Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig érdemes harcolni a...

Meddig érdemes harcolni a házasságért? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Úgy értem,mikor jön el az a pont,amikor azt mondja az ember,hogy nincs értelme tovább folytatni.

Van egy 7,5 hónapos baba,de a mindennapos veszekedések Neki sem tesznek jót és a tejtermelést is csökkentik.

Nem szeretnék elválni,de nem látok más kiutat.Hiába próbáljuk megbeszélni a problémákat,mindig vita a vége.

Így viszont nehezek a napok és nem akarok türelmetlen lenni a kisfiammal,Ő nem tehet semmiről.

Tanácstalan vagyok!


2010. ápr. 16. 17:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

A szüleimhez sajnos nem tudok visszaköltözni,mert nincs hely.Nekem első baba,a páromnak 2-dik.

Csak a gyerek miatt nem akarok vele maradni,ez egyértelmű.

Másfél éve vagyunk házasok,de 7 és fél éve tart a kapcsolat.

Nem csaltam meg és ő sem engem.

Szerinte depressziós vagyok és "csak" a babával foglalkozok,szerintem nem elég figyelmes velem.

Nincs kompromisszum,csak vita és sértődés.

2010. ápr. 16. 20:11
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
Akkor talán veled van a baj. Legyen a héten egy nap amikor csak a férjeddel foglalkozol és tedd oda magad mint feleség és ne úgy mint egy anya. Hidd el jobb lesz! A férfiak is szokták keresni a hibát még ha nem is vallják be de egy idő után föladják! Ilyenkor lép be a harmadik sajnos ,és nem a szex miatt, hanem mert nem figyelsz oda rá csak a gyerekre.Én is így jártam ! Megakartam felelni mint anya csak közben a férjemet vesztettem el!Ne ess ebbe a hibába!!!!!!
2010. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem mondom,hogy tökéletes vagyok,de nem viszem el a balhét egyedül.Semmiben nem látja magát hibásnak és én nem fogom alá adni a lovat.Nem érzem,hogy feleségnek tekintene,így nehéz úgy viselkedni.Nem akarom és nem tudom megjátszani magam.
2010. ápr. 16. 21:11
 14/21 anonim ***** válasza:
Akkor üljetek le és próbáljátok meg beszélni vita nélkül.Nem vagytok már gyerekek! Nagyapám mindig azt mondta gyerekem, az egyik mindig veszít!Ti legyetek kivételek.
2010. ápr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Próbáltuk,nem sok eredménnyel.Max. 2-3 napig nyugi van,aztán kezdődik elölről minden.

Sajnos nagyon hamar fel kellett nőnöm,így tisztában vagyok vele,hogy nem vagyunk gyerekek,de valamiért mégis egyre több válás van.

2010. ápr. 16. 21:31
 16/21 anonim ***** válasza:
Tudod,a válaszaidból ítélve sztem Te már feladtad.Akármit írtak,tanácsoltak,Te meg magyaráztad,hogy miért nem.Így nem fogtok együtt maradni,és megoldani!
2010. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A férjeddel először is azt beszéld meg, hogy egyáltalán akartok-e együtt maradni. Ha mindketten igennel válaszoltok, akkor keressétek meg a probléma forrását, beszéljétek meg és tartsátok magatokat ehhez. Ha már lélekben feladtátok, akkor nincs miról tovább beszélni...
2010. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kislányom kb 6 hónapos volt, mikor ugyanerre jöttem rá, mint te.

Én meghátráltam, feladtam. Teherbe estem. Azt hittem, most majd megjavul, hisz úton egy újabb gyermeke. Hát nem. Pár hónap múlva átköltöztem anyuhoz 4 hétre. Ez a négy hét alatt ő tökéletesen bizonyította azt, amit neki többször elpanaszkodtam, hogy nem foglalkozik velünk, nem szereti úgy a lányát, ahogy egy apának kellene, önző, és ő MINDIG megmagyarázza, hogy neki nincs hibája. A 4 hét alatt EGYSZER SEM jött el a lányához, EGYSZER SEM hívott fel, hogy mi van velünk, vagy legalább a gyerekkel. A következő 2 hónap úgy telt, hogy 2/3 időt anyunál voltunk a többit otthon. Lányom szülinapján visszamentünk, beszélgettünk. Megbeszéltük a dolgokat, elmondtam neki, hogy mit várok el. Semmit nem teljesített, csak rontott a helyzeten. 3 hónap múlva elköltöztem. Ha beszéltünk telefonon, max azért, hogy milyen pelenkát hozzon, vagy milyen ruhát. (Azt sem ő hozta, küldte az apjával.) 1 hónap után jött látogatni először a lányát. (Ja ahogy mi elköltöztünk egy heten belül se már egy kis csajjal smárolt a buszmegállóban) Nagyon dühös voltam rá, és undorítónak találtam, hogy az egy éves lányával, terhesen elköltözöm, és ő 1 hét alatt se összesed valakit, és felettébb élvezi az életet.

Aztán elkezdünk beszélgetni, próbáltam a lelkére beszélni, olyanokat mondtam, amin el kell gondolkoznia, hogy már nem gyerek, nem csinálhat akármit, és hogy amit vállalt azt lelkiismeretesebben vállalja. A szülés előtt egy hónappal hazahívott, hogy próbáljuk meg újra. Visszajöttünk. Mint a vízfolyás, úgy hazudott a kis barátnőjéről, hogy már szakítottak, meg már hetek óta nem beszéltek, ehhez képes ott sorakoztak az aznapi, meg előtte való napi sms-ek a telefonjába, plusz a híváslistában. 15000 fr körüli számlákat csinált, mikor ott álltam a két kisgyerekkel gyesből élve. Igaz nem iszik, nem dohányzik, nem csinál ilyeneket, de akkor ez nem jött jól, ez a pénz kiesés.

Én próbáltam türelmes lenni, megértő, már amennyire szülés után napi 24 órából 36ot gyerekre felügyelve, ellátva lehet lenni. Lányom nem töltötte be a második évét, mikor megint leültem vele nagy beszélgetésre, hogy mondja meg, mit tegyek, min kell változtatni, hogy jobb legyen. Erre a következő választ kaptam: Költözz el!

Most visszaugrok picit az időben: Mikor a lányom megszületett a szoptatás, és szülés utáni varratok miatt nem volt kedvem szexelni, sőt kifejezetten undorodtam tőle. Ennek ellenére azért megtettem amit kíván, persze nem olyan lendülettel, és közel sem olyan gyakran. Ha rajtam múlt volna kb 6 hónap múlva szexeltünk volna először, amikor már én is kívántam annyira. Egyrészt ez benne volt a kapcsolatunk romlásában, ő pont ugyanezt mondta, hogy a gyerekkel foglalkozom, vele nem. Igaza volt, bár nem bántam volna, ha megérti, és ha át nem is érzi, csak fogadja el. A szülésnél végig ott volt, tehát tudta, hogy min mentem keresztül, és 2 hétig itthon volt velünk, tudta, hogy nekem mi dolgom a babával. A fiamnál ugyanezt eljátszottuk, és ugye ott már alapból feszélyezettebb volt a helyzet. Tehát egy alig két évessel és egy 5 hónapos babával elküldött.

Na innen nem mesélem tovább hogyan alakult az életünk, de azt elmondom, hogyha ezt sejtettem volna, már az első elköltözés után nem jövünk vissza. Ígért fűt fát, hogy most megváltozik, meg hogy szeretné a gyerekeit látni felnőni, meg hogy velem szeretné őket nevelni. Szerintem csak egy nő elcsábítós könyvből tanulta ki ezeket. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem változott, de ilyen múlttal, és ennyi történéssel, ennyi idő alatt, ha akart volna, 180°ot tudott volna változni.


Ha tényleg vele szeretnél lenni, azt tudom tanácsolni, hogy ahogyan előttem is javasolták, fordíts rá is időt, mint nő, add meg neki, amire vágyik, éreztesd vele azt, hogy mert van egy babátok, ő még férfi maradt, te meg nő, amellett, hogy szülők vagytok. (Én ettől büszkébb vagyok, és én kikértem magamnak, és a lányomnak a dolgot, és attól dühösebb voltam, minthogy ezt megtegyem.)

Azt, hogy iszik, meg jobb lenne vele megbeszélni, bár ez az én véleményem, én nem tudnék olyannal együtt élni, se abban egy háztartásban nevelni egy babát, ahol ilyen van.


Bocsi, hogy hosszú lett.

2010. ápr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

sokat segíteni nem tudok sajnos, de leírom, én hogyan éltem meg. 2 éve voltunk házasok, mikor jöttek a gondok: alaptalan féltékenység, pénz, nemtörődömség, aztán lassan szinte mindenen összevesztünk. Volt, hogy sírva vágtuk egymás fejéhez, hogy akkor váljunk el. Azt mondta, mikor egy nap megint veszekedéssel fogadtam otthon, hogy erre nem érdemes hazajönni...Zavart a dolog, így kifelé mindíg azt mutattam mindenkinek, hogy nálunk minden rendben van. Már nem emlékszem, hogyan léptünk túl rajta, de annak nagy szerepe volt, hogy akármi fájt, erőt vettem magamon, molyosogva fogadtam, megpusziltam (amit egy idő után nem utasított el), szexeltünk puszta élvezetért (aztán lassan visszaszöktek az érzelmek is), megfogadtuk, hogy soha többé semmi régi sérelmet nem vágunk egymás fejéhez (ez nagyon fontos) és egyszerűen nem beszéltünk többet olyasmiről, ami veszekedést válthat ki. Szólj, ha tévedek, de én azt hiszem, hogy a veszekedéseket rendszerint te kezdeményezed, mert ahogyan írtad, nem akarod elvinni egyedül a balhét. Na, én szépen adtam a lovat alá, ahogyan mondtad. Nem ismertem be, hogy én lennék a hibás mindenért, egyszerűen nem beszéltem róla. Azóta 4 év telt el, 3 hónapos a kisfiunk, imádjuk egymást és egyvalamit nem teszünk meg: soha, de soha nem emlegetjük fel azt az időszakot.

Én azt tanácsolom, hogy igenis játszd meg magad, lépj túl az egészen. Neked kell az okosabbnak lenni. És ha megadod magad, hidd el, nem leszel egy életre elkötelezettje. Szépen lassan minden visszatér a rendes kerékvágásba. Bódi Margó mondta egyszer, azóta sem felejtem el: egy okos asszony akkor is kifogástalan feleség marad, ha tudja, hogy a párja megcsalja. TE legyél az, aki nem vesz tudomást a vitáról, nem vesz tudomást a gondokról. Ha nehezen megy, jusson eszedbe, miért szerettél bele abba a férfibe, aki mellett reggelenként felkelsz. Járj a kedvében (nem kell hízelegni, csak hívd vacsorázni, főzd a kedvencét, vedd emberszámba, hidd el, az idő meghálálja). Mostmár, hogy mindezen túl vagyok, azt mondom: Ne add fel, ha szereted és nem akarsz elválni.

(A)

Egy szerelmes feleség és boldog anyuka

2010. ápr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

csak még annyit, hogy amit írtam, csak olyan emberre vonatkozik, aki nem iszik, nem dohányzik, nem tart szeretőt és lelkiismeretesen látástól vakulásig dolgozik, tehát emberként kincs. Ha iszik, akkor nem tudok tanácsot adni, azzal kapcsolatban csak rossz tapasztalataim vannak (apósom)

(A)

2010. ápr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!