Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsen az édesanyák utján a...

Pécsen az édesanyák utján a szülészeten a baba születése után meddig kell a szülöszobán maradni megfigyelésen? Szüléshez kell vinni háloinget és utánna ott át lehet öltözmi vagy csak az osztályon?

Figyelt kérdés
Ugy tervezem a szülöszobába viszek egy kisebb táskát amibe az ott szükséges dolgokat rakom,de nem tudom háloinget vigyek és hány darabot?szülés után ott lehet zuhanyozni,átöltözni vagy abba a ruhába kell átmenni az osztályra(nem lessz "koszos"?)?Ti mit vittetek aszülöszobára,más is 2 csomagot visz?
2008. szept. 8. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

A szülőszobába igazán semmit nem kell vinni,a szülés után ált.2 órát tartanak infúzión,addig varrnak,mosnak ésa babát is odaadják.Utánna átvisznek az osztályra.Ált.nem engedik,hogy lábon menj át,mert bármikor összeeshetsz,a táskát ezért a saját szobádba tetesd v.az öltözőbe ahol zuhanyoztatnak szülés előtt.

Van ahol a saját hálóingben kell szülni ,inkább vidéken,Pesten a kórházi köntösben kell.

Szerintem még nincs tolófájás csak vajúdsz addig mobil,ha nincs bent akit szeretnél,tusfürdő és törülköző+a hálóinged&papucs.

2008. szept. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs senki aki tuna irni a pécsi klinikárol,fontos lenne mert 39 hetes multam és bármikor beindulhat a dolog,de nem tudom vigyek a szülöszobára háloinget vagy adnak és utánna ott átöltözhetek vagy az osztályon lehet ésmeddig van ott megfigyelésen az ember?
2008. szept. 8. 16:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ott szültem tavaly októberben. Miután meglett a baba, összevarrtak, utána még kb. egy órát voltam ott, a baba meg az újszülött osztályon volt. A szülőszobára tényleg szinte semmit nem kell vinni. Csak hálóinget, köntöst, papucsot, meg ami a zuhanyzáshoz kell. De én nem tettem ezeket külön, mert akkor a nagyobb pakkot hová tettem volna? A cuccom úgyis végig velem volt. Persze fényképezőgép, telefon volt nálunk, stb. Úgy volt, hogy amikor megvizsgáltak, és tuti volt hogy szülés lesz, akkor átöltöztem hálóingbe meg köntösbe. Ha kaptam volna beöntést, akkor zuhanyozhattam volna, de nem kaptam, nem volt rá idő már. Szülés után nem lehet ott átöltözni, zuhanyozni, fel sem lehet kelni. De nem lesz cuccos a hálóing, úgy felhajtják. Az osztályon még feküdnöm kellett egy darabig, utána jött az ápolónő, hogy kimehetek vécére, ha odáig el tudok menni egyedül, akkor már fel szabad kelni. Utána húzhattam bugyit is, addig nem, de ki is cserélték a harántlepedőt, ami véres lett. Ja, az osztályra konkrétan nem kell "átmenni", mert áttolnak, le leszel takarva, lifttel visznek fel, aztán be az ágyba:))

Könnyű szülést!

2008. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!