Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes harcolni a nagymamával...

Érdemes harcolni a nagymamával? A gyerekeimről van szó!

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék!Pszichiátriai beteg(súlyos) Anyámmal élünk együtt.Most néhány hete rosszabbodott az állapota és én lettem az első számú ellensége.Elkezdett járni a családsegítőbe és minden féle helyre engem szidni.Kell e nekem is menni és állítani az ellenkezőjét.Vagy elég amit lát a védőnő a gyerekorvos és az iskola lát a nagyobbiknál.Nem tudom mit tegyek ami a gyerekek szempontjából a legjobb lenne.
2010. febr. 24. 08:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. A védőnőnek és a sulinak is jelzési kötelezettsége van a gyermekjóléti felé ELVILEG. Törvény szabályozza, de van, aki nem vállalja fel a konfliktust. Szóval ELVILEG nekik már jelezniük kellett volna (vagy akár a gyermekorvosnak), ha olyat tapasztal a gyereken, ami nem szokványos. Ha az megnyugtat, vedd fel a kapcsolatot a családsegítővel, ők Anyukádnak is tudnak segíteni, de csak akkor, ha ő is beleegyezik.
2010. febr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%
En felnek hogy valami bajt okoz a gyermekeimnek.Ha mar probalt ongyilkos lenni,nem jobb lenne egy otthon neki?Sajnos neha szembe kell nezni a nyers valosaggal.Es ha megoli "veletlenul" valamelyikotoket almaban?Sose lehet kiszamitani a gondolataikat.A szomszedunkban volt egy ilyen csalad,ott anya+fia lakott,a fiu volt beteg,tobbszor kizarta az anyjat az erkelyre,hallottuk az orditasat hogy na most megollek,persze senki nem tudott semmit tenni,a rendorseg is csak allt a haz elott tetlenul,addig amig mar osszevagdosta egyszer a mamat es akkor elvittek,de ez roszabb is lehetett volna.A gyermekekre borzaszto hatasa lehet egy ilyen szemely,akkor is ha az anyad,egy ido utan mar ugy sem fogsz ra ugy nezni,hanem mint egy teherre.Bocs .
2010. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én is családgondozó vagyok, és osztom a kolléga véleményét. Nálunk ilyen esetben felkeressük az együttélő családtagokat is, megpróbálunk közösen valami megoldást találni a problémára. Ha a családsegítőben úgy látták volna, akkor a mama "jelzésére" már léptek volna.
2010. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én gyerekként megéltem, hogy milyen egy ilyen nagymamával lakni egészen 18 éves koromig. Ő még ráadásul ivott is. Mindennapos volt a "megöllek benneteket" és még cifrább ordibálás. Anyám dolgozott, én egész nap egyedül voltam vele. Többször előfordult, hogy mama a partvissal megvert valami mondva csinált ürüggyel, vagy a kést kellett kicsavarni a kezéből (vagy elszaladni jobb híján, mert pokoli ereje lett, mikor idegrohamot kapott) Anyám nem tett semmit, pedig lett volna hova elköltöznünk, fel sem fogta, hogy ez a helyzet milyen hatással lehet rám. Én úgy érzem, hogy anyaként igenis kötelessége lett volna engem kimenekíteni ebből a helyzetből és veszni hagyni a házat ahol laktunk, hisz volt saját. (Mama nekiigérte a házat, ha ottmarad vele, persze anyám fel sem fogta, hogy ebbe azért a 3 testvérének is lenne beleszólása). Ha a gyerekeid bármilyen formában sérülnek ettől a helyzettől, készülj fel hogy sajnos hibáztatni fognak, amiért nem óvtad meg őket. Hisz ki mástól várhatnának védelmet? Te is súlyosan sérülhetsz, még az is lehet, hogy a Te gyerekeidnek is hasonló problémái lesznek majd veled, mint most neked anyukáddal. (nálunk ez van, anyukám kezd kísértetiesen úgy viselkedni, mint annak idején mama, én viszont nem leszek hajlandó tétlenül nézni, hogy az én kislányom is olyan rettegésben éljen mint én annak idején)

A hivatalnak nem kell bizonygatnod semmit, ők biztos hogy megalapozatlannak tartják a vádjait. Viszont a gyerekek attól még veszélyeztetve vannak, igaz nem általad. Ne várd meg, amíg valami jóvátehetetlen történik!

2010. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!!!
2010. febr. 26. 16:16
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem kell, neki kell bizonyítania, hogy amit mond, az úgy van. Amíg nincs eljárás ellened, addig semmi dolgod. Persze elmehetsz, elmondhatod a verziódat, az nem árt. A védőnőnek szólj , hogy tudjon róla.

Keresztanyámnak most két ilyen ügye is van, a férje molesztálja a gyereket, a pszichológus ki is állította a szakvéleményt a férjéről, de a gyámügy nem tesz semmit, mert keresztanyámnnak kell állítania, hogy a volt férje bántja a gyereket...

A másik meg a lakás, volt férje követeli a részét, amiről papíron lemondott, és amúgy sem tett egy kanyi vasat sem a házba, de még egy festékcsíkot sem húzott, mégis keresztanyámnak kell bizonyítani, hogy nem úgy van, ahogy a volt férje állítja... ez magyarország...

Szóval neked nem kell védekezni, anyádnak kell bizonyítani.

2010. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!