Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ez a hisztéria az...

Miért van ez a hisztéria az egzisztencia körül a gyerekvállalásnál?

Figyelt kérdés

Felmerült pár kérdés, hogy ki ,,mire" vállal gyereket.

És majdnem mindenki azt írja, hogy külön szoba kell minden gyereknek, meg isten őrizz, hogy egymás ruháit (vagy akár csak a ruháik egy részét) hordják, illetve ne legyen kitörölve a kis fenekük.

Értem én, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, de nem veszik észre, hogy ezzel ártanak a legtöbbet?

Vegyük azt, hogy a régi családokban 8-10 gyereket vállaltak, nem 35 évesen szülte meg az anyuka az elsőt, mert hűdenagy egzisztencia kellett, hanem 20 évesen és aztán jöttek szépen sorban a testvérek. Dédnagyapámék 13-an voltak testvérek, ebből 6-an egyetemre jártak, de a többi se halt éhen.

Tényleg nem éltek nagy lábon, nem jártak Balira nyaralni és nem kellett ájf¤s minden gyereknek. De ismerték az élet igazi értékeit, tudták mi az a tisztelet, tudtak viselkedni, ami a mai gyerekek nagyon kis részéről mondhatni el! A testvérek által megtanulták azt, hogy ne legyenek önzőek, hisz mindent meg kellett osztaniuk, gondoskodást, türelmet, szeretetet adtak és kaptak!

Miért nem azokkal a dolgokkal foglalkozunk, amelyek igazán fontosak, miért hagyjuk, hogy a nagy pénzhajhászásban kifolyjon a kezeink közül az élet?


2018. márc. 29. 12:41
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
78%
A kérdésed először ott siklik ki, hogy azt hiszed, hogy a nagy- meg dédszüleink olyan bazi boldogok voltak. Persze jó gyerekkori sztorija mindenkinek van, de az nem ugyanaz, mint a valódi boldogság és harmónia. Másodszor ott, hogy régen senki nem halt éhen, nem került utcára és jórészt mindenkinek volt olyan munkája, amiből teljesen átlagos színvonalon meg tudott élni. Ma nincs, egyik napról a másikra kicsúszhat a talpad alól a talaj és nem baj ha ebbe nem rántasz magaddal egy gyereket. Harmadrészt szerintem nem baj, hogy a világ kinyílt. Az én gyerekeim ennek és az anyagi lehetőségeinknek köszönhetően ezer élménnyel lehetnek gazdagabbak (és nem az ájfónra gondolok, hanem az utazásokra).
2018. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
68%
Ja és négy: igenis kell a gyereknek a külön szoba, különben a szülők mint pár elvesztik a funkciójukat és elvesztik egymást. Régen is elvesztették, de ott szépen mindenki a kihűlt fosban maradt és félrement amikor jól esett - és ne hidd, hogy nem, mert kutyából akkor se lesz szalonna ha a nagyszülők nem szeretik az ilyesmit bevallani.
2018. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
50%

Pedig alap hogy minden gyereknek legyen saját szobája. Nálunk legalábbis.



Ismerősömék másfél szobában vannak 3 gyerekkel.

Egy 9 évessel, egy 4 évessel meg egy 1 évessel.


A 9 éves javában iskolás, és szerinted normális hogy össze van zárva a 4 és 1 éves tesójaival?

2018. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
66%

Ez szerintem a 2 véglet. Sokan vállalnak gyereket 20 és 35 év között. Én pl 26 és 28 évesen szültem őket. (És nem csak 1 gyerek vagy sok gyerek...) Nekem is fontos, hogy legyen mindenkinek külön szobája, mert csak felkeltenék egymást, nem tudnák magukat kipihenni. Ennél nagyobb korkülönbségnél ez még többet számít, ha esetleg egy iskolás nem tud tanulni vagy nem tudja kipihenni magát, iskolában meg nem tud odafigyelni.

Nagyon fontosnak tartottam, hogy munkahelyről jöjjek el szülni, tudjak hova visszamenni. Nem olyan világot élünk, hogy egy átlag magyar férfi fenn tudja tartani az egész családot, biztosan van ilyen is, mi nem így vagyunk vele. Szóval így 20-22 évesen ha akartam volna se szültem volna, munkahely nélkül, 22 évesen kezdtem dolgozni, képem se lett volna eljönni túl korán, pl fél éven belül, szeretnék is oda visszamenni.

2-nél több gyereket nem szeretnénk, nem azért, hogy tudjunk Balira menni, hanem azért, mert fizikailag, idegileg stb ennyi fér bele. Én nagyon türelmes ember vagyok, a gyerekekkel főleg. De nagyon nem tudnék az lenni, ha lenne 3-4 gyerekem, tudom van aki igen, de én nem.

Nekem is fontos volt a saját lakás, hiszen ki akar úgy gyereket szülni, hogy egyik nap azt mondja a főbérlő, hogy 30 nap múlva ki kell költözni? Én ezt nem akartam.. szülőkhöz megint nem akartam szülni, az én gyerekeim, csak a vita lett volna a nagyszülőkkel élésből is, így is elég az a havi 1-2 alkalom.

2018. márc. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Ó, a dédnagyapám is utazott ám!

4 évet töltött fogolytáborban, Szibériában!

Ha van szakmád és becsületesen dolgozol, azért manapság is jut kenyér az asztalra.

Szerintem a dédapám, ha ma élne, nem cserélte volna el az ő életét erre, amit most lehet élni!

2018. márc. 29. 12:51
 6/44 anonim ***** válasza:
81%
Na jó, ez alapján a válaszod alapján már tudom, hogy semmit a világon nem érdemes neked válaszolni. Sajnos ha dobozban éled az életed, úgysem értesz meg semmit amit más mond.
2018. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
56%
A válaszod kb olyan mint akik azt mondják hogy bezzeg a régi szép időkben fillérekért kaptak kenyeret meg 80 Ft volt a fagyi gömbje. Végülis szép idők voltak, csak a fizetés kb volt 1000 Ft :D
2018. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Én nem hiszem, hogy ez így van, hogy kihűltek, meg elvesztették a funkciójukat (olyat meg hogy lehet? :O ), stb.

Én egész életemben családot akartam, tehát akkor eleve szülő a funkcióm, nem? Azt hogy tudom elveszteni?

Jaa, hogy a szexre gondolsz!

Ha ez így lenne, akkor nem lenne senkinek testvére (még a mai világban sem)!

2018. márc. 29. 12:59
 9/44 anonim ***** válasza:
81%
A szép régi időkben azért volt akkora harmónia mert po.fádat befogtad és azt csináltad amit apád/anyád mondott, mert náluk éltél.
2018. márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is ez a 2 veglet.. es egyikkel se ertek egyet. Sokan tenyleg tulzasba esnek, nem vallalnak geyreket amig nincs meg a nagy 4 szobas kerteshaz, meg amig ninbcs pár millio felretett penz. Én erre hiába is vartam volna. Sajat lakas van, de csak lakas es csak 3 szobas. Auto is van, munkahely is. Felretett penz eleg volt butorra, babakocsira, ruhakra, orvosra, de én pl nem tudtam volna az orvosnak 150 ezret, szulesznonek 50 ezret adni, orvos 50 ezret kapott, szuleszno 10 ezret, de mindenki elégedettnek tűnt. A második gyereket úgy vallaltuk be, hogy nincs kulon szobaja, egyelőre velünk van egyszobaban (ez a naggyal is így volt, amig ebredt ejjel, peidg volt kulon szobaja), aztan majd egyszobaba kerülnek. Mivel 2 ev korkulonbseg sincs, nem hiszem, hogy egy kisiskolas korukig zavarna oket, hogy kozos szobajuk van, de ha mégis, akkor mi majd alszunk a nappaliban, és ők kapnak külön szobat, vagy addigra ha az Isten is megsegít, veszünk egy nagyobb hazat, vagy lakast. Sokak szemeben a helyzetunk enm idealis, mert midig csak max 2-300 ezer ft megtarkaritasunk van, es nincs nagy kerteshaz meg kulonszba mindenkinek, de emiatt én nem mondtam volna le a testverről és biztos vagyok benne, hogy a fiamnak nagyobb boldogsagot fog nyujtani az eletben a testvere, mint a kulon szoba vagy a tobb ajandek, de egyedul toltott gyerekkor. Viszont a szüljönk segelyre 5-10 gyereket, aztan sírjunk a Fokuszban, hogy jáj, nincs penz kenyerre, ezzel nem tudok azonusulni és nem ertem meg.
2018. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!