Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ez a hisztéria az...

Miért van ez a hisztéria az egzisztencia körül a gyerekvállalásnál?

Figyelt kérdés

Felmerült pár kérdés, hogy ki ,,mire" vállal gyereket.

És majdnem mindenki azt írja, hogy külön szoba kell minden gyereknek, meg isten őrizz, hogy egymás ruháit (vagy akár csak a ruháik egy részét) hordják, illetve ne legyen kitörölve a kis fenekük.

Értem én, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, de nem veszik észre, hogy ezzel ártanak a legtöbbet?

Vegyük azt, hogy a régi családokban 8-10 gyereket vállaltak, nem 35 évesen szülte meg az anyuka az elsőt, mert hűdenagy egzisztencia kellett, hanem 20 évesen és aztán jöttek szépen sorban a testvérek. Dédnagyapámék 13-an voltak testvérek, ebből 6-an egyetemre jártak, de a többi se halt éhen.

Tényleg nem éltek nagy lábon, nem jártak Balira nyaralni és nem kellett ájf¤s minden gyereknek. De ismerték az élet igazi értékeit, tudták mi az a tisztelet, tudtak viselkedni, ami a mai gyerekek nagyon kis részéről mondhatni el! A testvérek által megtanulták azt, hogy ne legyenek önzőek, hisz mindent meg kellett osztaniuk, gondoskodást, türelmet, szeretetet adtak és kaptak!

Miért nem azokkal a dolgokkal foglalkozunk, amelyek igazán fontosak, miért hagyjuk, hogy a nagy pénzhajhászásban kifolyjon a kezeink közül az élet?


2018. márc. 29. 12:41
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
72%

Hat nezd, nekem csak egy testvérem van, de nagyon rossz volt úgy felnőni, hogy nem volt külön szobám. Anno megfogadtam, hogy akkor és annyi gyereket vállalok, amennyinek külön szobát tudok biztosítani. Használt ruhát se kap, mert azt is utáltam és nem lesz olyan, hogy nem mehet el valahová, mert nincs rá pénzem.

Regen is volt, aki a semmire szült, ma is van. Mondanám, higy magánügy, de nem az, mert azokat a gyerekeket is el kell tartania valakinek és ha a szuleiknek ez nem megy, akkor az állam segélyeket ad, az pedig a mi pénzünkből van finanszírozva.

2018. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, neked hány gyereked van?
2018. márc. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Azért remélem nem hiszitek azt, hogy ahol közös szoba van, ott nyomorognak!

Használt ruhát se úgy kell érteni, hogy csak a turkálóból vásárolnak, de ha új, akkor jó Pepco-s ruha is, nem kötelező dizárjnerdarab. Sokan már ezt is lenézik sajnos.

Általában a belépők egyébként csoportosan olcsóbb, illetve vannak családi kedvezmények. Csak mondom!

2018. márc. 29. 14:07
 24/44 A kérdező kommentje:
Egyelőre 2 gyerekem van, de tervezünk még.
2018. márc. 29. 14:07
 25/44 anonim ***** válasza:
70%

ÉS hány évesen szülted?

Mekkora lakásba? Saját? Albi? Örökölted?

Dolgozol? Párod dolgozik?

Mesélj, ha te is bele akarsz mászni más életébe, akkor mond, te hogyan élsz.

2018. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
80%

"Azért remélem nem hiszitek azt, hogy ahol közös szoba van, ott nyomorognak!"


Nem, mi se voltunk szegények, mondjuk jól se éltünk, de nem volt gond a mindennapi megélhetés, meg néha valami plusz. Ettől még szar volt nekünk a tesómmal a közös szoba, nagyon.

De ahol van 5-6 gyerek egy szobában, mert nincs pénz nagyobb lakásra, az azért szerintem már nyomorgással is jár. Ennyi gyereket átlagos fizuból etetni is nehéz, nemhogy egyéb dolgokat megadni nekik.

21

2018. márc. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
45%

Az mind szép és jó, hogy minden gyereknek külön szoba=boldog gyerekkor, de akkor minden gyereknek rossz sorsa van, boldogtalan gyerekkora, ha a testvérével van egy szobában? Ez már gyerekkínzásnak minősül? :D Persze jó ha van, vitathatatlan! De pl én is 2 tesómmal voltam egy szobában és eszembe se jutott soha, hogy ez baj lenne... Nem zavartuk egymást tanulásban, aki egyedül akart lenni mindig talált helyet (nem a budin :)), volt egy kis nappali leválasztva az előszobába, de szinte mindig üres volt, mert együtt volt a család.

A másik... Lakótelepen lakunk, 1,5- 2 szobás lakások és legtöbb családban 2,3 gyerek van. Nem panaszkodnak, nem depressziósak a gyerekek. Pár családnál már voltam, tök jól meg lehet oldani térelválasztókkal, gipszkarton falakkal, akár bútorokkal a külön rezidenciát a gyerekeknek.

Nem azt mondom így kell gyereket vállalni, de azt se mondom, hogy csak külön szobával lehet, ezt mindenki maga érzi, hogy jó és maga dönti el. És persze nagyon fontos a hozott tapasztalat, mert aki jól érezte magát a testvérével az bártabban teszi egy szobába a gyerekeit.

2018. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
80%
Egymás pénztárcájában, életébe való turkálás, ítélkezés, nagyravágyás. Tévhit, hogy a gyerek csak 50 ezer forintos ruhában vagy 100 ezer forintos játékkal lehet boldog. Ez csak a szülők vágyát elégíti ki.
2018. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
15%
Többnyire semmi köze ahhoz hogy a gyerek mit is akar. A gyereket bele szoktassák a luxusban, úgy tesznek mintha a pénz a drága holmi a világ legfontosabb dolga lenne.
2018. márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
42%
Közben pedig azt felejtik el, hogy a legérdekesebb dolgok ingyen vannak. Nincs drága játékaik és márkás ruháik, de sok a közös élmény és együtt idő. Amit pénzen nem lehet megvenni.
2018. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!