Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit takar az "Ősanya" kifejezé...

Mit takar az "Ősanya" kifejezés? Te annak tartod magad?

Figyelt kérdés
2016. máj. 5. 08:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

[link]


annyira igaz! :)

2016. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Masodik oldal utolsojanak... hat szerintem meg megszegyeniti az igazi fogalmat!:)
2016. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

4-es. Hát lehet, hogy te ősanya vagy, de tetszik az életmódotok.. Igazi kis család lehettek.. Gratulálok. Kevés ilyen szeretet teljes embet család van mint ti ahogyan leírtátok magatokat.

Bár én tanyán nem tudnék élni és szükségem van a magassarkúimra:) de le a kalappal pláne mert 5 gyermeket nevelsz. Nekem 1 van de néha ő is sok.. :))


9es.. Te aztán szó szerint értetted a kérdést! Sebaj köszi a valaszt ;)


Mindenkinek nagyon köszi a válaszokat..

Akkor én nem vagyok ősanya az biztos.. Bár?! 1-2dolog igaz rám amit az ősanyák csinálnak.. Akkor én biztosan fél őanya vagyok.. :)

2016. máj. 5. 16:52
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem attól meg jó anya vagy !!:)
2016. máj. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
70%

Csak en gondolom, hgy az osanya nem egy negativ kifejezes? Akar "osanya" valaki, akar nem, a lenezest sosem lattam jonak, marpedig ezt a kifejezest ezzel tarsitva szoktak hasznalni, pedig szerintem csak egy olyan eletforma, ami valakinek jobban megfelel, mint masnak.


En mindig a gyerek ES a szulok partjan allok, szerintem az o igenyeiket erdemes osszeegyeztetni, mert mndenki mas, jelentsen ez egy adott csalad szamara barmit is, mert a szulok nyugalma nagyon kell a gyereknek, es forditva.


En ugy alltam hozza, hogy arany kozep szerettem volna maradni meg a gyerekvallalas elott, tehat kisagy, de oldalkocsis, szoptatas, de max 1 eves korig, sok testkontaktus, de tudjon egyedul is jatszani, stb.


Aztan megszuletett agyerekem, az elso perctol velem aludt, kisagyban nagyon gyorsan felebredt, nappal nem hajlando aludni, csak a hordozokendoben, ha viszont nem alszik, delutanra kikeszul. Az idore szoptatas, amit 6 hetes koraig csinaltunk csak ratett egy lapattal a hasfajasra es nyugtalansagra, igy atalltam az igeny szerintire (mnden nyikkra), azota szazszor nyugodtabb. A szemetes gyorsan megtelik es itt draga a 2 hetente elszallittatas, igy vettem hasznaltan par moshato pelenkat kiprobalasra, 2,5 honapos a fiam, eddig halogattam, de most kimostam es ra fogom adni, megnezzuk, milyen. A babamat nem nagyon lehet letenni, 20-30 perceket esetenkent elvan leteve, aztan csak kezben jo neki. A sirni hagyasban nem hiszek, az nalunk nem alternativa.


Johet az osanyazas, nekunk ez valt be, bar nem igy terveztem, de azt nezem, amit az elejen is irtam, hogy a gyerekemnek es nekunk a ferjemmel mi a legjobb. A kornyezetemben sokan mondjak, hogy jol csinaljuk es sokan nem ertenek vele egyet. Nem baj, mindenki ugy csinalja a sajatjanal, ahogy szereti.


Nem gondolom, hogy 18 evesen is a hatamon fog ulni, vagy hogy velem akarna aludni :D

2016. máj. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!