Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is várnátok a helyünkbe...

Ti is várnátok a helyünkbe még ennyit a gyerekvállalással?

Figyelt kérdés

25 évesek vagyunk, 7 éves kapcsolatban.

Nagy álmunk egy olyan országba költözni, ami nagyon messze van innen, nem egyszerű a kijutás,de célirányosan afelé haladunk,hogy ne legyen vele gond. Mivel még hátravan a mesterképzés és bizonyos év szakmai tapasztalat is kötelező a hiányszakmába,29-30 év körül leszünk mire egyáltalán ott élhetünk.

Megbeszéltük,hogy addig várunk a család alapítással,viszont mindketten nagy családot szeretnénk majd, 3 gyereket(az volt a másik álmunk). Előtte nem mernék vállalni ,egyrészt az anyagiak miatt, minden pénzt amit tudunk félre rakunk(hisz kell a kezdőtőke, a házassággal is várunk addig), másrészt ha kicsi gyerekünk lenne, sokkal jobban félnék csak úgy felkerekedni a világ kb. másik felére,tudjuk,hogy az eleje nem lesz könnyű.

Pár ember a környezetembe nem tart normálisnak, azért,hogy mi mindennel várni akarunk,meg ennyire előretervezünk , de tényleg nagyon szeretnénk ott felnevelni a gyerekeinket, szeretném,hogy az ország nyelvét is anyanyelvi szinten beszéljék.

Viszont attól is félek, hogy ha 30 évesen kezdünk a családalapításhoz, gond lesz, mi van ha pl. bajok lesznek a teherbeeséssel, hogy tényleg van -e esélyünk arra,hogy annyi gyerekünk legyen amennyire vágytunk, és ha lesz is semmi segítségünk nem lesz,pláne az elsőnél, nehéz lesz.

A párom párszor célzott rá,hogy szerinte eléggé elleszünk késve a gyerekvállalással, ha ehhez a tervhez igazodunk,de végül is rám hagyta,mert tudja, hogy van igazság abba amit gondolok.

Tényleg idióta vagyok? Nemegyszer hallottam ismerősöktől, olvastam blogokon,hogy mások családdal kezdtek új életet külföldön de nekem ez mindig olyan furcsa volt.

Volt olyan köztetek aki 30 után vállalt több gyereket? Vagy külföldön vállalt családot,esetleg kisgyerekkel költözött külföldre? Érdekelnének a tapasztalatok,vélemények,mivel bizonytalan vagyok. Előre is köszönöm :) 25/n


2015. ápr. 2. 15:24
 1/7 Vilcsianyuja ***** válasza:

Barátnőm 30 éves kora után szülte a két lányát, és a kisebbik nem volt még egy éves, mikor kiköltöztek Ausztráliába. Nem lepődnék meg, ha ti is oda készülnétek :)

A barátnőm nyelvtanárkodik kint, a párja éppenséggel hiányszakmát tanul, addig mellékállásokban ő is dolgozik. Ha elvégzi a sulit, utána el tud majd helyezkedni jól fizető állásban, addig is nem éppen nagyzolva, de kényelmesen tudnak élni a két kiscsajjal. Keressetek fórumokat, ahol már ott élő magyarokkal tudtok beszélgetni, ahová indultok! Biztosan sok hasznos infót tudtok majd begyűjteni.

2015. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, várnék. Mégpedig azért, mert a számomra legfontosabb emberrel ezt beszéltem meg. S hogy két embernek mi a legjobb, ahhoz másnak, kívülállónak semmi köze, semmi beleszólása nincs.


Manapság rengetegen vállalnak 30 fölött gyereket.


De a legfontosabb: akkor kell gyerek, amikor azt TI ketten úgy tartjátok jónak. És nem akkor, amikor béget a nyáj. Itt más szempont nem lehet.

2015. ápr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

30 évesen azért igencsak benne vagy még a korban, egyáltalán nem késői. 40 után már nem ideális a szülés de gondolom addig azért letudnátok a hármat. :P

Én egyáltalán nem látom a problémát az egészben, inkább legyen valaki megfontolt és várjon, minthogy hirtelen tervek nélkül ugorjon bele valamibe.

Másrészt a ti életetek, ne foglalkozz azzal ki mit mond, mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, nem kell, hogy a barátok egyet értsenek.



Tapasztalatot egyébként családból tudok, nagynénim kiment Írországba, annyi hogy nagyobban voltak a gyerekei, olyan 15-18 évesek talán. De újra házasodott és született két kis gyereke, Írországban, 40 év körül. Nyilván minden országban teljesen máshogy működik meg minden de ő semmit nem bánt meg. Nem érzi, hogy idős lenne a kisgyerekekhez, sőt, úgy érzi érettebb fejjel könnyebb minden mint amikor még fiatal volt a két másik gyerkőccel. Igaz még nagyon pici volt a második gyereke mikor erről beszéltünk, azóta évek teltek el, hogy azóta hogy van vele azt nem tudom de elvileg remekül megvannak, élik kint az életüket.

2015. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sokan azt gondolják, hogy az életet előre meg lehet tervezni és minden annak megfelelően alakul majd. Vannak azonban az életben előre nem látható, nem tervezhető elemek is. Jellemzően ilyen a gyerek "összehozásának" a képessége. Ha a dolog nem megy, akkor egy idegen országban, ahol az ilyen problémákat anyagilag a hazainál jóval magasabb költségen lehet csak orvosolni, bizony sokkal nehezebben lehet boldogulni egy kitelepült saját otthont és egzisztenciát éppen hogy megteremtő párnak.
2015. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha lehetséges már most keressetek lehetőséget arra, hogy elkoltozzetek. Külföldön lehetetlen lesz magyar diplomával a kezedben elhelyezkedni. Elvarjak, hogy kint is diplomát szerezz, ami akár 6 évbe is telhet tekintve a nyelvtudast. (Persze ez attól függ, hogy hova terveztek menni) először erdeklodjetek meg, hogy lehet e elhelyezkedni, vagy a saját iskolájuk diplomáját fogadják e csak el.
2015. ápr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Manapság teljesen normális, ha valaki 30 felett kezd el gyereket szülni. Esetetekben viszont valószínűbb, hogy már 35 leszel (nem csak ki kell jutni, meg a diplomát kell megcsinálni, hanem azért némi munkatapasztalat sem árt, különben egész életedben háztartásbeli leszel, akkor meg minek vártatok, minek diplomáztál le, stb.), mire oda juttok, abba már nehezen fér bele 3 gyerek.
2015. ápr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
valamiröl le kell mondani mindenképp mert a 3 gyerek biztos nem jöne össze ha csak 30éves kor felett kezdtek bele a gyerek vállalásba ,30 évesen ki költöztök még ott dolgoni akartok előbb stb első gyerek tényleg 35 évesen lenne 40 éves korig +1 gyerek férne bele szerintem ehez a tervhez max 2 gyerek valo ,ahoz hogy 3 gyerek legyen nem ártana 2-3 éven belül az elsőnek megszületnie vagy az uticélt modositani valamelyik europai országra .
2015. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!