Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan nevelted a gyermeked,...

Hogyan nevelted a gyermeked, ha apja nem vállalta?

Figyelt kérdés

Kíméljenek az olyanok, akik az abortuszt akarták volna ajánlani számomra korábban.

Terhesség felénél járok, és válságban a kapcsolatom. Már nem vagyok benne biztos, hogy jobb nekem a párommal együtt, mint külön. Viszont nem akarok csak a baba miatt együtt maradni vele, mert hiszem, hogy sokkal rosszabb egy állandóan veszekedő szülőpár, majd a gyerek pár éves korában az elválás, mint ha alapból külön lennénk, és egy ilyen "kapcsolatba" születne bele. Nagyon gyerekszerető vagyok, ez a páromról nem mondható el. Jelenleg ott tartunk, hogy ha különválunk, akkor lehet nem is vállalná. Lelkiismeret furdalásom van, hogy ha szakítunk, akkor nem lesz apja a gyereknek. Nem szeretném ellene nevelni. De mit csinálok akkor, ha az oviban vagy iskolában elkezd az apja felöl kérdezősködni, hogy neki miért nincs? Mit mondjak neki? Hogy éli meg a gyerek az ilyen helyzetet? Mi a jobb neki? Hasonló sorsú egyedülálló anyák tapasztalatát várom. (Nagy távolság van leendő apa és anya között, már a kapcsolatért sem utazgatott szívesen, szerintem a babát sem látogatná még kéthetente sem...)


2013. ápr. 8. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem az abortuszt ajánlanám neked, hanem az óvszert ajánlottam volna, még korábban! Ilyen kapcsolatba szülni felelőtlenség, és apa nélkül sem lesz túl jó. De mivel már megvan ez a pici baba, és meg is fog születni, való igaz, hogy jobban jár, ha csak a szerető anyukája neveli, mint egy veszekedő pár, állandó feszültségben. Kérdés, hogy anyagilag van-e segítséged, vagy abban sem lehet rá számítani?

És még az is lehet, hogy később megemberli magát, rájön, hogy van egy gyereke, és később még lehettek szép család.

2013. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire oviba jut, sajnos a fele társaságnak elválnak a szülei, szóval nem lesz csodabogár.
2013. ápr. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó kapcsolatunk volt végig, akkor is, amikor megfogant a pici, nem azzal volt a gond. Csak az elmúlt hónapokban ridegült el ennyire, mert ő még élni akar, utazni, karriere jó úton van, és nem akar mindent feláldozni.

Anyagiakban nem gondolkodtam még, azt sem tudom, hogy megéri-e gyerektartást követelni, hogy utána neki is ugyanolyan jogai legyenek a gyerek kapcsán, a pénz miatt bosszúból megnehezítse az én életem, mert ő ezt nem akarta. És sajnos ezt a gyerek szenvedné meg jobban, hogy ide-oda hurcolja/hurcoljuk, vagy éppen jönnie kellene apának, de az mégsem jön... De ez most még fel sem merült bennem, egyelőre a gyerek a fontos és az ő jövője nekem, nem az anyagiak... Mostani problémámra keresem a megoldást és a helyes lépést.

2013. ápr. 8. 23:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Kezdesnek mondd azt, hogy apa nagyon messze lakik a munkája miatt. En is mindig ezt mondtam amíg olyan pici volt. Ha találkoznak időnként, akkor ezzel nem is lesz gond. Nálunk nem találkoztak, de igy is elfogadta a helyzetet a gyerekem. Később, ahogy egyre idősebb lett, megbeszéltük, hogy vannak sajnos olyan apukák, akik nem tudnak igazán apukák lenni, mert nem érdemlik meg/nincs ra lehetőségük. Ez a válasz tőled függ, ha tartják a kapcsolatot, nyilván a második a megfelelő. En anno gyermekpszichologussal is beszéltem erről, o is ezt a megoldást javasolta. Azt nem szabad mondani a gyereknek, hogy az apja egy xarzsak, akármi, semmi negatívumot, mert az olyan érzés neki, mintha öt magat minősítened igy.

A gyereknevelés nem egyszeru, különösen nem egyedülálló anyaként, de megoldható es idővel meg társra is találhat az ember.

Ami szerintem nagyon fontos, a gyerek születés utan azonnal pereld be. Egyrészt fontos, hogy a gyerek hivatalosan is el legyen helyezve, bírósági ítélettel, igy egy csomó felesleges hercehurcát öl kiemeled meg magad -bolcsis beiratkozas, útlevél kérelem, stb- másrészt tartasdijat is igényelj. Az jár a gyereknek, mindegy, hogy azt apa mit gondol erről.

Ha a bíró megemlíti, hogy a dns teszt többszázezer forint, szinte biztos, hogy inkább aláírja az apasagi elismerő nyilatkozatot.

2013. ápr. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért m próbálod megmenteni a kapcsolatot? Adj neki időt, várdeg mig megszületik a baba hátha kézben tartva változik a hozzá állása.

Ne feledjük senki nem születik apának, annak válni kell.mint ahogy anyának is.... add meg neki a lehetőséget.

2013. ápr. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Férjem szülei elváltak még mikor pocakban volt a párom!!!

Soha nem kereste az apja, nem is látta!

A gyerektartást fizette, de meg nem látogatta!

1 képe van az apjáról!

Soha nem hiányolta, a nagyszüleinél lakott az Anyukájával, a nagyapja volt apja az apja helyett.

Nagyon becsületes, egyenes, jó ember a férjem!!!

Nem érte semmi megkülönböztetés, semmi negatív mert nem volt apja, nem esett neki rosszul, hogy nincs apja.

Az anyja megint férjhez ment, lett 2 húga.

2013. ápr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zabmester ***** válasza:

Nálunk ovis korában jött először komolyabban szóba az, hogy mi is az, hogy apa. Előtte is szóba került említés szintjén, de akkor még nem igazán érdekelte. Na, amikor komolyabban szóba került, akkor kérdezgette, hogy neki is van-e, mondtam, hogy igen, csak nem ismeri. Kérdezte, hogy miért, na akkor elmeséltem neki annyit, amennyit ő ebből meg tud érteni: hogy egy ideig szerettük egymást, aztán már nem igazán, és mindig veszekedtünk, csúnyákat mondtunk egymásnak, ezért úgy döntöttünk, jobb lenne, ha nem együtt élnénk. Ettől még persze ismerhetné az apukáját, de hát elment nagyon nagyon messzire dolgozni, másik országba, ahonnan nem egyszerű csak úgy hazajönni, aztán egy idő után már nem is igazán került szóba, hogy jönne, ami persze nem szép dolog tőle, de hát ez van.


Nem nevelem én sem az apja ellen, ez volt a "legcsúnyább", amit mondtam róla, hogy nem szép dolog tőle. Mondjuk úgy vagyok vele, hogy a ló másik oldalára sem akarok átesni, nem fogom szentté avatni az apját, mert arra sincs szükség, hogy ábrándokat szőjön egy olyan apáról, aki bár akarta őt, de olykor-olykor megütötte az anyját, illetve amikor szétmentünk, kijelentette, ha elhagyom, tudjak róla, hogy ő nem is akart gyereket, ezért nem is köteles gyerektartást fizetni, viszont naponta írta a fenyegető üzeneteket. Na meg egy olyan apát sem kell istenítenie, aki összesen kétszer nézett rá, miközben én nem tiltottam sosem, nem akadályoztam semmiben. Lényeg a lényeg, nem szidom az apját előtte, de nem is hazudok róla. Ha megkérdezi a véleményemet, én elmondom neki, hogy nem bánom, hogy nincs velünk.


Hogy hogy éli meg... Erre nehéz válaszolni, nem látok sajnos bele a fejébe. Azt tudom, hogy az oviban nem csúfolták emiatt sosem. Mondjuk nem ő az egyetlen, akinek a szülei nem élnek együtt, manapság azért ez nem olyan nagyon ritka. Persze az már kevésbé gyakori, ha egy gyerek egyáltalán nem ismeri az apját, de ez sem példanélküli. Olyan már megesett, hogy az oviban szóba került a család, hogy kinek kik vannak a családjában, és akkor a fiam elmondta, hogy ő van a családban, meg anyukája, meg a nagymama, nagypapa, nagybácsi, dédik stb., és volt, aki megkérdezte, hogy és az apuka? De hát ő ezt tök természetesen kezelte, mindenféle probléma nélkül elmondta, hogy van neki apukája is, csak nem ismeri, ezért nem sorolta fel a családtagokkal együtt.

Szóval mivel kicsi korától ezt szokta meg, és én sem kezeltem úgy a helyzetet, hogy ez valami szörnyűség lenne, amin keseregni kell, neki így volt természetes, nem érezte azt, hogy ez egy sajnálatos dolog lenne.

Azóta már van párom, közösen neveljük, őt már családtagnak tekinti, hiszen együtt lakunk hárman.

2013. ápr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tapasztalatok megosztását. Igazán sokat segítettetek nekem. Ha van még hasonló sorsú, szívesen fogadom a többi véleményt is.

Az biztos, hogy nem fogom az apja ellen nevelni, de való igaz, hogy isteníteni sem fogom, őszintének kell lenni, úgy hogy a kicsi is megértse. Lehet, hogy én is felkeresek majd egy gyerekpszichológust vagy utána olvasok még ennek.

Sajnos nem hiszem, hogy ha még sokáig húzzuk, akkor az apa megváltozna. Egyrészről mert már nagyon felőröl ez a szituáció, nem mondhatom nyugodt babavárásnak az életem, másrészről mert nem hiszem hogy ezek után minden tüske nélkül boldogok lehetnénk és ha a karjába kerülne, egyik napról a másikra felvállalná. Vagy vállalja, én lennék a legboldogabb, de lehet, hogy akkor is már csak külön...

2013. ápr. 9. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!