Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor változott meg ennyire a...

Mikor változott meg ennyire a húsvéti ünnep?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a nyúl mindenhonnan (mamáknál is) hoz ajándékot, meg fészekkeresés van már az oviban is.

Mióta? Amikor mi gyerekek voltunk, tojást festettünk, a fiúk locsolóverset tanultak, és locsolkodtak. Manapság erről nem hallani.

Mikor anyagiasodott el a húsvét is????



2015. ápr. 4. 17:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
66%
33 vagyok, a férjem 35, és nálunk is jött a nyúl gyerekkorunkban annyi különbséggel, hogy ő az udvaron keresgélte meg az eldugott csokitojásokat meg csokinyulakat, mi meg az öcsémmel egy kosárba füvet szedtünk, kitettük a szekrényre, és reggelre ott voltak a csokik. :) Olyan, mint Mikuláskor a csizmasuvickolás, hogy a télapó tiszta csizmába tegye a csokit, mandarint meg virgácsot. :) Ma éjjel ide is jön a nyúl, a teraszra fogja tenni a cuccost a gyerekeknek, mert eső lesz, nem tudjuk szétrakni az udvaron. Szerintem kedves szokás, és izgalmas keresgélni. Holnap egyébként tojást is festünk a lányaimmal, mert hétfőn jönnek a locsolók.
2015. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
58%
Az én gyermekkoromban is szokás volt már az ajándékozás, de a fészekrakás nem. Azt pár éve hallottam én először. De ettől még festettunk tojást, volt locsolás, és templomban is voltunk négyszer (Nagypénteken, Nagyszombaton, vasárnap és hétfőn is).
2015. ápr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
72%
Jaj igen, nekünk is keresni kellett az udvaron. Gyermekkorom legszebb emlékei között tartom számon a reggeli keresgélést. Nagyon izgalmas volt.
2015. ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
59%

45 éves vagyok. Nálunk húsvétra is mindig "nagy" ajándékot kaptunk. Bicikli, görkorcsolya, roller, hinta, amivel tavasztól lehetett játszani (szüleim mindig jól kerestek).

Nem tudom számít-e, hogy városban éltünk (nincs falusi rokonunk). Locsolkodás sose volt szokás nálunk.

2015. ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Érdekes, milyen kis országban élünk, mégis milyen eltérő hagyományok vannak.
2015. ápr. 4. 19:17
 16/32 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk nem volt ajándékozás sosem, 31 éves vagyok. A húsvét Jézus kereszthaláláról és feltámadásáról szólt, mondjuk mi vallásosak vagyunk, akik nem azok, azok szerintem jobban ajándékoznak.
2015. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Én és a húgaim húsvétra új ruhát kaptunk, alig vártuk, h felvehessük. Tojásfestés volt, locsolkodás, a fiúk verset mondtak. Szódásüveggel vagy kölnivel jöttek, csokitojást vagy pénzt kaptak.


Anyukám is, sőt anyósom is mondta, h ők is húsvétra kaptak szép új ruhát mindig.

2015. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
30 éves vagyok, nálunk is mindig volt nyuszifészek keresés és csokit kaptunk bele. külön ajándékot csak a külföldi rokonoktól ha pont akkor jöttek látogatóba mert náluk az a szokás.
2015. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
95%

Ez a kerdes nalunk is felmerult a ferjemmel, ugyanis o nem ertette, h mire fel keszulok nagy ajandekokkal vasarnapra, es miert szervezkedem ezugyben anyukammal. Megbeszeltuk, es kiderult, h naluk ez sosem volt szokas, a nyul nem hozott ajandekot, nalunk viszont alap volt a feszek, ajandek, tojqskereses vasarnap. O 32 eves, es jaszsagi, en 27, es kisalfoldi, tehat nyugat kontra kelet :)


Sztem a valaszokhoz erdemes lenne oda irni, ki , melyik orszagresz szokasairol beszel, mert lehet itt van a nyul elasva:))


De termeszetesen a hetfoi locsolkodas alap mjndkettonknek.

2015. ápr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt "tojásvadászat", a nagyszülőktől pedig minden évben kaptunk egy öltözet Szép ruhát, a bátyám abban ment locsolni, mi pedig abban vártuk a locsolókat.

A velünk élő nagymamámmal meg tojást festettünk, karcoltunk.

Ez akkor változott meg, mikor egyik húsvét hétfőn kísértem át a mamát a nővéréhez, és a környék tele volt széttaposott főtt tojással. Ott hevertek a nagyim által gyakran órákig karcolt tojásai is.

Nagyim elsirta magát. Attól az évtől nem díszített, adott a locsolóknak egy százast.

Én locsolni se hagytam magam.

2015. ápr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!