Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mertek 3. babát bevállalni?

Mertek 3. babát bevállalni?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom itt a válaszokat, olyan érzésem kezd lenni, mintha 10 anyukából 8 a 3. babáját várja.

Hogyan meritek bevállalni? Milyen anyagi körülmények között éltek?

Bevallom,nekem ez fájó pont, én is nagyon szeretnék 3. bébit, de felelősséggel gondolkozva egyenlőre nem tehetjük meg.

Kíváncsi lennék, hogy Ti hogy vagytok ezzel, akiknél van/lesz 3. gyerek, az átlagnál jobb körülmények között éltek, vagy lesz ami lesz alapon vágtatok bele a nagycsaládba?


2010. márc. 8. 15:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
szia! nekünk valószínűleg második sem lesz. anyagiak miatt lehetne akár 5 is, de a kígyó ott harap a saját farkába, hogy ennek fenntartásához mindkettőnknek nagyon sokat kell dolgozni (főleg a férjemnek a vállalkozásban, de nekem is a munkahelyemen, nehogy elveszítsem az állásomat). tehát sem időnk, sem energiánk nem lenne több gyerekre.
2010. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
8%
Válság van, nem zavar?
2010. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ezt a kedves hsz-t most nekem írtad???

Mert igen, képzeld zavar.


De miért kell ilyen idióta módon hozzászólni? Esetleg kifejthetnéd bővebben is...

2010. márc. 8. 15:20
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem olvasta a kérdést, csak a vastag betűt:D Nem kell vele foglalkozni. Még ha a válság ellenére vállal is valaki 3. gyereket, akkor sincs hozzá köze senkinek.

Ne idegesítsd magad kérdező:)

Én szeretnék 3 gyereket, függetlenül a válságtól, de még ez a jövő zenéje. Egyelőre egy fiam van, és jövőre szeretnénk dolgozni a tesóján. Ha később úgy ítélem meg, hogy belefér, akkor vállalunk 3. babát.

ҝ

2010. márc. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi még a 2.-on gondolkozunk. Az nem kérdés, lesz második de még azzal is várni kell egy-két évet, hogy az apró-cseprő hiteleink lejárjanak (illeték, autóhitel, diákhitel), mert akkor lesz meg az a fedezet, hogy ezen az életszínvonalon maradjunk, tehát ne a meglévő gyermekemtől kelljen elvennem azért, hogy a kicsinek jusson. Nekem azt mondják, hogy a 3. gyerek már szinte megtakarítás kezdetben, mivel akkor egy csomó minden (tankönyvek, étkeztetés, stb.), sokkal olcsóbb lesz. Ha majd aktuálissá válik a harmadik, utána fogok számolni. Mi mondjuk viszonylag szerencsések vagyunk a férjemmel, elég jól keresünk mindketten a főállásunkban és a tavaly indított vállalkozásunk is kezd szépen felfutni. Viszont 3 gyermeknél többet semmiképpen nem szeretnék, mert úgy érzem, hogy a legfontosabbat, az együtt töltött időt és a figyelmet már nem tudná megkapni. :-( Lehet persze, sőt kell is családi programokat szervezni de minden gyerekre egyenként is kell jusson idő, abból meg nem dúskálunk sajnos.
2010. márc. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi jó anyagi körülmények közt vagyunk és nem érint a válság. Így már egy éve nagycsaládosok vagyunk.
2010. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, válság van. Pont ezért születik annyi baba :)

Demográfiailag megfigyelték, hogy a háborús és gazdasági válságos időszakban megnő a gyerekek száma. Főleg olyan országokban, ahol az állam valamilyen szinten támogatja a babavállalást. Ugyanis ez egyfajta fix bevétel, míg ha csak dolgozna anya, akkor bármikor elküldhetik az állásából, egy szüléssel gyakorlatilag két-három évre megvan a biztos bevétele a családnak, még ha kicsi is, de biztos.

Ettől függetlenül mi nem ezért szeretnénk három babát, hanem, mert nekem is két testvérem van és olyan nagyon jó volt hárman lenni. A tervből kettő már meg van, a pici még csak 4 hónapos. Nem vagyunk anyagilag nagyon eleresztve, de nincsenek számla gondjaink, minden évben kétszer-háromszor megyünk nyaralni (szigorúan belföldre), nem kell a közértben az árakat néznem, hogy ez még belefér-e, de nem is össze-vissza vásárolunk, inkább azt mondanám, hogy sokkal tudatosabban. Pl. ha kinézünk valamit, akkor rendszerint nem veszem meg azonnal, hanem felkeresem a gyártót, forgalmazót, hogy náluk mennyibe kerül. Így nagyon sokat lehet spórolni, de mégsem adsz lejjebb az elképzelésedből.

2010. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A 15:34-től kérdeznék...

A harmadik babára megint annyit költöttetek mint az elsőre havi szinten vagy itt már kisebb összeggel kell kalkulálni? Tehát a ruhák, a babakocsi az ilyen dolgok kibírnak 3 gyereket?

2010. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem tőlem kérdezted, de erre én is tudok válaszolni.

A barátnőimmel szinte egymás után szültünk, így vándorolt elég sok minden. Pl. a gyerekruhák közül van olyan, amit 5. gyerekként hord a kisebb gyerekem és még mi is tovább fogjuk adni. A babahordozónk 3. gyerekes, a gyerekágyunk 5. gyerekes, a babakocsink új volt, de simán ki fog még két gyereket bírni. Etetőszék, bébiőr, légzésfigyelő szinte elnyűhetetlen. Igazából ezek a nagyobb anyagi vonzattal járó dolgok. A többit pedig szerintem ki lehet gazdálkodni.

Ami húzós lesz, az az iskolakezdés, de arra van már 3 gyereknél támogatás.

2010. márc. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy látom, mindenhol megvan az anyagi biztonság, ahol 3. gyerek van... Ez persze jó, hogy nem felelőtlenül, a semmire vállaltok sok gyereket. Viszont ha ebből indulok ki, akkor látva a rengeteg 3 és még több gyereke családot, nagyon sokan éltek jómódban. Hol itt a válság?


Én hozzátok képest csórónak számítok. :(

2010. márc. 8. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!