Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes bevállalni a 2....

Mikor érdemes bevállalni a 2. babát ha anyagi szempontokat veszünk alapul (TGYÁS, GYED, GYES)?

Figyelt kérdés
Mindenféleképpen szeretnénk még egy , vagy lehet , hogy két babát. A párom azt mondta nem akarja hogy vissza kelljen mennem dolgozni már. Tehát az érdekelne , hogy ha jön a második baba akkor , hogy fogják kiszámolni mennyit kapok.
2008. dec. 30. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
zia sztem ne ezt vedd alapul hanem amikor vágysz rá, én 3.éve vagyok itthon s most próbálkozunk 19hós korától...én most értem meg rá...de ha 2 év vagy kevesebb van köztük, akkor ugyanannyit kapsz pontosan mint elsővel
2008. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én idén márciusban szültem.

Úgy tudom, ha még akkor megszületik a 2.baba, amikor még az elsővel gyed-en vagy,akkor a gyedet kapod tovább a 2.után is. Viszont, ha már akkor születik a kistesó,amikor már gyesen vagy, akkor sajna csak gyest kapsz...

Nekem legkésőbb juniusban teherbe kéne esnem...

Én sem akarok visszamenni dolgozni a 2.baba előtt,mertaz megint évekbe telik,és nincs sok olyan melóhely,ahonnan el lehet menni szülni.


Persze már hallottam olyant, hogy letelt a gyed,, kivett szabadsáot a kismama, táppénz, és megint gyed... De nekem ez zavaros, meg az én munkahelyem nem egy fair "cég".

2008. dec. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szi!

Ez függ attól, aktív vagy passzív jogon kapod-e a tegyást, gyedet, vagyis van-e élő szerződésed vagy nincs.

Ezen az oldalon szakértő válaszol a kérdésedre és olvasgathatsz is, hátha valaki kérdezett már hasonlót. Regizni kell előbb és utána Új hozzászólás.

[link]

Az én esetemet már leírtam itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2008. dec. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sokmindentől függ, de én is azt mondanám, hogy addig szülj, amíg gyedet kapsz.

Nekem 4 órás minimálbére állásom volt, tehát nem gyedet, gyest kapok, mert az így is több. Először úgy gondoltuk, hogy elmegyek a gyerek 2 éves korában egy évet dologzni, hogy több legyen majd a gyed, és jöhet a második. De rájöttem, ennek nem sok értelme van, ezért minél előbb akarjuk a másodikat, és majd ha ő is legalább 2 éves lesz, elmegyek dolgozni, és ki tudjuk akkor fizetni a lakáshitelet. 5 hós volt a lányom, mikor abbahagytuk a védekezést, és várjuk a következő gyermeket:-)

2008. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!