Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki úgy érzi, hogy nem...

Van, aki úgy érzi, hogy nem változott túl nagyot az élete a gyerekvállalással vagy mi csinálunk valamit rosszul?

Figyelt kérdés
Másfél éves múlt a fiunk, és nem érzem mai napig sem azt a nagy változást, amiről mindenhol olvasok, amit mindenki mond. Ugyanúgy éljük az életünk, megvannak a barátaink, van szexuális életünk stb. Néha fáradtabbak vagyunk, ha éjjel nem jól alszik a fiunk, de ennyi, más változást nem érzek. Megyünk, intézzük a dolgaink, hívunk vendégeket, megyünk vendégekhez, szórakozni stb. Vagy majd akkor lesz érezhető a változás, ha már oviba megy a fiunk és mindketten dolgozunk (most férjem van gyeden, én dolgozok), vagy ha már két gyerek lesz és több lesz a feladatunk? Van, aki még nem élte meg rajtunk kívül úgy a gyerekvállalást, hogy nem érezte azt, hogy minden felfordul körülötte?
2015. máj. 15. 21:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Azért gondolkodok egyébként ezen, mert arra gondolok, hogy talán nem rendeljük eléggé alá a fiunknak, hogy úgy tekintünk rá mint aki ide született közénk és éli velünk az életét abban a ritmusban, szokásokkal, ahogyan mi is. Pl már aznap jöttek rokonok hozzánk, hogy hazajöttünk a kórházból, de nekünk ez így volt természetes. Itt meg sokszor olvasom,.hogy az első hetekben ezt nem szokás, mert az új kis családnak kell összeszokni, de én ezt nem is értem. Attól még, hogy itt voltak a.nagybátyámék mi változott? Kevésbé érzi úgy, hogy szeretjük?
2015. máj. 15. 21:24
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs azzal amit csinálsz és érzel:)Egy gyerek mellett ugyanígy éreztem:)Aztán született még három,most már érzem a változást:)
2015. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az enyem se valtozott tul nagyot csak depresszios lettem, szeretom lett es elvalltam. De azert ehhez nem en kellettem egyedul es nem is a gyerek volt az ok :-).

Szoval egyebkent en se erzem oriasi valtozasnak az eletritmus stb. tekinteteben, igen o belesziletik egy csaladot alkotunk es kolcsonosen alkalmazkodunk egymashoz. A szeretetet folyamatosan kifejezzuk iranyaba es nem kell ala vagy fole rendelodni. Az teny hogy rengeteg alkalmazkodas van, hiszen szoptatas alatt nem mentem bulizni minden nap vagy masfel eves mellol se mentem napi szinten el estenkent es hasonloak, de azert szakitottam idot munkara, baratokra rokonokra es sok programra vittuk mar a gyerekunket is.

esetleg te talan abbol a szempontbol erezheted a ketsegeidet es ezert kerdezel mert jelenleg apa szerepet toltesz be hiszen a ferjed van gyeden masfel eves a kicsi te dolgozol, ha nem.otthon dolgozol akkor mikor latod? Estenkent, mint altalaban a ferjek szoktak? Napkozben emberek kozott vagy es tudsz beszelgetni sokakkal? Ha igen akkor emiatt nem erzel a korabbi gyerekmentes es csak dolgozos idokhoz kepest valtozast. Ettol meg szereted a gyermekedet, ketelkedni nem kell csak mert most ilyen helyzetben vagytok. Amikor vele vagy vele jatszol egyutt esztek satb. Valoban vele vagy es nem mondjuk a mobilodat bujod akkor o ezt nem fogja soha zokon venni es kozben beleszokik a sajat csaladi ritmusotokba.

szerintem nyugi, inkabb a ferjedre figyelj oda nem konnyu gyeden lenni...

2015. máj. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Valószínűleg nagyon jó babát "kaptatok". Az én pici lányom mellett biztos nem éreznéd úgy, hogy nem változott semmi. Vannak gyerekek, akik kikövetelik az állandó szórakoztatást, és vannak, akik már csecsemő korban képesek alkalmazkodni. A ti fiatok valószínűleg ebbe a csoportba tartozik. Nem csináltok semmit rosszul, szerencsések vagytok.

Én meg hulla minden egyes nap végén...

2015. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem inkább annak a félnek változik gyökeresen az élete, aki otthon van a gyerekkel.
2015. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok minden megváltozott, de ezt soha nem éltem meg rosszul. Én amúgy lazán kezelem a helyzetet, tehát a gyerek velünk is jön mindenfelé, jönnek hozzánk barátok újszülöttként is jöttek), mi is megyünk vendégségbe, van hobbim... de pl. a spontaneitás eltűnt nagyjából az életünkből, mert azért a gyerek időbeosztása határozza meg leginkább a napjainkat.

Amúgy engem az újszülött babám "borított fel". Amikor még nincs napirend, amikor még annyira pici és nem tudja elmondani mi baja...és amikor mondjuk végigüvöltött röpke 10 órát...szóval az olyan nagyon kötött és fárasztó. De amikor már nagyobbacska a gyerkőc, akkor sokkal könnyebb vele, sokkal inkább lehet "lazázni", és alkalmazkodni hozzá, illetve ő is könnyebben alkalmazkodik hozzánk és mindenhez.

De azért azt nem lehet mondani, hogy gyerekkel és gyerek nélkül tök ugyanolyan lenne az élet. Igenis vannak dolgok, amik megváltoznak, igenis megfontoltabbnak kell lennie az embernek, és azért mégiscsak a gyerek érdekei helyeződnek előtérbe (még akkor is, ha nem a gyerek irányítja a család életét).

Nekem amúgy a legnagyobb változást az hozta, amikor visszamentem dolgozni, és alkalmazkodni kellett a munkához és bölcsihez, majd később az ovihoz, majd később a sulihoz...

Addig jó, amíg a gyereknek nincsenek kötelezettségei úgy igazán. De a sulival beindul a nagybetűs élet, és a szülő szórakozása lényegtelen lesz a sok (hülye) házifeladat mellett. Ez meg már nem arról szól, hogy felfordul a világ, hanem arról, hogy van ami fontosabb lesz a saját dolgaidnál (persze azok sem elhanyagolandók, de a fontossági sorrend meggondolandó).


Van amúgy egy előadás, ami a 3050 gramm címet kapta. Arról szól, hogy egy kb. 3 kilós baba hogyan tudja felforgatni az ember életét. Bár kicsit kiélezett előadás, de van benne sok igazság, érdemes megnézni. :)

S itt is leginkább arról van szó, hogy egy picuri baba micsoda felfordulást tud okozni, nem pedig arról, hogy egy gyerekkel micsoda baj van. Az első hetek, az első hónapok lelki-testi és bármilyen nehézségei mit jelentenek. Aztán ezek elmúlnak, és a gyerek teljesen beilleszkedik a családba.

De azért mégiscsak hoz valami változást az az aprócska ki csomag, nem? :)

2015. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért érzed így, mert te ugyanúgy jársz a munkahelyedre, mint azelőtt, a nap nagy részét a férjed tölti a gyerekkel, így talán inkább neki változott jobban meg az élete.
2015. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekünk se egyszerű gyerek jutott, és én is otthon voltam vele, nem szülés után egyszerre mentem dolgozni. De pl amikor pici babaként hasfájós volt, akkor este egyikünk ringatta, másikunk tornázott, majd cseréltünk, közben beszélgettünk stb. Éjjel, ha nem aludt, akkor rendszerint férjemmel beszélgettünk, és ettünk valami finomat, pl nutellaskenyeret. Most se egy egyszerű eset, egész nap velünk akar lenni, de ettől még lehet vele menni bárhová, mert ha ott vagyunk vele, akkor jól érzi magát, vendégek is jöhetnek hozzánk, nem zavarja, ahogy az sem, ha ő alszik, akkor mi a barátainkkal "bulizunk ". Első szilveszterékor pl a férjem dolgozott, én elhívtam két barátnőmet, iszogattunk, beszélgettünk hajnalig, amikor felébredt, megetettem, ringattuk a barátnőimmel. De múlt héten pl kerti partyra mentünk vele barátnőmékhez, ott is szuperul érezte magát, amikor elfáradt, akkor hazavitték a szüleim, lefektették, éjjel meg mi is mentünk hozzájuk haza. De rengeteg ilyen példa van még. Én is azt gondolom, hogy akkor lesz nehezebb, ha már nagyobb lesz, és már neki is időre kell érnie mindenhova. Most pl nem dől össze a világ, ha fél órával később vagy előbb indulunk boltba, postára stb.
2015. máj. 15. 22:00
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem csak annyiban nem változott, hogy ugyanolyan szerencsétlen vagyok most is, mint amilyen előtte voltam.szóval az anyaság engem csak annyiban változtatott meg hogy egy részem a gyermeké.
2015. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!