Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes "bevállalni" a...

Mikor érdemes "bevállalni" a második babát?

Figyelt kérdés
Mi már kicsúsztunk abból, hogy GYEDBe szüljek, úgy tudom GYESBE nem ajánlják. Megéri valamennyi időre visszamenni dolgozni a két gyerkőc közt?
2011. máj. 29. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyesbe is szülhetsz, miért nem ajánlják?A lényeg az, hogy a szülés előtt megelőző évben nagyobb részt gyeden legyél, kevesebb részt gyesen.Ha a nagyobb részt voltál gyesen, akkor már nem ugyanannyi gyedet fogsz kapni, mint az első babánál, hanem a minimálbért veszik figyelembe.
2011. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megéri visszamenni, ha jóval többet kerestél, mind pl. a gyed, a gyes az édes kevés az utolsó évre. Ezért ajánlják azt, hogy menjen vissza az anyuka dolgozni.


Ne haragudj, hogy én is kérdést teszek fel.


Nekem februárban jár le e gyedem, de úgy tervezzük, hogy májusra legyen meg a 2. baba. Így nem fogok kevesebbet kapni a 2. babára?


Mi azért is döntöttünk így, mert kevés korkülönbséget szeretnénk, így a gyes-t csak max. 2 hónapig kapom, mert a 2. babára lehet igényelni a tgyás-t, meg én nem szeretnék visszamenni 1 évre, majd újból eljönni, akkor szeretnék visszamenni dolgozni, ha a 2. baba is legalább 2 éves lesz, így nem esek ki 2x a munkából és vissza. Meg nem kapok sokkal kevesebbet, mint ha dolgoznék.

Remélem nem bánjuk meg.

2011. máj. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló, ugyanannyi Gyedet fogsz kapni a másodiknál is, mert az előző évben végig gyeden voltál.

Viszont, ha jövőre nem születne meg a kistesó, hanem csak mondjuk 2013 januárjában, akkor már a minimálbér lesz a gyed alapja (igy adójóváírással kapnál kb 50 ezret), mert ugye 2 hónapot voltál gyeden, és 10-et gyesen.

2011. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen!
2011. máj. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!