Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Semmimunkás vagyok? Rosszulesett!

Semmimunkás vagyok? Rosszulesett!

Figyelt kérdés

A minap olvastam egy kérdést az egyik válaszból az jött le, aki otthon marad a gyermekkel 3 évig az semmimunkás,

és hogy nekünk magyar anyáknak milyen jó, mivel külföldön nincs ilyen.Szerintetek?


2010. márc. 18. 12:48
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Mondom, 3 évre maradhatsz most is, csak a 3. évre nem kapsz ellátást. de maradhatsz.
2010. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
21%
14:13 vagyok, hogy Te milyen cinikus vagy, utolsó! mint írtam, én sosem szorultam rá a pénzre amit adtak, de van, aki igen! milyen már, otthon maradhatsz, de nem kapsz pénzt? tleg a cinizmus teteje...
2010. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
57%

Mi a cinizmus??? Hogy jelzem, hogy nem 2, hanem 3 évig lehet otthon maradni és rosszul tudja a kedves válaszoló? Te magadnál vagy???

Sokan nem tudják, hogyan változott a jogszabály. sokan úgy tudják, hogy 1 évre csökkent a GYED. Sokan úgy tudják, hogy csak 2 évig lehet otthon maradni. És én rendre próbálom jelezni, hogy NEM ÍGY VAN. Ezt nevezed te cinizmusnak? Hát gratulálok.

2010. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Én sem éreztem ebben semmi cinizmust, amúgy én sem tudtam, hogy még mindig otthon lehet maradni 3 évet, csak ellátás nélkül. De igazából ha úgy vesszük, senki nem kötelez rá senkit, hogy visszamenjen dolgozni, akármeddig otthon LEHET maradni, csak ugye sokan nem TUDNAK, ha nem részesülnek ellátásban. Szóval LEHETNI sok mindent LEHET, csak nem mindenkinek van rá lehetősége. Én nem maradtam itthon a harmadik évben, de nekem is jól jön, hogy kapom mellé a gyes-t. Ettől függetlenül azt is meg lehet érteni szerintem, hogy válság van, és ez igen nagy kiadás. A probléma szerintem az, hogy a feltételek nem adottak. Nincsenek már meg a régi céges/üzemi bölcsik, amik pedig régen milyen jól jöttek. Nem támogatják a részidős és a váltópáros munkavállalást. Külföldön (nem tudom pontosan, melyik országokban) van olyan, hogy ahol x számú alkalmazottnak van kicsi gyereke, ott a cégnek kötelező felvennie óvónőt/gondozónőt/dadust, aki vigyáz a gyerekekre. A dolgozók munka közben is láthatják a gyerekeiket, és maga a tudat, hogy a közelben vannak, már megnyugtatólag hat rájuk. Plusz ugye részidőben is sok ember dolgozik, ami egyébként szerintem praktikus dolog is. Multiknál itthon is szokás, pl. gyorséttermekben kimondottan szeretik a részmunkaidős munkavállalókat, mert könnyebben összeállítják a beosztást, ha az üresjáratokban kevesebb ember van bent. Egy négy órában dolgozót behívnak a reggeli csúcsra, egy másik négyórást a délire, vagy délutánira, és a kettő közötti pangásban elég a kevés ember is. De egy nyolc órást nem küldhetnek haza, hiszen joggal lenne kiakadva.

A váltópároknál pedig ketten töltenek be egy állást. Olvastam erről pár cikket, vannak olyan helyek, ahol egy állást két anyuka tölt be, az egyik délelőtt van bent, a másik délután, és felváltva vigyáznak egymás gyerekeire abban a négy órában. Ez a négy órás munkabér sok esetben fedezi a gyessel kiegészülve azt a pénzt, amit gyed alatt kaptak.

De sajnos a magyar munkaadóknál kicsit más a mentalitás, mint külföldön. Őket kéne ösztönözni a családbarát munkahely megteremtésére szerintem.


Bocsi, ha hosszasan írtam le, de én ebben látom a megoldást. Sajnos nem én ülök ott fent a parlamentben, szóval ezt nem én fogom megoldani. Bár talán jobb is, én nem lennék politikus, nincs nekem ehhez gyomrom.

2010. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

De, ha van munkahelyed, akkor visza kell menned 3 év után, nem maradhatsz otthon, hiszen a cég viccből, a kedvedért nem fog fizetés nélküli szabadságot adni akármeddig.

A gyerek miatt viszont 3 évre köteles adni. És utána még mindig van munkahelyed. Ez a különbség. Ha akármeddig akarsz otthon maradni, akkor kénytelen lennél felmondani... Így viszont maradhatsz 3 évig és mégis ott a stabil háttér mögötted.

2010. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
21.09-sel teljesen egyetértek.
2010. márc. 19. 08:53
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

teljes mértékben egyetértek a 13:12-essel. Ennyi adó mellett akkor is jogom lenne otthon hereverézni ha hivatalból járna a gyerek mellé a dada ingyen.

Volt hogy három munkahelyem volt, dolgoztam eleget, és senki sem fogja elismerni, itt az ideje a pihenésnek, ami nem is annyira pihenés,passz.

2010. márc. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ebben talán még igazad is lenne, de nem mindenki szül akkor, amikor már sok sok évet ledolgozott adófizetéssel a háta mögött. Sok fiatal lány az iskolapadból megy szülni (akár középiskola, akár egyetem), vagy csak szimplán nem talált munkát, de közben jött a baba. Vagy akik minimálbért kerestek (mint mondjuk én), ők nem fizettek szja-t, hiszen azt a minimálbérből nem vonják. És persze ott az a réteg, akik nem is akarnak dolgozni, a gyerekszülést pénzforrásnak tekintik. Szóval lehet, hogy te fizettél már annyi adót, hogy abból évekig járhatna az ellátás, sokan vannak, akik inkább csak vitték eddig a pénzt, sőt talán még hosszú évekig vinni is fogják (vagy önhibájukon kívül, vagy szimplán mert büdös a munka), és ez elég nagy kiadás, ha megnézzük.
2010. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az lenne a megoldás ha a sok cigány pl nem kapna különböző segélyt gyest családit stb,mert ők tényleg ebből élnek.Na ők tényleg eltartatják magukat az országgal.De attól még hogy én 23 évesen szültem,amikor lejár a 3 év visszamegyek dolgozni,tehát hiába eddig csak mondjuk 5 évig fizettem adót,utána én ugyanúgy be fogom fizetni.Nem úgy mint a cigány...,

És egyfolytában azzal jöttök hogy Angliában,meg Franciaországban meg mit tudom én hogy hol,mi van... De abba nem gondoltok bele hogy tényleg sehol máshol nincs ilyen adó,tehát valószínű hogy náluk azért nem fér bele a keretbe mondjuk 3 év.

2010. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Jó, de ez alkotmányos keretek között hogy valósítanád meg?
2010. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!