Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki tudja előre, hogy a...

Aki tudja előre, hogy a gyerekvállalással az vár rá, ami, akkor inkább nem vállalta volna be, mi az az "ami"?

Figyelt kérdés
2015. máj. 5. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
mi van??? Kicsit zavaros ( lehet hogy csak nekem )
2015. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Mi az a "hátrány" a gyerekvállalás után, ami miatt visszagondolva nem is vállaltál volna gyereket. Asszem erre gondolt a kérdező.
2015. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Vannak "hátrányok", igen. Nincs szabadság, spontaneitás, szabadidő, néha éjjel is kelni kell, sorolhatnám. De mindezt bőőőőven ellensúlyozza a sok "előny", nyálas puszik, bújás, ölelés, az első "anya" és "szeretlek" szavak, és az, hogy egy új ember érkezett az életünkbe, aki feltétel nélkül szeret minket, és mi is őt. Ehhez meg kell érni, de ha valaki felnőtt fejjel és felkészülten vállal babát, az nem fogja megbánni. Megbánni szerintem az bánja meg, aki nem volt felkészülve rá.
2015. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Minden nehézség ellenére azt mondom, hogy sokkal több a pozitív hozadék, mint a negatív. Nekem az alváshiány a legnagyobb nehézség, nagyon rossz alvó gyerekem van, de ha tudom előre, akkor is vállalom.
2015. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
nincs ilyen. nyilván, ha önzően nézzük rengeteg hátránya van, ha az ember nem csak szabadon éldegél a világba, de akinek ez a vágya, az ne szüljön gyereket. Szóval nem értem a kérdés logikáját!
2015. máj. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Látod, Első, rajtad kívül mindenki tudja értelmezni.


Már annyiszor hallottam olyan utalásokat, hogy "ha tudom, hogy ezzel jár, én nem vállalom be" - de mi az a KONKRÉTUM, ami miatt valaki mégsem vállalná a gyereket?


(Elképzelésem van, de én azt szeretném, ha a saját tényleges tapasztlataitokat írnátok.)

2015. máj. 5. 12:31
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
tényleg nem értem milyen választ vársz.. ha 20 év múlva tömeggyilkos lesz, na akkor utólag átgondolnám biztos..., de most azért mert éjszaka kelni kell, vagy mert kamaszkorában undok, vagy mert szoptatás után nem olyan feszes a cici, hát kit érdekel? vagy mi lehet az a világraszóló indok amiért vki visszaadná a gyerekét szerinted??
2015. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nézd, mint írtam, többször is hallottam már ilyesmit, de értelemszerűen nem voltam ezekkel a személyekkel olyan viszonyban, hogy tőlük kérdezzem meg.


Mégis mit várok? Az igazat...

2015. máj. 5. 12:46
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Én most úgy gondolom, hogy ha nekem valaki előre elmondja, hogy mit fogok átélni a kislányommal, akkor nem vállaltam volna gyereket. Hogy miért? 15 hónapos lesz, nagyjából végigordította ezt a 15 hónapot, először hasfájás, majd a fogai, mindig van valami. Most 6. hete nem aludtam éjjel 2 óránál többet egyhuzamban, ténylegesen totálisan kimerült vagyok. A hozzátáplálás/etetés horror a kezdetek óta, rettentő akaratos, hisztis, már most olyan hisztik vannak, hogy hányásig hergeli magát. Mindenkitől fél, pedig viszem közösségbe, de még a nagyszüleinek se engedi, hogy megfogják, esélyem sincs egy kis "szabadságra" mellette... És még sok-sok apróság.

Ennek ellenére nem tudnám már nélküle elképzelni az életemet, őt szeretem a legjobban a világon, soha nem mondanék le róla! (de ha szülés előtt tudom, hogy ez milyen nehéz, hát lehet, hogy inkább önző lettem volna) De amikor van egy-egy szép napunk, én vagyok a legboldogabb a világon :)

2015. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

6 hetes korától egyedül maradtam. Azóta a magány, szegénység a mindennapos társam.

Ha a gyerek nem lenne már rég külföldön dolgoznék és legalább anyagi gondom nem volna, talán ismerkedni is jobban tudnék.

Emiatt azt mondom, hogy ha előre tudom, hogy ez lesz, nem vállalok gyereket.

Dehát ezt nem látja előre az ember és már megszületett, nincs más választásom.

Amúgy nagyon édes kislány, 2,5 éves, benne nincs semmi olyan ami miatt megbántam volna a gyerekvállalást, nagyon vágytam már rá.

2015. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!