Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti odacsaptok a gyereketeknek?

Ti odacsaptok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Nekem ugyan nincs gyerekem, de a környezetemben sok kisgyerekes család van, és döbbentem nézem, hogy milyen hirtelen eljár a szülők keze. Odacsapnak valahova, legutóbb például kapott egy szép nagy pofot egy 3 éves gyerek, csak azért, mert pukizott.

Én olyan kellemetlenül érzem magam az ilyen helyzetekben.


2016. jún. 15. 08:22
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
14%

Nekem majdnem hogy mindegy mit teszel a gyerekeddel 75%-os de azért engedd már meg nekem hogy sajnáljam. Mit érezhetnek szerencsétlen gyerekek. A válaszodból ítélve rendszeres a verés nálatok.

Eltudom képzelni a helyzetet :( olyan lehet mint a nagymamának,aki verte az unokáját. Szegények :(

Nem jelentettek még fel?

2016. jún. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
11-es! Ne keverjünk már össze egy rendszeres verést ,egy egy-kétszeri alkalommal.
2016. jún. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Azert nagy kulonbseg van veres es veres kozott!Nem mindegy, hogy valaki neha a fenekere ut, vagy rendszeresen veri!!!
2016. jún. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Pontosan 13-as!A 14-es is en vagyok🙂
2016. jún. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
61%
Épp sík ideg vagyok, de jah, 3 sorból lehet jellemrajzot készíteni, és általánosítani, hogy hogyan élünk... primitív emberek gyülekezete. És te vagy büszke rá, hogy mire neveled a gyereked.
2016. jún. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
61%

Bocs de többen vagyunk akik büszkék rá:)

13-14-essel egyettértek!!!

2016. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
48%

Én nem ütöm meg a gyereket, mert nem látom értelmét. Mondjuk az én fiam nem szokott nagy galádságokat csinálni. Az egyik kolléganőm rendszeresen ráüt a gyerek kezére vagy fenekére, de a gyerek ugyanúgy csinálja tovább, amit nem kellene. Szóval nem látom, hogy hozna bármi eredményt ez a módszer.

Azt nem keverném ide, aki életében egyszer kapott egy atyai pofont. Nem ugyanaz, mint az az eset, amikor minden marhaságért csapkodjuk a gyereket.


Nagyon ritkán, amikor a fiamra rájön a csapkodás, akkor eszembe jut, hogy ráütök a kezére, de aztán mégsem teszem, mert azzal szoktassam le a csapkodásról, hogy én is ugyanazt teszem? Szerintem nem jó reakció.

2016. jún. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
61%

Az én lányom egy kisördög:)

Már 6 éves. Egyetlen egyszer ütöttem a kezére mert belenyúlt a konnektorba,mikor kihúztam belőle a védőket mert porszívózni akartam. De előtte már 3x elmondtam,mikor még benne volt az a pöcök,hogy nem szabad. Mert hogy akkor is próbálkozott. Ez volt 3 évesen,tehát értenie kellett.


Mikor kihúztam azt a védőt és letettem a kihúzót a szekrényre,addíg belenyúlt. Én úgy megijedtem hogy első reakcióként rácsaptam a kezére. Úgy sírt szegénykém,hogy megfogadtam hogy soha többé nem ütök rá a kezére. Meg sehova. Azthiszem akkor jött rá hogy mennyire veszélyes a konnektor ha anya így kiborult.


Az arcon csapásról egyébként azt gondolom,hogy az majdnem hogy a legalja. Nagyon megaĺázó! Nagyobb gyereket megütni meg mégrosszabb. A lázadó kamasznál nem vezet célra ha megverik,még ha olyat is tett ami bicskanyitogató. Rengeteg tanulmányt,cikket lehet olvasni erről.


Aki nem bírja kordában tartani az agresszióját és "eldurran az agya" RENDSZERESEN,többször szinte a semmin annak pedig sűrgősen orvoshoz kellene fordulni. Azoknál akiknél elindul 1-1 pofon,nem állnak le és több percig folyamatban verik a gyereket. Ami sehová sem vezet mert mint tudjuk AGRESSZIÓ AGRESSZIÓT SZÍT.


Osztom,hogy verés és verés között hatalmas különbség van. De jelen esetben ennél a kérdésnél azért elgondolkodom,hogy ha ilyenért arcon csapnak egy 3 éves gyereket,akkor pl mit kap azért ha nem pakolja össze a játékjait lefekvés előtt??!

2016. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Nem ütöm meg a lányomat, soha. Van olyan, amikor elszakad a cérna, akkor a büntit kap, amit le kell töltenie 5-10 perc között. Én pedig leülök és lenyugszom. Semmit nem érek el a veréssel, max azt, hogy verekedős lesz az oviban, vagy a suliban. Az agresszivitást elítélem, minden szempontból. Nem is értem, hogy lehet agresszióval nevelni egy gyereket, félelemben tartani azzal, hogy ha rosszat csinál, akkor fizikai fájdalmat okozok neki. Én kaptam pofont 1-2x, mikor tini voltam, meg is érdemeltem, és felnőtt fejjel belátom, hogy azokban a helyzetekben igenis kellett..
2016. jún. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen odacsapok, ha megérdemelte. A puki nem tartozik a rosszalkodásba.
2016. jún. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!