Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megvalaszthatnad gyermeked...

Ha megvalaszthatnad gyermeked kulsejet, vagy jellemet, melyiket valasztanad?

Figyelt kérdés
Csak az egyiket lehet, a te hatasodra vagy nagyon szep lesz, vagy nagyon "jo ember" a gyermek. Melyiket valasztanad?
2013. márc. 19. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez egy elég fura kérdés. De mivel itt nem a kérdést kell kielemezni, ezért a válaszom az, hogy jó ember.
2013. márc. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenben csatlakozom az előttem szólóhoz!
2013. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, furan hangzik, de ez egy kutatasban volt kerdes es a genetikanak koszonhetoen egy evszazadon belul ez mar egyaltalan nem lesz fura.
2013. márc. 19. 17:10
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
én azt választanám, hogy szép legyen. Sajna az a tapasztalatom, hogy a mai világban a külsőségek a legfontosabbak...ez van :(
2013. márc. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
egyértelműen hogy jó ember legyen !!!!!!!!!!!!!
2013. márc. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
A jellemét választanám. Egy magabiztos, megnyerő, céltudatos de empatikus embert választanék. De szerencsére ezeket a tulajdonságokat "nevelni" is lehet.
2013. márc. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha lány legyen szép, és megpróbálom jónak nevelni, "jó jellemmel ellátni".

Ha fiú, akkor legyen alapból jó jellem, a jóképűség meg jön.

2013. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mivel sok valaszra mar nem szamitok, leirom a kutatast, hatha erdekel valakit. Az emberek igen nagy szazaleka (nem tudom pontosan mennyi) a kulsot valasztana. A baj a szegenyes biologia oktatasban van, ugyanis a belso tulajdonsagok tobb mint 50%-a oroklodik. Persze ha a szulo azt gondolja o olyan tulajdonsagokkal rendelkezik kizarolag, amit szivesen tovabb orokit, hat lelke rajta. En egyertelmuen a belsot valasztanam, mar csak azert is, mert nem hiszek az alapvetoen csunya emberben, inkabb csak az igenytelensegben. (ha nagyon nagy "hiba van rajta", mondjuk csunya, kiallo fogsor, hatalmas orr, azt a plasztika konnyeden rendbe teszi, az irigysegre, onzosegre viszont nincs gyogyir) En igy gondolom, ettol fuggetlenul en nem pontoztam le senkit, hiszen valaszt mindenkitol kaptam! Koszonom!
2013. márc. 19. 20:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is tudom hogy a tulajdonságok is 60% ban genetika, persze sokat lehet alakítani a neveléssel és kell is ha olyan a helyzet de azért nagyobbrészt öröklődnek az alap dolgok.

A kérdés úgy hangzik ahogy az eredeti kérdésed miszerint ha tudnám hogy nekem meg a férjemnek lesz gyerekünk akkor melyik részébe piszkálnék bele, akkor a jellemet mondom egyértelműen mert tudom hogy (nem nagyképűségből) kettőnknek nem lehet eszméletlen randa gyereke, átlagos vagy normális külsejűek lesznek (azok is lettek amúgy).

Ha a kérdés inkább úgy hangzik ahogy a végén írtad hogy inkább randa legyen de jó ember, vagy szép akkor nem tudom mit választanék, mert az igaz hogy nagyon a külsőségeken alapuló társadalomban élünk de ez is inkább a női nemre vonatkozik, a pasiknál még mindig elég ha egy fokkal szebbek az ördögnél kis túlzással:))

Egyébként a külső sem minden, mert az meg nagyon rossz lehet egy szülőnek ha gyönyörű a gyereke de alamuszi, lusta, tipikus munkakerülő vagy gyenge jellem , ne adj isten bűnöző is:(( azt nagyon rossz lehet megélni egy életen át.

2013. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyik gyermekem külsejét sem szeretném megvéltoztatni. A jellemükben is csak a negatív dolgokat, talán erre van is lehetőségem szülőként...
2013. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!