Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Semmimunkás vagyok? Rosszulesett!

Semmimunkás vagyok? Rosszulesett!

Figyelt kérdés

A minap olvastam egy kérdést az egyik válaszból az jött le, aki otthon marad a gyermekkel 3 évig az semmimunkás,

és hogy nekünk magyar anyáknak milyen jó, mivel külföldön nincs ilyen.Szerintetek?


2010. márc. 18. 12:48
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Úgy,hogy tényleg csak azok kapják a különböző juttatásokat,akik dolgoznak és adót fizetnek... Én nagyon egyet értek azzal amit pár településen bevezettek hogy azok kapnak segélyt akik dolgoznak is.Mert amit ajánlottak nekik munkát,azt meg elutasították.Ha nagyon akar valaki dolgozni ,akkor fog is találni munkát csak hozzá állás kérdése az egész.Csak ugye a cigánynak(tisztelet ha van csekély kivétel)nem füllik a foga a munkához és mennyivel egyszerübb felvenni az ingyen pénzt.Egyszer olvastam,hogy 1 hónapban milyen segélyeket vesznek fel,hát megdöbbentem,hogy több 100ezer ft-ot tudnak innen onnan összekapargatni.Ugyanezt kellene a családival,gyeddel,gyessel stb,aki nem dolgozik,dolgozott,és utána se fog attól igenis vegyék el.Sokkal beljebb tart tartana máris az ország.
2010. márc. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Nem kekeckedni akarok, de olyan törvényt nem lehetne meghozni, hogy "akik nem dolgoztak, és nem is fognak" mert ez már jóslat lenne, ilyet viszont nem lehet. És szerintem sokan vannak, akik szülés előtt nem dolgoztak, mert fiatalok, de utána fognak. Csak sajnos azok is sokan vannak, akik utána sem fognak. Ezért nem lehet olyan törvényt hozni erre, hogy mindenki meg legyen elégedve vele... Akármit vezetnek be ezzel kapcsolatban, valaki biztos igazságtalannak fogja érezni. És mindig lesz közöttük olyan, aki joggal érzi majd annak.
2010. márc. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
De miért ne lehetne!? Ha elmegy munkanélkülire,és ott ajánlanak neki munkalehetőséget,de ő nem fogadja el,akkor miről beszélünk!?
2010. márc. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
tök igazad van...én elzárnám a segélycsapot az összes munkakerülő elől az tuti...menjen dolgozni, ha nem akar, "el lehet menni" (ezt nem a vállalkozóknak kellet volna mondania a kárpátok cicerójának :P)
2010. márc. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha már itt tartunk.Én érezhetem igazságtalannak,hogy bár én dolgozok és adót fizetek,és eltartom az ingyenélő kisebbséget?És ő ne érezze igazságtalannak, mert neki sérül a kis lelkivilága vagy mi?
2010. márc. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Jaj, nem kell kiforgatni. Én arról beszélek, hogy vannak olyanok, akik önhibájukon kívül nem találnak munkát x ideig, eközben terhesek lesznek, akkor ők ne kapjanak semmit, mert nem dolgoztak? Azt miből lehet megjósolni, hogy valaki nem is fog? Vagy mi van azzal, aki egész életében minimálbérért dolgozik, azaz sosem fizet úgy adót, mint pl. te, akkor ő nem érdemel ellátást? Vagy aki a tanulmányai alatt lesz terhes, tehát még ő sem dolgozott. Ő se kapjon? Nem lehet előre megmondani, hogy ki fog dolgozni a jövőben, és ki nem.

Mielőtt újra ki lennének forgatva a szavaim: nekem sem tetszik, hogy sokan pénzért szülnek, de ezt a problémát nem lehet annyival elintézni, hogy akkor innentől kezdve csak az kapjon támogatást, aki már dolgozott, mert ez egy csomó olyan embert is hátrányosan érintene, akiknek egyszerűen csak így jöttek össze a dolgok, és semmi rosszhiszeműség nincs bennük. Amúgy is az egész probléma sokkal komplexebb annál, sem mint hogy pár ilyen kijelentésben benne lehessen a megoldása. Ha viszont majdnem minden állampolgárra személyre akarnák szabni a szabályokat, akkor elveszne az ember a bürokráciában (sokszor már így is elveszik benne). Nem annyira egyszerűek ezek a dolgok...

2010. márc. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

De a tanult diplomás ember ha nincs éppen munkája,nem is fog rögtön a munkanélkülire rohanni,hogy kapjon segély,viszont az ingyenélő ha ajánlanak neki munkát és nem fogadja el akkor mire kapjon pénzt?!

Ezeken a dolgokon azért szerintem lehetne finomítani...

2010. márc. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tovább vinni a magyar vonalat/ népet az nem semmi...

jó is itthon!

És ha megadatik, miért ne én nevelném a csemetém itthon?

Azt a kedves cikk írója bizonyára nem tudja, h igazából a gyes milyen marha magas összeg nálunk..

Nem szeretem az ilyen megalapozatlan kijelentéseket!

2010. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt valóban jó, mert sehol nem adnak 3, vagyis most már 2 évet arra, hogy a babáddal légy... sok helyen 6 hónap, de van ahol csak 6 hét, és ha nem mész vissza, ugrott az állásod... (igaz ez időre 100% fizu jár...)

Másrészt aki azt mondja, hogy nem munka anyának lenni, az még sosem volt összezárva egyedül egy órára sem egy babával, nem ám többel...

Egy 21 hós és egy 2 hetes baba anyukája, lassan 3 éve itthon...

2010. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon egy átlagos jövedelemmel rendelkező apuka,anyuka nem tudja megfizetni a bébiszittert, a nagyik meloznak még,a bölcsik pedig tömve vannak,várólistásan. Nem is értem a kormány meghoz egy döntést,anélkül h megteremtené hozzá az alapokat. Sőt a bölcsiktől,oviktól vonják el a normativákat.Igy nem hogy bóvülésre nem lesz pénze az intézményeknek,hanem még csökkenteni is fogják a létszámokat. A mi városi ovinkból most bocsjták el az ovónőket,mert nincs pénz a fizetésükre.

Na most az anyuka menjen vissza melozni,h a fizetését egyben oda adja a bébiszitterének? Akkor már ugyanott van anyagilag ha otthon marad a gyermekével,és nem egy idegenre bizza.

Kormány hozott egy intézkedést,törvényt anélkül h átgondolta volna a következményeit.

De ugyanez a helyzet az egészségüggyel is. Jobb nem betegnek lenni,mert hónapokat kell várni egg-egy nagyobb vizsgálatra. De ne is menjünk bele ezekbe a dolgokba.

2010. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!