Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mertek 3. babát bevállalni?

Mertek 3. babát bevállalni?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom itt a válaszokat, olyan érzésem kezd lenni, mintha 10 anyukából 8 a 3. babáját várja.

Hogyan meritek bevállalni? Milyen anyagi körülmények között éltek?

Bevallom,nekem ez fájó pont, én is nagyon szeretnék 3. bébit, de felelősséggel gondolkozva egyenlőre nem tehetjük meg.

Kíváncsi lennék, hogy Ti hogy vagytok ezzel, akiknél van/lesz 3. gyerek, az átlagnál jobb körülmények között éltek, vagy lesz ami lesz alapon vágtatok bele a nagycsaládba?


2010. márc. 8. 15:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

mi szerintem nem jómódban, hanem átlagosan élünk. (vagy egy kicsit alatta). A válság minket is utolért. A férjem bruttó 140 ezret és Gyedet kapok 71 ezret. + családi pótlék

Mégis be merjük vállalni a harmadik gyereket. Sőt ez nem is volt kérdés számunkra:-)

Mindketten nagycsaládban nőttünk fel és megtanultuk, hogy a pénz nem minden egy családban.

2010. márc. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, írnál kicsit bővebben?

Tudom, sokan mondják, hogy gyerek nem lehet pénz kérdés, de kíváncsi lennék a konkrét kivitelezésre.

Például milyen autóban fér be 3 gyerekülés? Mert nekünk cserélni kéne. Most a két lányunk ágya + ruhásszekrény, polcok épp elférnek a gyerekszobában, előbb-utóbb nagyobb lakás is kellene.

Amikor egy gyerekprogramra 4-5000 Ft is lehet egy jegy, de egy állatkerti belépő is 1500 minimum, hogyan gazdálkodjátok ki? Mert én ezen dilemmázom, hogy 3 gyerekkel már nem tudnánk ilyen programokat megengedni magunknak egyáltalán (most se nagyon).

2010. márc. 8. 17:09
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A házunk elég nagy, mivel vidéken élünk egy felújított családi házban. A 3 gyerekszobánk van, mivel eleve is hármat terveztünk. Kocsink egy kis Agila van, de általában gyalogolunk :-), ha kell menni valahova, biztos befér majd egy harmadik gyerekülés is, mert a keresztlányommal már próbáltuk :-)

Mivel a nővéreimtől és a barátnőimtől is sok babacuccot örököltem ezért arra nem igazán költünk. (tőlem is sokat kapnak mások)

A nyaralást megkönnyítheti az üdülési csekk is :-), amit lehet az államtól kedvezményesen igényelni. ( [link]

A kertben sokféle zöldség-gyümölcs megterem, így azzal is spórolunk.

2010. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy ha Isten ad bárányt, legelőt is ad hozzá... Szeritnem sem kell semmi különleges dolog a 3. gyereknek, bár én most "csak" a másodikat várom. Különneműek, külön évszakban jöttek/jönnek, de most mégsem költöttünk rá sokat. Nagykerben veszem a pelust (pelenka.com), a popsitörlőt, turiból vannak a ruhák (gyönyörűek!), spórolunk a fűtéssel, ajándékba inkább pénzt kérünk, vagy hasznos dolgokat. A környezetemben is van olyan, aki nem engedhette volna meg a két gyereket sem magának, de ikrek lettek... :) mégis boldogult szépen! Valahogy mindig alakul!

A kocsink van, egy régi Skoda Felicia. Tény, hogy csak a rokonlátogatáshoz használjuk mindannyian, Apa egyedül jár vásárolni, vagy mi a gyerekkel külön. Minden megoldható, ha szeretnétek, vágjatok bele! Sok sikert! És ne irigyeld, aki kicsit is jobb helyzetben van, a boldogság nem ezen múlik...

Harmadikat nem tervezünk már a korom miatt sem (34), ill. császárral szültem az elsőt és lehet, hogy a másodikat is.

2010. márc. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szai!

Nekünk is 3 gyerekünk van.Így visszagondolva úgy érzem sokkal könnyebben élünk most,mint amikor csak 1 volt.Pedig mind a ketten dolgoztunk a férjemmel,nem volt válság a hitelünk pedig ugyanannyi volt mint most,mégis mintha soha nem lett volna elég a pénzünk a köv. fizetésig.Állandóan kérni kellett kölcsön,aztán jött egy újabb bébi,akkor még mindig nem éreztem ,hogy anyagilag könnyebb volna,de nem is ez volt a fontos hanemhogy tíz évet vártunk rá,és végre sikerült,majd a jóisten úgy döntött ad nekünk egy fiút is szerencsére,persze azért sokat vívódtam mindegyik terhességemnél,hogy mi lesz velünk,lesz e miből élni,de a gyerekek fontosabbak mint az,hogy nyaralunk e vagy sem.És most már tényleg érezni,hogy könnyebb anyagilag,nem mondom,hogy ész nélkül vásárolunk,de legalább el tudunk menni havonta bevásárolni,amíg csak egy gyerekünk volt,bizony sokszor nem futotta nagybevásárlásokraÉn személy szerint úgy érzem,hogy 3.-mal könnyebb.Az majd egy másik kérdés lesz,hogy ha iskolába vagy oviba mennek akkor,hogy lesz.És fontos,hogy legyen testvére,legyen valakije ha már mi nem leszünk.

2010. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!