Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy átlagosan kereső pár hogy...

Egy átlagosan kereső pár hogy jut el idáig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem babás kérdés, de ti tudtok nekem választ adni, mint családanyák/apák.

Akiknek családi házuk van, hogy jutottatok el odáig, hogy házat vegyetek?

Mi a párommal átlagosan keresünk, őt most léptették elő, 250körül keres, én mostmár a CSEDet kapom, családival együtt 120-130 körül fogok kapni. Míg dolgoztam 130-150 közt kerestem. Mégse jutottunk el odáig, hogy legyen félretett pénzünk. Ha összejött mondjuk 100ezer, akkor persze jött valami, ami miatt hozzá kellett nyúlni.. Albérletben lakunk, ez 40ezer+rezsi, ami alacsony igazából. A tv-net kicsit drágább meg a közösköltség, de a többi pár ezer. Páromnak van ugyan 2 hobbija is, amire költ, de nem havi szinten 10ezreket. Pest melletti kisvárosban élünk, nézegetek mostanában házakat, de katasztrófa... Van a környékünkön még 2 kisváros. Mind 3 városban 10 millióért olyan házak vannak amibe kb be se tenném a lábam, és nem túlzok. Látszik minden képen, hogy levan szakadva a plafon, omlik a mennyezet, penészes a fal, üknagyanyám korabeli konyha és egyéb bútorok.. Hitel nélkül esélytelenek vagyunk házat venni, de ahhoz kéne 20% önerő. Na de még ha ez meg is lenne, akkor is ott tartanánk ugye, hogy meg lenne a ház, de még lehet 1-2 milliót rá kéne költeni, hogy lakható is legyen... Nagyjából felvázoltam a helyzetünket, de érdekelne, hogy ki hogy jutott saját házhoz. Ja és jobb szeretnék házat, nem lakást, mert egy kis kertet mindenképpen szeretnék, de nem kell hatalmas, csak amibe egy kutya jól érzi magát, később a lányommal tudnánk kint játszani.


2015. okt. 1. 14:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%
mi szülői segítséget kaptunk a férjem családjától. A nővéremék nem ilyen szerencsések úgyhogy kötöttek egy fundamentát. Az lesz majd az önerőjük, és arra veszik fel a hitelt. 5 évre, kettőtöknek havi 40 ezer, és akkor az állami támogatással össze tudtok karistolni úgy 2 milliót. Arra pedig jöhet a kamattámogatott hitel. Hogy ebből hogy lesz kertes ház...palotát ne várjatok...a szerkezete legyen stabil, a többit meg ráköltitek majd ha jobban fogsz keresni. Ezért pedig tegyél: tanulj olyan szakmát, amivel nem ennyit tudsz csak keresni. Én is ennyit kerestem, és most tanulok, GYED mellett, hogy ne így legyen ha visszamegyek.
2015. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Tudom, h nem ez a megfelelo valasz a kerdesedre, de en kulfoldre koltoztem. Nem azert, m Mo-on nem volt jo allasom, hanem, m szerettem volna uj eletet kezdeni egy nagyon rossz szakitas utan. Az elso allasom nagyon gaz volt, uganis diplomaval es 3 nyelvtudassal telefonos ugyfelszolgalaton dolgoztam, de csak itt kaptam melot. Ugy voltam vele, h egyelore jo lesz, legalabb a nyelvet jol megtanulom. Minimalbert kaptam, de par honap alatt ebbol is ossze tudtam sporolni egy autora - ezt csak osszehasonlitas keppen irom, h Mo-on minimalberbol kb soha nem veszel autot. aztan nagyon nagy szerencsevel egy multinal kaptam vegre kepzettsegnek megfelelo allast. Nem keresek milliokat es nem kolbaszbol van a kerites, de lenyegesen jobban elek, mint Mo-on. 4 eve elek kint, es a parommal 20% onerobol kolcson felvetele mellett vettunk hazat kozosen. Az onerot kb 1 ev alatt a 0-rol raktam ossze ugy, h azert nem szukolkodtem.
2015. okt. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
56%
Szülői segítséggel lett lakásunk, szerintem a legtöbbeknek így megy. Mi meg már most arra készülünk, hogy a gyerekeinket is tudjuk segíteni ezügyben.
2015. okt. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
45%
Anyukám segítségével lett lakásunk.
2015. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg a legtöbbeknek a szülők segítettek. Az én szüleim annyi mindent adtak már, hogy ha egyszer fel is ajánlanák biztos nemet mondanék elsőre egy ekkora segítségre.
2015. okt. 1. 14:25
 6/30 anonim ***** válasza:

-örökség

-segítség a szülőktől, nászajándékból bejövő pénz

-szülőkkel lakni akkor is amikor már dolgozik, és úgy félretenni pénzt

-jobban összehúzni a nadrágszíjat/várni a gyerekvállalással


Sógoromék amúgy pont egy ilyen házat vettek meg pár éve amikor minden nagyon olcsó volt, önerő abból volt hogy a férfi otthon lakott a szüleivel majdnem 10 évig miután dolgozni kezdett. Sk felújítottak amit tudtak, azóta is dolgoznak rajta, tény hogy nem egy olyan ház amit a magazinokban látni, de lakható és kertje is van. Kb annyit keresnek mint ti, két gyerekük van, telik nekik hobbira és néha egy-egy hétvégi kikapcsolódásra.

2015. okt. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk anyukám 8 évig gyűjtött számomra fundamentát, hogy segítsen majd alacsony kamatos hitelhez jutni, férjem részéről szülei segítettek valamennyi készpénzzel, mert önerő nélkül ugye nem lehet... Ez persze nem lett volna elég, max egy garzonra, ezért miután összeházasodtunk, évekig albérletben laktunk, mialatt nyitottunk még 2 fundamentát, azt gyűjtöttük az albérlet mellett. Nem költöttünk sem internetre, sem TV-re, sem hobbira, nem vállaltunk gyereket sem addig. Mindenen spóroltunk, amin lehetett és félreraktunk amennyit csak bírtunk. Míg a barátaink moziba jártak mi nem voltunk se nyaralni se szórakozni, semmi, sem ruhák, kaján is spórolás, szóval elég szegény körülmények között éltünk, a jövönkért!! Férjem reggeltől estig dolgozik. A fizetésünkből egyébként ha nem lenne sem hitel, sem albérlet meg ilyenek, kényelmesen, jól meg lehetne élni. De mi a nagy részét albérletre és gyűjtésre költöttük. Most kerültünk olyan helyzetbe, hogy tudunk venni egy kertes házat, hitelre Bp-en kívül, sokat fogunk utazni de ez van. Jön a baba is.

Összegezve. Egy fiatal pár átlagos keresettel szerintem ha úgy él mint előtte és nem húzza meg alaposan a nadrágszíjat, akkor albérletben is fog maradni. Ha valaki tovább akar lépni, áldozatot kell hozni. Szülői segítség nélkül meg nem is tudom hogy még így is hogy lehet...szerintem sehogy.

Persze most hogy mi kertes családi házba költözünk, van kocsink, lesz babánk stb. a testvérem irigykedik, aki egy kicsi lakásba lakik, kocsi, gyerek nincs (nem kapnának CSED-t/GYED-et), de sorra veszi a számítógépes játékokat, hetente moziba járnak meg étterembe, nem spórolnak semmin, és akkor megkérdezi hogy lehet, h elölrébb tartunk mint ők mennyire nem igazságos...Pedig ugyanakkor, ugyanonnan indultunk, ugyanakkora "vagyonnal", segítséggel és fizetéssel. Sokan várják h az ölükbe hulljon minden földi jó de semmit nem hajlandóak tenni érte.

2015. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
24%
Szülői segítség! Konkrétan a házunkat ők építettek. Szerencsére nem volt gond, tehát nem kellett lemondani semmiről ezért nekik. Mi is hasonlóképpen szeretnénk majd támogatni a gyerekeinket.
2015. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
48%

az én szuleim szuletésunktol kezdve havonta tettek félre pénzt a bátyámnak és nekem is. (25 éves korunkig) na és anno (kb. 5 éves koromtol) már mi is mindent tettunk be a takarékszovetkezetbe..husvét, karácsony, névnap, szuletésnap, giliszttát szedtunk a horgászoknak, kukoricát cimereztunk stb. szoval minden ment be egy számlára.

én egyetem után kulfoldre mentem, a fizetésem 80% egybol félre raktam igy 27 évesen vettem egy pesti lakást és egy autot. azota is kulfoldon élek. a fiunknak mi is igy csináljuk, havi szinten teszunk be neki pénzt, ez egy kezdo toke lesz már. (nemrégiben apai ágon orokoltem egy házat és nagymamám révén pedig foldeket)

2015. okt. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó lett volna, ha míg otthon lakunk tudtunk volna félre tenni. De sajnos ez nem jött össze. Szakmát szereztem, majd érettségi, majd még egy szakma, és másfél évig nem sikerült munkát találni :( Párom ekkor még 100ezret keresett, haza is kellett adnia (pedig nem voltak rászorulva a szülők) ezért Pesten néztünk munkát, így kerültünk ide, így tudtunk összeköltözni és közös életet kezdeni. A kaján és hasonlókon kellene nekünk is spórolni, mert mi is olyanok vagyunk, hogy ha nincs kedvünk főzni, akkor jöhet egy pizza vagy akármi, moziba fél évente 1szer járunk. De mindig jött valami, amire elköltöttük azt a pénzt amit mondjuk félre lehetett volna rakni. Kellett egy új gépasztal, egy új tv-szekrény, egy komód stb... Utána nézek majd a fundamentának. Ezaz, hogy már én is most azon gondolkozok, hogy mennyit tegyünk majd félre a lányunknak.
2015. okt. 1. 15:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!