Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor változott meg ennyire a...

Mikor változott meg ennyire a húsvéti ünnep?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a nyúl mindenhonnan (mamáknál is) hoz ajándékot, meg fészekkeresés van már az oviban is.

Mióta? Amikor mi gyerekek voltunk, tojást festettünk, a fiúk locsolóverset tanultak, és locsolkodtak. Manapság erről nem hallani.

Mikor anyagiasodott el a húsvét is????



2015. ápr. 4. 17:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%
Ez nálunk pici koromban is így volt. 27 éves vagyok. A férjeméknél is. Sőt, van emlékem arról, hogy oviban erről mesélünk az óvónéninek.
2015. ápr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
78%
Ja, ettől egyébként ugyanúgy van tojásfestés, locsolás, és mi a nagypénteket és a feltámadást is ünnepeljük.
2015. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Furcsa. Mi harmincas éveink elején vagyunk, és egyikünknél sem az ajándékról szólt a húsvét, hanem a locsolásról, és hímes tojásról.
2015. ápr. 4. 18:05
 4/32 anonim ***** válasza:
75%

Én 27 éves vagyok, de végig gyerekkoromban vasárnap hozta a nyuszi az ajándékot, mind a szülőktől, mind pedig a nagyszülőktől, csináltam a nyuszinak fészket, van két idősebb testvérem, ők már közel vannak a 40-hez, náluk is ugyanez volt, hétfőn pedig készültünk a locsolásra. A férjem 31 éves, náluk is ugyanígy zajlott a húsvét.

Régen is ilyen volt a húsvét. Valószínűleg akkor nálatok nem így volt.

Amúgy van egy 4 és fél éves kisfiunk, neki is holnap hoz a nyuszi ajándékot, plusz hétfőn megy az apukájával locsolni.

2015. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk is volt mindig ajándékozás (igencsak 30 felett vagyok). Az oviban szerintem jó játék a tojáskeresgélés, itthon is tervezek ilyet, ha nem fog esni délelőtt. De ezen kívül festettek tojást meg kalácsot is fontak a héten az oviban, ahogy itthon is.
2015. ápr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
53%

Én lányként/nőként, a tizenkilenc éves fejemmel ugyanezen tanakodtam a minap... Az én gyerekkoromban is jártak a fiúk locsolkodni, mi pedig már hajnalban izgatottan (és tojással) vártuk a folyton érkező, népes legénykesereget.

Néhány éve már a hozzánk érkező ünnepi rokonság csak nekem(!)hoz pénzt(!), és fogalmam sincs, hogy ez miért van így... Pedig már nem fiatalok. Nem értem, mire fel a változás. Egy biztos: én a gyerekemnél megmaradok majd a tradíciók mellett.

2015. ápr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes, hogy akinél nincs, és nem volt annak idején sem ajándékozás az le van pontozva. Vajon miért?
2015. ápr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
63%
Épp az előbbi pillanatban fakadtam ki ugyanezen egy kérdésnél! 34 éves vagyok, nem emlékszem, hogy bármelyik kis barátom gyerekkoromban nyusziajándékról mesélt volna. A fészekrakást meg őszintén mondom, fogalmam nincs micsoda... A fiaimnak verset tanítok és a mamák lelkére kötöttem, hogy a csokitojást se vigyék túlzásba, ajándék miatt még haragudnék is! Nagyon nem szeretném, ha minden ünnep előtt azon kéne gondolkodni, hogy éppen milyen ajándékot vegyek, mert a gyerekek ezt várják. Én már azon is kiakadtam, mikor az egyik mama télapóra játékot vett a gyerekeknek. Mondtam, hogy épp elég egy kis csomag (jelképesen), mert a télapó csak édességet hozzon. A játék legyen a fa alatt karácsonykor. Ehhez képest összesen kaptunk innen-onnan még 16 (!) dugig tele csomagot. Szóval nagyon remélem, hogy a húsvét megmarad egy kedves kis ünnepnek, hogy a fiúk verseljenek, locsoljanak és boldogan hozzák haza a kis kosárkájukban a tojásokat.
2015. ápr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
48%
Na, végre valaki! Én is így gondolom,mint te kérdező, meg 8-as válaszoló.
2015. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
58%

Gyerekkoromban is kaptam csokinyuszit, most is annyit ajándékozok.

27 vagyok

2015. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!