Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Édesanyák, mennyire voltatok...

Édesanyák, mennyire voltatok önzők baba születése előtt és azóta, hogy édesanyák vagytok, miben változott ez?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 12. 13:31
 1/9 anonim válasza:
89%
Nagyon ónző voltam előtte, és azóta még önzőbb vagyok. Csak nekem legyrn jó. Szexben, ruhákban, nyaraláskor.
2015. ápr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi az őszinteséget.
2015. ápr. 12. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondhatnál példát, hogy miben önző. Mert az azért ritka, hogy valaki elismeri, hogy ő nagy általánosságban önző. Mire gondolsz konkrétan?
2015. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Soha életemben nem voltam önző, sőt mindig gyűlöltem az önző embereket. Van 3 gyerekem, még önzetlenebb vagyok. Ez így természetes.
2015. ápr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amikor egyedül élünk, vagy lazább párkapcsolatban, figyeljük a saját igényeinket. Én önzőbb voltam régen. Törődtem azzal, hogy mennyit aludtam, hogy kényelmesen reggelizzem, finomakat egyek, sorolhatnám. Mikor megszületett a babám, még az alvás is háttérbe szorult. Eleinte nem, éreztem magamon, hogy újra és újra felmerül bennem, hogy de nekem ez nem jó, én le akarok feküdni aludni, nem akarok kétóránként kelni, és különben is... és aztán átalakult a gondolkodásmódom, ahogy egyre jobban megszerettem őt. Ma éjjel gondolkodtam el ezen, amikor fél4kor már harmadszor mentem át hozzá, mert neki nincs kedve aludni, inkább játszana, és nem hogy nem veszítettem el a türelmem, és nem éreztem sürgetően, hogy márpedig én fáradt vagyok, aludni akarod, de volt elég energiám ahhoz, hogy szép lassan mondjam el neki, végtelen nyugalommal, hogy este van, és este alszunk... stb. Csak én mentem át ezen? Minden huszas évei végén járó nő tökéletesen önzetlen és önfeláldozó volt a babavállalás előtt is? Erősen kétlem.
2015. ápr. 12. 14:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem önzőség kérdése, egyszerűen csak anya lettél, ennyi.
2015. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
előtte a férjemért éltem, most meg a férjemért és a babámért :) tudom, hogy ez nem feltétlen jó. De én teréz anyu típus vagyok.
2015. ápr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az alvást és a rendes étkezést nem neveznőm önző igénynek, alapvető szükséglet. Így ezekről nem lemondani kell, hanem törkedni arra, hogy minél hamarabb kialakuljon az az optimális helyzet, ahol a baba és anyuka igényei is érvényesülnek. Én például olyasmire gondolnék, hogy szeretek magamra költeni, de ha majd lesz gyerek, nyilván nem az lesz az elsődleges, hogy magamnak beszerezzem a 20. pár cipőt, hanem hogy neki is meglegyen mindene.
2015. ápr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem onzoseg szerintem, hogy gyerek elott aludtunk es nyugodtan reggeliztunk.

En onzo voltak. Fontos volt szamomra a munkam es nem adtam volna fel csak ugy..... A gyermekeim kedveert orommel feladtam a szenvedelyem es AZ eletcelom. Tudom, hogy mar sosem leszek az, akinek 20as eveim elejen kepzeltem magam. Megvaltoztak a celok es a fontossagi sorrend.

2015. ápr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!