amikor meglátja a másik gyereknél, hogy neki szebb, jobb játéka, akármije van, akkor ő is azt akar, mert ilyenek a gyerekek.

Külön szoba, meg alap szükséglet, magánszféra, főleg külön nemű gyerekeknél!

2018. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
88%

Úgy szeretem ezt, hogy mindig úgy állítjátok be, hogy akinél van pénz, és megkapja a márkás ruhát, drága játékot, annál nincs szeretet, és nem törődnek vele. De, képzeljétek, nagyon sok jómódú családba született gyerek megkapja azt IS. Nem csak a szegények szeretik a gyerekeiket, bármilyen hihetetlen.

Amúgy én pl. vehetnék a lányomnak márkás ruhát, de nem veszek, mert kinövi pár hónap alatt, feleslegesnek tartom. Ennyi idő alatt el se rongyolódik, ezért a minőség is annyiban szempont, hogy pamut ruha legyen, ne valami műszálas szar. Vásárolok pepcóban, auchanban, kikben is ruhát, ha látok épp jókat. Százezres játéka sincs, olyan van, amivel tudom, hogy játszani is fog. Cipőben viszont nem valami kínai boltos háromezres szart adok rá, hanem megveszem tizenezerért azt, ami nem cseszi szét a lábát, megyünk egy csomó helyre, olyanra is, ami nem fizetős (kirándulni itt a hegyre pl.) és olyanra is, ami fizetős (állatkert mondjuk).

Szóval annyira nem fekete-fehér ez, hogy akinek van pénze, az ész nélkül szórja, és amúgy szarik a gyerekre. Mi pl. nagyon sokat vagyunk együtt, a munkánk is elég családbarát, én home office-ozok, a férjem napokat van itthon, mert 24-ezik. És nem, nincs sanyarú gyerekkora annak, akinek nincs saját szobája, de aki rosszul élte meg a közös gyerekszobát, nyilván nem tartja jó dolognak, és hajt arra, hogy az ő gyerekeinek ne így kelljen felnőni.

2018. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Nem nagyon olvastam végig a válaszokat. Párom nagypapájának is volt 7 testvére. Minden egyes alkalommal felemlegeti, hogy ők egy szoba- konyhába laktak, néha alig volt mit enniük. Ezt a felelőtlen gyerekvállalást kellene nekem helyes példaként követnem? A tiszteletről pedig csak annyit, hogy ha megtanulták volna, hogy mi a tisztelet, akkor nem lenne ennyi anyós- após kérdés például itt, mert megtanulták volna, hogy tiszteljük a másik dolgát, nem pedig folyamatosan beleszólunk. Annyiban igazat adok, hogy nem kell elkényeztetni a gyereket, meg kell tanulnia az értékeket. " Ne nehezítsd meg gyermeked életét azzal, hogy mindenben könnyebbé teszed azt." De például nálunk is alap a külön szoba.
2018. márc. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
59%
Külön szobáról annyit, hogy hiába van külön szobájuk a gyerekeimnek (4,6 évesek) nem szeretnek ott aludni, a mi szobánkban van emeletes ágy ott alszanak, és napközben is csak beszaladnak kihozzák a játékot és ott játszanak, ahol épp van valaki... Teljrs mértékben tudnánk nélkülözni, gyakorlatilag tárolásra használjuk...
2018. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
28%
Most még. Nézd majd meg, ha 12 év körül lesznek.
2018. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

Namármost.

23 évesen szültem az elsőt, másfél évre rá a másodikat.

2 diplomám már akkor megvolt, illetve 2 éves munkaviszonyom. A férjem is 16 éves korától fogva dolgozott az édesapjával a szakmában! Ebből kifolyólag neki már 23-24 évesen saját(!) kertesháza volt vidéken.

A lagzis ajándékpénzből vettünk egy autót és lett némi félretett pénzünk.

Anyagi biztonság mellett született a 2 gyerek, nem segélyre (nem, CSOK-ot sem igényeltünk).

Van külön szobájuk egyébként, de egyik sem alszik ott, mivel velünk szeretnek aludni. Mi pedig velük! :)

2018. márc. 29. 19:00
 38/44 anonim ***** válasza:
Nem kell más életével foglalkozni. Ennyi a titok. Hogy kicsoda mikor és mire szül az magán ügy. Ezt kellene megérteni felfogni. Lehet jó szülő aki szegény és fordítva. Ez oda vissza igaz.
2018. márc. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
73%

23 évesen két év munkaviszony... Hmm. Szóval 21 évesen neked már 2 diplomád volt. Értem. Ezek szerint valamelyik indiai csodagyereket tisztelhetjük benned, aki 15 évesen már egyetemre járt? :D Vagy egy kamugépet akinek a "két diplomájával" nem sikerült egy 2 szobás lakást sem összehoznia, és most ki van akadva, mert rokonok és a barátok szóba hozták, hogy esetleg nem kellene ebbe egy harmadikat is besikeríteni?


Én 28 évesen vállaltam az első gyereket - 23 évesen nekem is volt 2 év munkaviszonyom (igaz diploma csak egy :D ) csak épp tudtam, hogy nem éppenhogy akarok tengődni, és ehhez tennem is kell. 5 évvel később volt kertes ház, volt home office, volt sok pénzünk ha bármi baj beüt és képzeld csak, én is szeretem a gyerekeimet, mit több, a sikeres home office munka miatt 3 év után is itthon leszek nekik. Fel nem bírom fogni ezt a GYIK-es felfogást, hogy aki jómódú az biztos szarik a gyerekeire és azoknak milyen szörnyű sorsa van...


Egyébként, csak hogy tudd, szerintem ha boldogok vagytok akkor ennyi a sztori. A fentieket csakis és kizárólag azért írtam meg neked, mert TE támadtál, te turkálsz más pénztárcájában és te akarod magadat azzal igazolni, hogy másokat leminősítesz.

2018. márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Régen a családok mini gazdaságot jelentettek, önellátok voltak jóformán, azért kellett a sok gyerek. Libát, malacot ellátni hajnal 4-től.

Ma a családok megélhetése a munkáltatóktól függ, a gyerek a luxus kategória jóformán.

Az" egzisztenciális hisztéria" a megélhetés veszélye miatt van.

Akik magukat sem tudják fenntartani, miért kényszerítenek bele másokat is.

Ahogy a szegényebb családokat elnézem, folyamatos a gyerekek iskolakerülése, a börtönből ki be járás természetes, a karrier nekik a közmunkát jelenti és hogy boldogok e? Lehet. De ugye kinek mit jelent a boldogság.

Amikor a 10 évest csak az érdekli mivel húzza le a szomszédot és mit kérincséljen össze, az neki a boldog gyerekkor illuzioja csak szerintem. Azt sem tudják mi a norma.

Egyszer vissza is kérdeztem egy ilyen kisgyerektől, hogy ez a nagy terv, egész életedben kérincsélni fogsz másoktol? Elgondolkodott, és kiderült, semmi jövőképe nincs. Azt sem tudja hogyan lehet máshogy megélni.vagy egyáltalán azt, hogy máshogy is meglehetne élni.

Mikor legközelebb találkoztunk, csak felismert, nem beszéltünk, kiröhögött és elszaladt. Lehet neki ez boldog gyerekkor, az én szememben szánalom.

2018. márc. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!