Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Semmimunkás vagyok? Rosszulesett!

Semmimunkás vagyok? Rosszulesett!

Figyelt kérdés

A minap olvastam egy kérdést az egyik válaszból az jött le, aki otthon marad a gyermekkel 3 évig az semmimunkás,

és hogy nekünk magyar anyáknak milyen jó, mivel külföldön nincs ilyen.Szerintetek?


2010. márc. 18. 12:48
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Teljesen igazatok van, és valóban jó dolog ha jól érzi magát a gyermek a bölcsiben. De nem gondoljátok komolyan hogy aki ezt írta /ami be van linkelve/ ez egy olyan családanya akinek a gyereke az első és megteheti hogy otthon maradjon? Nem is családanya szerintem.
2010. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Az én lányom 2,5 éves és szívesen mennék dolgozni ha lenne hova! De ha lenne is felénk nincs bölcsi csak ovi de még az ovodában is kevés a férőhely. Segítség nincs mivel a nagyik is dolgoznak rendesen. Miért lennék én semmi munkás? Elégé bánt, hogy itt vagyok 30 felül 2 gyermekkel és nem kellek majd egyik munkáltatónak sem!
2010. márc. 18. 13:27
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon maradhatnék vele 3 évig, de szerintem 2 év 3 hónaposan megy bölcsibe, persze, ha szeretni fogja. Nekem nagy bezártság itthon lenni, pedig imádom őt, de a munkámat és a munkatársaimat is. Próbálom majd összeegyeztetni, hogy mindenki jól járjon, viszont ha ő érdekei az elsők számunkra.
2010. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
25%
Ha jól tudom, csodálatos kormányunk megszavazta, hogy már a GYED csak 1 évig jár, nem kettőig, utána GYES lesz, tehát akinek szüksége lesz pénzre a megélhetéshez, mehet vissza dolgozni 1 év után. Vagy nem jól tudom?
2010. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
Nekem sincs hova viszamennem dolgozni...
2010. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól tudod. 2 évig jár a gyed, a harmadik évre is otthon maradhatsz, csak GYES-t nem kapsz, azaz összesen 300.000 ft-al kapsz kevesebbet. Nem gondolom, hogy ebből gondoltad volna megélni a 3. évben... de biztos sokaknak számít az a pénz is.
2010. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
71%

szia! láttam azt a témát, de utána mintha pontosítva lett volna...

de én nem értek azzal egyet, hogy valaki az állam költségére maradjon otthon 3 évet. nagyon kevesen dolgoznak, igy is alig van, aki eltartsa a többieket. ha a család amúgy megengedheti magának, a férj jól keres, stb, akkor persze maradjon otthon nyugdtan az anyuka, ameddig csak jól esik neki. én a kisfiam 6 hónapos kora óta megint dolgozom, mert ezt tartom magam számára normálisnak. ez szocializáció kérdése, természetesen meg kell teremteni a lehetőségeket, legyen kifizethető bölcsőde, lelkiismeretes dadák, részmunkalehetőség, de az, hogy nyugaton mennyivel jobb, nem igaz. franciaországban pl. alig van bölcsőde, csak ott eleve tudják a szülők, hogy majd máshogy kell megoldani. illetve azt kevesen engedhetik meg maguknak bárhol is vagy, hogy plusz egy "személyzet" azaz a dada fizetését is kifizessék. a felső tízezer mindenhol egy réteg, a többiek más megoldásokkal boldogulnak. valóban jó egyelőre a magyar anyáknak, hogy eddig volt a 3 éves lehetőség, bár a GYES összegéből sem tudsz megélni, mert kevéske, de én pl. lengyel szülési szabadságon voltam: 20 hét. utána semmi. és mégis megvannak, boldogan vállalnak babákat. mindig az fáj, ami a változás, amire nem vagyunk felkészülve. az pedig simán bunkó, aki azt mondja, hogy egy anya nem dolgozik. szerintem átvehetnénk más nyelvekből a politikailag korrekt kifejezést: nem a házon kívül dolgozik, vagy otthon dolgozik.

2010. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Igazad van előttem író, viszont az "otthon dolgozik" szerintem azt jelenti, hogy olyan munkát végez valaki az otthonában, amiért fizetést kap. Inkább a háztartásbeli szót használnám, csak ugye ezt gyes-en, gyed-en lévőkre nem lehet használni. De szerintem az otthon dolgozik nem megfelelő szó erre, mert vannak sokan, akikre ez jobban ráillik, akik pl. otthon könyvelnek, otthon masszőrködnek, otthon grafikuskodnak, stb. Aki gyerekkel otthon van (mármint kicsivel, aki még nem ovis, iskolás), az "gyermekét gondozó", "kisgyereket nevelő" szerintem.
2010. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

szerintem nem lehet a kettőt összehasonlítani. igaz, én nem anyagi okoból mentem vissza a gyerek 20 hónapos korában dolgozni, de nekem VOLT HOVA! akinek nincs már hova visszamenni, az mit csináljon? kis gyerekkel nem olyan könnyű állást találni sajnos. ezt munkálttóként is el tudom mondani, ha 1 helyre jelentkezik egy kisgyerekes anyuka, meg egy, akinek már nagyobb a gyereke, meg egy, akinek még nincs, tuti a másodikat választanám. ugyanis a kis gyerek sokat beteg (ha van kire hagyni az más), akinek meg még nincs, de a korban benne van, az várható, hogy hamarosan elmegy szülni, én meg kezdhetem előről a keresgélést. durva ez így, és nem szép dolog, de akkor is így van sajnos, mert egy munkáltató, akit folyamatosan présel az állam az adókkal, nem engedheti meg magának, hogy ráhagyással legyenek számolva az emberek arra az esetre ha valaki beteg...még a szabikat is elég kiadni...


szóval ez nem olyan egyszerű, hoyg menjen vissza. nem beszélve arról, hoyg a bölcsis férőhelyekből sincs elég, hameg valaki magánbölcsibe adja a gyerekét, egy rosszabb fizetést ott is hgy, nem biztos, hogy megri neki. pl. a mi takarítónőnk pont így járt, alig keres többet, mint amibe a bölcsi kerül. mondjuk ő azért jött vissza, mert állítása szerint már bedilizett volna otthon :)

2010. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
48%
Én nem érzem magam "semmimunkásnak"!Sőt.Igen is nagy munka itthon ellátni a picurt.És ki is kell használni azt hogy 3 évet itthon legyünk a gyerekkel.Hisz ha jól belegondolsz,az a legszebb kor.Tanul járni,beszélni...Én nem szeretnék lemaradni ezekről a nagyszerű élményekről.De most hallottam valami olyasmit hogy már csak 2 évet lehet majd itthon maradni a babával...Hát nem tom...
2010. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!