Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit takar az "Ősanya" kifejezé...

Mit takar az "Ősanya" kifejezés? Te annak tartod magad?

Figyelt kérdés
2016. máj. 5. 08:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

tegnap valaki zseniálisan összefoglalta a vérnyás kérdésnél:


"Veranyanak, vagy inkább osanyanak szokták még nevezni azt az anyát, aki szoptat,hordoz,bio, öko, otthonoktatos és ehhez társul a csodálatos anya vagyok, mindent jól csinálok és aki máshogyan csinálja, az xar anya eletfelfogas is"

2016. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem az a baj, hogy az 1. által leírt dolgokat csinálja, vagy alkalmazza, hanem az, h mindezek megszállottja, és lenézi, ha valaki nem így gondolkodik. Kérés nélkül ontja a "bölcsességeit", szentül meg van róla győződve, h csak neki van igaza, és aki nem osztja a "nézeteit", az csak sz@r lehet.
2016. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Akkor én fél-ősanya és fél-sz@aranya vagyok.
2016. máj. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Már írtam a másik ősanyás kérdéshez is, úgyhogy kicsit ismétlős lesz:-)

Nem tartom magam ősanyának, mégis sokan annak titulálnak.

- 5 gyerek, 5 sima szülés. Könnyen szültem, miért kellett volna császározni?

- Mindet szoptattam, kettőt kimondottan sokáig. Volt tejem, volt kedvem, miért ne?

- Minden gyerekemnél volt időszak, amikor velünk aludtak, a legkisebb még most is. Mivel 2-3 órát mind eltöltött a saját ágyában, ez nem volt semmilyen téren zavaró, hát miért ne?

- Hordozni nem hordoztam, úgy éreztem, korlátoz a mozgásban és melegem volt, de csípőre ültetve sokáig cipeltem őket, amikor pedig már tudtak járni. Jó volt a közelségük.

- Nem egyszerre tudtam le a családalapítást, hanem két turnusban. 5 év alatt 3 gyerek, aztán 10 év szünet, majd 2 év eltéréssel még kettő. Így szinte mindig akadt kicsi a háznál. Egyesek szerint ez hülyeség, mert soha nem vagyunk teljesen szabadok.

- Nem járok kozmetikushoz, az összes sminkcuccom egy szempillaspirál, az is elég vagy 2 évre. Jók a színeim, jó a bőröm, nem igénylem. Hajjal ugyanez, 3 havonta fodrász, amúgy még szárítani sem szoktam, olyan a tartása, fazonja.

- Nincsenek elegáns cuccaim, még tűsarkúm sem. Olyan hippis-rockos a stílusom, és pont nem érdekel, ha festékfoltos a farmerem, amikor beesek az oviba.

- Nyitottan, rejtegetés nélkül éljük meg a gyerekekkel az egymás iránti szeretetet. Összetart a család, nincsenek tabuk. Soha nem volt olyan, hogy akár a kamaszok cikinek éreztek volna egy ölelést, és nagyon fontosnak tartom a testvérek közötti kapcsolatot.

- A férjem más stílus, visszafogottabb, elegánsabb, de olyannak szeret, amilyen vagyok, és ezt nyíltan ki is mutatja. A gyerekeinknek tök megszokott, hogy ha elmegyünk egymás mellett, megöleljük, megcsókoljuk egymást, csak úgy. Kevés időnk van kettőnkre, de azt úgy használjuk ki, hogy emlékezetes legyen.

- Van rajtam egy kevés plussz, mégsem szánok időt kondizásra. Néha futok, amikor kedvem van, de inkább barkácsolásra, kertre, kézmúvességre fordítom az időt.

- Kiköltöztünk a családdal tanyára, mert így azt ehetjük, amit megtermelünk, csend van és nyugalom.


Ami fontos, hogy elfogom, ha más másként él. Van amit furcsállok, például amikor azt mondja egy ovistárs, hogy a 4 éves nagyfiúkat nem kell már megdajkálni, vagy amikor anyuka csak imitálja a puszit, nehogy tönkremnejen a sminkje. De nem puffogok, ha valaki császárral akar szülni, vagy nem tud, akár nem akar szoptatni. Hiszek abban, hogy nem feltétlenül kell mindenkinek gyerek, ahogyan nem mindenkinek való a nagycsalád és vannak 1, vagy 2 gyerekre hitelesített családok is.

Tanácsot leginkább csak akkor adok, ha kérnek, de még akkor is óvatosan, mindig hozzátéve, hogy nem mindenkinek ugyanaz válik be, és hogy én elég sok szabályt felrúgtam.


Akkor most ősanya vagyok, vagy nem?

2016. máj. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

leírom hogy én kire mondom ezt:

- aki 3-4 éves gyereket szoptat (nyilvánosan akár), inkább nem ad neki vizet inni 1 éves koráig, se cumit, nehogy a gyerek 2 évesen már ne cicizzen, együtt alszik vele, hordozza, a haját jó rövidre nyírja mert ő nem ér rá magával foglalkozni, ápolatlan, melegítőben járkál vele, -10 fokban és zuhogó esőben is kint tologatja, jellemzően kötődő nevelés alkalmazza, ha a gyerek sír ugrik, borzasztó tudatosan neveli, zseniképzőbe járatja mert a gyerek 3 évesen már el tud kettőig számolni, és még csak véletlenül sem áll fel mellőle egy percre sem, akkor sem ha áll a bál otthon, az hogy a férje is létezik meg minimum 2-3 évig teljesen mellékes.


na nálam ez az ősanya. Nem, rám egyik pont sem igaz hála isten. Azonban egy valamiben nem értek egyet az elsővel: abban hogy mindenki aki máshogy csinálja mint ők a dolgokat, azt lenézik...

Ez nem igaz, az ősanyáknál sokkal nagyobb toleranciát tapasztalok mint a nem ősanyáknál. Mondjuk nehéz is toleránsnak maradni a fentiek tekintetében.

2016. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Az ősanyasághoz hozzátartozik a reformpedagógiai megváltó elképzeléseken és a bio-öko szemléleten, az otthonszülésen és a nyugati orvoslás teljes körű elutasításán, a nyolc éves korig tartó hordozáson és a tinennyolc évig tartó szoptatáson, a mosódión és az ájurvédán kívül az az (egyébként szerintem rendkívül unintelligens) mélyen gyökerező felsőbbrendűségi tudat is, hogy kizárólag az csinálja jól, aki úgy csinálja, ahogy ő. Mondjuk minimum magukban nevetnek azon, akinek (pláne ha önkormányzati) iskolába jár a gyereke, a párizsit meg egyenesen az ördög játékszerének tekintik, woodoo babát is csináltak róla és szurkálni szokták kötőtűvel. Szóval ez a fajta meggyőződés elválaszthatatlan része az ősanyaságnak, még ha a fentiekben a tőúlem negszokott módon ki is figuráztam kissé az ősanyákat.
2016. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Fent leírták a részletes gondolatmenetemet, amihez tényleg csak annyit tennék hozzá, hogy csupán az és akkor zavar, ha egy ősanya nem fogadja el, hogy más ezt nem úgy, nem olyan formában csinálja, mert nem vagyunk egyformák, nem egyformán látjuk, hála az égnek. De mégis inkább ők vannak kiakadva, és szólnak le mást..és nem fordítva. Aki nem ökobioszuperanya, azt egyébként nem érdekli, hogy a másik hogy csinálja, ahogy engem sem.


Az ősanya fogalmához annyit tennék még, hogy aki 5 évesen íratja be gyermekét az óvodába, és mélyen elítéli a bölcsit, mert az is az ördögtől való dolog (nem baj, ha nyomor van, de a szeretet laktat szerintük) ahogy az öblítő és a virsli, a glutén és társai.. És elnézést, ha ezzel bárki önérzetét megbántottam.

2016. máj. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A legelső komment inkább azt írja le aki AZT HISZI HOGY O MAGA OSANYA TÍPUS igazából az az osanya típus aki nem is sejti magáról h az hanem osztonbol olyan amilyen ...
2016. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
Széles ért. valamely családnak, vagy nemzetiségnek törzsanyja, kitől a családnak, illetőleg nemzetségnek minden tagjai leszármaztak. Szorosb ért. a nagyanyától fölfelé minden anya. Legszorosabb értelemben a nagyanyának anyja (proavia); ennek pedig anyja, ha t. i. egy ízzel fölebb megyünk: ősnagyanya; másképen: ük; még tovább: másodősanya. V. ö. ŐSNAGYANYA.
2016. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

itt többen válaszolnak rá, számukra mit jelent (pl. a kérdésben is): http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


egyébként egyszerűen csak egy csúfolódó kifejezés, szerintem vicces.:))

2016. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!