Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az az életkörülmény, ahová...

Mi az az életkörülmény, ahová már "mertek" babát vállalni?

Figyelt kérdés
Hány évesen, saját házba, albérletbe, milyen egzisztenciával, mennyi havi keresettel?
2011. máj. 10. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Mi 22-24 évesen vállaltuk az első babát. Tervezetten, házasságba született. Akkor már saját lakásunk volt, igaz jó nagy hitellel. A kettőnk nettó jövedelme akkoriban 300.000 Ft volt, a hitel 100.000 lett a válság miatt havonta, így kényelmesen megéltünk. A másik két gyereket pedig úgy vállaltuk, hogy már volt viszonyítási alapunk az első gyerek után. Tudtuk, hogy havonta mennyibe került az első picúr, és amikor annyit nőtt a fizetésünk, hogy az életszínvonal csökkenése nélkül be tudjuk vállalni az újabb babát, akkor szültem. Mostanra már 3 gyermekünk van, többet már nem szeretnénk.


Összességében szerintem ne konkrét összeget határozzatok meg hanem azt, hogy mik azok a dolgok, amikről nem szeretnétek lemondani. Annak nem látom értelmét sehol, hogy a szülők mindenről lemondjanak a gyerekek érdekében, mert akkor ők sem lesznek boldogok. Sok családnál látom, hogy nyakra-főre szülik a gyerekeket, közben pedig folyton panaszkodnak, hogy nem telik kozmetikusra, fodrászra, ruhára. Így akármennyire is szereted a gyerekeidet, boldogtalan leszel.

2011. máj. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nálunk egy menő vállalkozás és egy hiteles lakás volt amikor úgy döntöttünk, hogy legyen baba. Most másfél éves a vállalkozás tönkrement a lakást meg viszi a bank. Nem bántam meg, hogy itt van. A pénzügyek napról napra változhatnak, de ha van melletted olyan akivel vállalod akkor mindegy, hogy épp mi a helyzet. Látod nálunk is volt pénz és mégis most meg egyik napról a másikra élünk. De ez változhat, lehet, hogy idén, vagy jövőre megint jól állunk anyagilag. Amerikában és nyugat Európában sokan albérleten élik le az életüket és mégis van gyerekük.
2011. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Nálam a minimum az, hogy mindkettőnknek stabil munkahelye legyen, albérlet vagy saját lakás, mindegy. De bizonytalan munkahellyel, vagy munkanélküliként nem vállalnék.
2011. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az előttem lévőnek teljesen igaza van, de azt még hozzáenném, hogy stabil párkapcsolat nélkül sem vállalnék babát, úgy, hogy nem akarjuk mindketten. Bár minden változhat. De azért pozitívan kell hozzáállni a dolgokhoz.

Amikor eldöntöttük, hogy babát szeretnénk akkor kezdtünk bele épp egy ház-vásárlásba. Aztán most ott állunk 29 hetesen, hogy onnan el kellett költöznünk, egy ideiglenes albérletben lakunk és még szülés előtt költözünk. De a lényeg az, hogy szeretetbe fog érkezni a babánk :) És persze, ha nem is élünk nagy lábon, de meg fogjuk tudni oldani a felnevelését.

2011. máj. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32 évesen, stabil hosszú párkapcsolat (nem vagyunk házasok), saját kis ház, kb. 240-250 volt az összbevételünk. Most jóval kevesebb, mert gyesen vagyok, de azért megélünk.
2011. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindkettőnknek hosszabb ideje biztos állása volt, kettőnk nettó jövedelme 250-300.000 Ft. E mellett egy jelentősebb megtakarításunk is van.

Saját házunk van, tehermentes. Semmi hitelünk nincs, az autó is ki van fizetve. Amikor a lányunk született, akkor épp 3 éve voltunk már együtt, másfél éve voltunk házasok.

Egy dolog hiányzik most, egy második autó. Mert így nagyon rossz, a férjem a szomszéd városban dolgozik. És nekem meg nincs mivel utaznom. Busz kilőve, mert a város szélén lakunk, busz csak elvétve jár.

2011. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, én 24 vagyok, a férjem most töltötte a 35-öt. A kislányunk pedig majdnem 3 hónapos.
2011. máj. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ezt is minden héten megkérdezi valaki, csak más formában. A stabil munkahely, (lízingelt) kocsi alap volt. Viszont - kérdezted a minimumot - nekem a gyerekvállaláshoz elég volt egy saját lyuk. Tényleg csak lyuk, mert csak egy konyha meg egy szoba, se fürdőszoba, se előszoba, se több szoba. A lényeg az volt, hogy saját legyen. Most 15 hónapos a fiunk, most kezdtük el apránként hozzáépíteni a házhoz a többi helyiséget. Tehát nekem nem volt kritérium a megfelelő komfort (nyilván valami minimum kellett), csak hogy saját legyen. Gyerek melett is lehet építkezni.
2011. máj. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez érdekes kérdés mert az élet bármikor megviccelhet.Nekem amikor belevágtunk a babagyártásba 4hónapja volt bejelentett bár minimálbéres munkám, a párom középvezető volt egy mezőgazdasági cégnél (150.000), anyukám boltvezető volt egy butikban (130.000) és mivel nagyon várta már az unokát biztosított minket a segítségéről. Most 27hetes kismami vagyok, 6 hetesen kórházba kerültem 5 hétre, ezalatt kiderült, hogy nem is voltam bejelentve, 2 héttel később becsődölt a cég ahol a párom dolgozott és most 6 héttel ezelőtt anyukámat is elküldték mert felvették a helyére a főnök lányát... Így már nem olyan rózsás a helyzetünk mert 2 munkanélküliből eltartani 3 felnőttet és egy babát nem lesz egyszerű. De nem bántam meg,hogy belevágtunk...
2011. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én 31, párom 35. Összbevételünk 540-600 ezer, amikor terhes lettem, még albérletben laktunk, úgy volt, hogy ott is maradunk, de végül most mégis saját lakásban lakunk.

minimum? szerintem ennek a bevételnek a felével is bevállaltam volna, ha saját lakásunk van, nem kell albérletet, hitelt fizetni.

2011. máj. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!