Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyiket választanád? Fog....

Melyiket választanád? Fog. Gátló injekció vagy spirál?

Figyelt kérdés
lehet, hogy szeretnénk még majd valamikor tesót a fiunknak, de addig melyik a jobb fogamzásgátló módszer?
2013. jan. 21. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az injekcióról nem tudok nyilatkozni, viszont a spirálról igen.

Nekem 8 hónapig volt fent, folyamatosan szúrt, ráadásul babás is lettem:)

Szerintem a spirált ne használd.


Kétlányos 24hkm.

2013. jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket biztos nem választanám, de ha csak ebből a kettőből, akkor már inkább az injekció.
2013. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az injekcióról nem hallottam még, de érdekel a dolog. Spirált semmiképp nem használnám, sógornőmnek van, folyton panaszkodik, hogy van mikor 2 hétig is menstruál, sőt nemrég azt mondta, hogy 1-2 nap kihagyás szokott lenni nála, majd újból vérzik.
2013. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Injekció!
2013. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ez a két lehetőség van, akkor injekció. Arról még rosszat nem hallottam, a spirálról viszont mindenki panaszkodott eddig a környezetemben.
2013. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nemreg szultem. beszeltem a dokimmal mi lenne a legjobb fogamzasgatlo modszer. en is az injekciora hajlottam. azt mondta a dokim semmikepp ne valasszam ezt ha meg lehet hogy akarunk babat. azt mondta ezt olyan noknek ajanlja akikmar nem akarnak gyereket. hogy miert? allitolag van akinel meddoseget okozott. ugyhogy sajnos en is maradok a gyogyszer mellett. :( a spiral is megfordult a fejemben de sokaktol hallottam hogy terhesek lettek mellette. raadasul volt akinek el is ment miatta a baba. szerintem gyogyszert szedj inkabb.
2013. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az előző válaszokat olvasva és vagyok a kivétel. Nekem spirálom (miréna) van 9 hónapja és semmi problémám vele, meg vagyok elégedve. Szóval az injekció és a spirál közül én a spirált választottam és nem bántam meg!
2013. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkább az injekciót. A családban már előfordult olyan, hogy a spirál belenőtt az illető méhfalába. :S
2013. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A spirál már a múlt elavult technikája. Akkor inkább már a szuri, de miért nem tabletta?
2013. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 porcukormókus ***** válasza:

En a spiralt valasztanam, de csak Mirenat. Igaz, borzaszto draga (45e korul van), de 5evig nyujt vedettseget, igy viszont mar nem veszes. Mivel hormont is tartalmaz, duplan ved a nemkivant terhessegtol, a menstruacio pedig majdhogynem eltunik, nembeszelve a gorcsokrol.. (nem klimaxot okoz!!)

Nekem ezt ajanlotta a dokim, mivel mi az elkovetkezo 5evben nem szeretnenk babat. (de szerintem utana sem..) Sajat tapasztalatom meg nincs, de szerintem 1-2heten belul lesz, mert le szeretnem valtani a fog.gatlomat.

Mirenaval kapcsolatban meg annyit, hogyha az elso felevben valami gond van vele, akkor visszakapod a ar 30 (vagy 50?)%at.

2013. jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!