Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes harcolni a nagymamával...

Érdemes harcolni a nagymamával? A gyerekeimről van szó!

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék!Pszichiátriai beteg(súlyos) Anyámmal élünk együtt.Most néhány hete rosszabbodott az állapota és én lettem az első számú ellensége.Elkezdett járni a családsegítőbe és minden féle helyre engem szidni.Kell e nekem is menni és állítani az ellenkezőjét.Vagy elég amit lát a védőnő a gyerekorvos és az iskola lát a nagyobbiknál.Nem tudom mit tegyek ami a gyerekek szempontjából a legjobb lenne.
2010. febr. 24. 08:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha beteg, akkor nem érdemes harcolni vele. keresni kellene neki olyan otthont ahol ilyen betegekkel foglalkoznak mert nem hiszem hogy a gyerekek fejlődésére ez túl jó hatással lenne. Tudom hogy keményen hangzik és könnyű ezt mondani, de szerintem ez lenne a legjobb megoldás. Nektek is és anyukádnak is. Még a végén kárt tesz magában vagy bennetek is.
2010. febr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ.Már 4x volt öngyilkos.Folyamatosan fenyeget minket is.Ezen már túl vagyunk.A kérdés az lenne ,hogy kell e nekem bárhol mentegetőznöm,hogy amit állít rólam az nem igaz.Vagy elég ha én tudom és a környezetem ,hogy jó anya vagyok
2010. febr. 24. 08:27
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Hát nem tudom hogy kinek kell magyarázkodnod, akik ismernek azok biztos tudják hogy mi a helyzet nálatok, de kérdés hogy ez így meddig mehet.
2010. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor lehet,hogy nem jól tettem fel a kérdést!Arra gondoltam,hogy én menjek utána mindenhova(hatóságokhoz) ahol szidott és kezdjem az ellenkezőit illetve a valóságot mondani.Vagy várjak mert tudom,hogy mindent jól csinálok.A harmadik pedig,hogy én teszek ellene bejelentést.De ez megint csak a gyerekeknek rossz.Előbb utóbb úgy is vizsgálódni fognak.Félek hogy a gyerekeknek ebből valami hátránya lehet.Ha más nem a hercehurca.
2010. febr. 24. 08:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg majd megkeres a gyámügy vagy valaki, akkor mond meg nekik, hogy édesanyád beteg, és ennyi. Addig sztem ne menj sehova. Tényleg be kellene adni otthonba, hiába édesanyád, a gyerekeket nézd. Az otthonba is bírjátok rendszeresen látogatni.
2010. febr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Húúú...basszus...!

Hát nem lehet könnyű...!

Esetleg ha beszélnél a védőnővel,hogy ő mit tanácsol?

Nekik szerintem tudniuk kéne valami segítséget nyújtani,ha ilyen helyzet áll fel..!

Én tuti megkérdezném a lehetőségeket,mert én is nagyon félteném a gyerekemet,ha egy ilyen helyzet adódna..

Arról nem is beszélve,hogy ha magában kárt tesz,és pszichikai eset,ahogy te is írtad,mi a garancia arra,hogy egyszer csak nem kattan be,és nem csinál valami olyat,amivel árthat a gyerekeidben???

2010. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem neked is be kellene menned a család segítőbe.Talán tudnak tanácsolni valamit.Az orvosi papírokkal meg igazolhatod hogy beteg a mama és nem igaz amit ő mond.Nem lehet elvitetni valahova gondozni?csak van valami megoldás!!!
2010. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Gondolom nem szeretné bedugni az anyukáját valahová, vállalta az ápolását, ennyi. Ez becsülendő. Ne menj sehova. Majd keresnek, ha van valami kinja a hivataloknak. Ráérsz akkor reagálni. Legalább saját szemmel látják, hogy nálad minden rendben. Sok erőt és kitartást!
2010. febr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Családgondozó vagyok. A kollegák biztosan rájöttek már, hogy édesanyád pszichiátriai beteg. Mivel tudják, hogy az ilyen betegekkel hogyan kell bánni, nem fogják készpénznek venni, amit állít. Meg fognak Titeket is keresni, hogy együtt tudjatok dűlőre jutni. A betegséget lehet kezeltetni (akár járóbetegként is). A mi városunkban pl. a családsegítőn belül működik egy ún. közösségi pszichiátriai ellátás is. Ennek is utánaérdeklődhetnél.
2010. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!Kedves utolsó válaszadó!Szerinted akkor nem kell mennem mindenhova "mosakodni"elég ha én tudom ,hogy tisztességesen nevelem a gyermekeim illetve látja a védőnő és az iskola?
2010. febr. 26. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!