Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elítélitek az ilyen nőket?

Ti elítélitek az ilyen nőket?

Figyelt kérdés

A, akik nem akarnak gyermeket egyáltalán

vagy

B, akiknek nincs társuk, ezért mesterséges megtermékenyítést alkalmaznak és egyedül felnevelik a gyereket.

A ti szemetekben melyik a rosszabb?


2015. dec. 14. 19:22
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
53%

szerintem a B. oké, nincs garancia hogyha lenne párja akkor az vele marad végig a gyereknevelés során. na de eleve úgy vállalni gyereket,hogy esélye se lesz apával felnőnie,vagy legalább ismernie az apját...az nagy hiba.


az A verzióval nincsen problémám.vannak emberek akiknek egyszerűen nem is lenne való gyerek. az a jó,ha ezt belátják. lehet teljes élete valakinek gyerek nélkül is..főleg ha nem is szeretne, akkor kár csak azért szülni ,mert társadalmi elvárás..

2015. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket se ítélem el.Ha nem szeretne gyereket ne szüljön,nem kötelező.Ha szeretne szüljön,akár egyedül is,csak tudjon róla gondoskodni és tudja eltartani.
2015. dec. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
95%
mit kéne ezen elitélni?
2015. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne őket elítélni? Nem tudod mik voltak vannak a háttérben. Van olyan barátnőm, aki más szemében egy ribi. Az enyémben csak önbizalom hiánya van, és próbál kompenzálni. Más szemében egy eltartott htb vagyok, aki ismer, az tudja hogy befektetéseimből élek és mind a ketten ugyanannyit teszünk a kasszába. Aki nem akar gyereket, az élhetett együtt olyan kisördöggel, aki a világból kikergette. Aki mesterséges úton esik teherbe, az pedig lehet hogy rosszul választott eddig párt és feladta. Ne ítélj el senkit, amíg nem tudod a teljes történetet és ismered az érzéseit.
2015. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim válasza:
100%
Nincs jogom senkit sem elítélni. A másik pedig az, hogy semmi közöm hozzá.
2015. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélem el őket.


Ha nem akar gyereket, akkor nem alkalmas szülőnek. Fölöslegesen szülne csak kitermelne a világnak még egy lelkisérült felnőttet.


Ha meg szeretne gyereket és megvan hozzá az egzisztenciája akkor sok boldogságot neki és a babának. Arra sincs garancia, hogy a házasok együtt maradnak...

2015. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
14%
Nem,csak ne legyen belőlük sok.
2015. dec. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
6%
Elítélem őket, mert nem ez az életrendje. Elítélem azokat is, akik 40 év felett vállalnak gyereket. Viszont nem kezelem őket máshogy, mert nem az én életem és nem én teszem tönkre a saját gyerekemet.
2015. dec. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
97%

Nekem mindkettő OK.

Azzal van bajom, aki önmagát se tudja elirányítgatni, párkapcsolatban pedig katasztrófa, de még szerencsétlen gyermekeket is összehoz, de ettől sem jön meg az esze és az élethez szükséges képességei...

Vagy aki egy rossz házasságban marad, ami mindenkinek rossz.

2015. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
97%

Már a kérdésfelvetés elítélő! Mi az, hogy "melyik a rosszabb"?

Egyiket sem ítélem el, mert

- az, hogy ki akar-e gyereket, ha igen, akkor hányat és mikor, az minden nőnek a legbelsőbb magánügye

- az, hogy valaki nem találta meg a hozzáillő társat, épp elég nagy pech. Jó, tényleg van, aki "túl válogatós", de azokat sem értem, akik folyton azzal "gyötrik" az ilyen nőket, hogy XY unokaöccse "tökéletes" lett volna nekik...


A fenn felsorolt két típus legalább átgondolja, mit tesz. Felelőtlenül gyereket vállalni mondjuk egy (fél)ismeretlen férfival (aztán elválni tőle vagy tányért hajigálni vagy megcsalni a másikat vagy valamilyen önsorsrontásba menekülni) szerintem sokkal rosszabb - bár őket sem ítélem el, nyilván nem így tervezték az életüket ők sem...

2015. dec. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!