Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes Gyereket vállaln...

Mikor érdemes Gyereket vállalni? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
jelenleg 19 éves elmúltam, és nagyon foglalkoztat a kérdés. Én 21-23 éves korom között szeretnék, de a páromtól igen messze lakunk egymástól. Még nem költöztünk össze, de én már szeretném nagyon, és gyermeket is szeretnék tőle. Előrehajló méhem van, így azt mondta az orvos, lehet gondok lesznek a gyerekvállalással, mert elvetélhetek hamarabb, mint egy normál ember. A párom 47 éves, így miatta is szeretném hamarabb.
2010. febr. 21. 11:02
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
egy éve járunk együtt és jövőre tervezzük az összeköltözést, mert nem szeretném feladni az iskolai tanulmányaimat. ennyi igen sokat offoltatok, mivel most azon "pattogok" hogy mikor kezdjek bele, mert nem is biztos hogy hamar össze tud jönni a "betegségek" miatt. nem azt kérdeztem hogy szabad-e tőle gyereket, csak nem akarom közel 30 évesen megszülni az elsőt
2010. febr. 21. 12:16
 12/23 anonim ***** válasza:
26%
na igen ez okos gondolat hogy inkább most mint 30 évesen. én 30 évesen tuti nem szülnék már.
2010. febr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

Én 24 vagyok, és igenis 30 évesen akarok gyereket. Addigra meglesz minden anyagi háttér, amit tudok neki biztosítani. nem az a legfontosabb, de igenis fontos, hogy ne nélkülözzön a gyerekem. Nekem rosszul esne, ha azt kellene mondanom a gyerekemnem valami hőn áhított dologra, pl. kis bicikli, hasonló, hogy neked nem lehet. A többinek miért van? csak.....

Plusz egy nőnek abba sem árt belegondolnia, hogy mit csinál, ha egyedül marad egy gyerekkel. Akkor is el kell tudni tartani. Az apuka sajnos könnyebben lelécel, ha megromlik a házasság, netán történik vele valami, stb...

Szerintem igenis gondolkodni kell ezen a mai világban.

2010. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
37%
én azért nem olyan férfivel élem az életem aki hipp hopp elmegy már bocs ha neked ilyen a tapasztalatod
2010. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Minek utálkoztok? Én is szülnék Bruce Willisnek, pedig öregebb, mint 47. Gondolom, a kérdező barátja sem úgy néz ki, mint egy őskövület. Bár azt megjegyezném, hogy ha te 19 éves vagy, kedves kérdező, még az sem 100, hogy ezzel a pasival maradsz. Pár évet még igazán várhatsz.
2010. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 32 évesen szültem, és tudod mi a jó,hogy ráértem szeretni a gyerekemet,nem kellett anyagi gondokkal foglalkozni,0 hitel,0 kocsitörlesztés,kisgyerekkel is nyaralás-telelés és nem bántam meg én huszonévesen buliztam,disco,tanulás és utazás és aki ezeket kihagyja,már sosem tudja bepótólni,persze ne várj 30 éves korodig,szűlj neki azonnal amíg szerelmes vagy,mert ha felébredsz az álomból rájössz majd,hogy egy öregember a gyereked apja,akinek már nyűg a gyerek,csak nem mondja,hogy téged megtarthasson...Hajrá!!!
2010. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
véleményem szerint egy velem egyidőssel is megromolhat a kapcsolat. nem a férfi kora volt a kérdés, az csupán egy részlet. ja és majd közel 50 leszel mikor a gyereked ballag az általánosból.
2010. febr. 24. 18:19
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem is akkor érdemes szülni,ha adottak a körülmények. Ha összeköltöztök a pároddal, érdemes várni egy pár hónapot, talán évet is,mert ugye lakva ismerni meg az embert. Szóval,ha minden stimmel a pároddal, és el is tudjátok tartani a babát, akkor hajrá.

Egyébként én is úgy tudom,hogy a méh természetes állapota előrehajló. A hátrahajló nem, arra szokták mondani,hogy nehezebb teherbe esni, de nem bizonyított ez sem.


És én is 30 évesen szültem, mert most volt meg minden ahhoz,hogy nyugodt szívvel szüljek, ne kelljen azon izgulni,hogy mi lesz később. Pedig már 8 éve vagyunk együtt a párommal.

2010. febr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
igen, én sem most rögtön gondoltam, tehát míg odaköltözök egy év és én kb fél évre gondoltam rá a babát, mármint a foganást, de ettől függetlenül azért tettem fel a kérdést, mert Ti nagyok tapasztaltabbak vagyok, és tanácsokkal jó élni :). köszönöm az eddigi válaszokat, ha valaki gondolja attól függetlenül még nyugodtan válaszolhat :)
2010. febr. 24. 20:20
 20/23 anonim ***** válasza:
48%

Fura pár vagytok, de ha nektek így jó...

Én 16 évesen már meg voltam őrülve a gyerekért, mindenáron 21 évesen akartam szülni. Nem jött össze, mondtam majd 25, akkor sem jött össze, akkor már nem hittem, hogy 30 alatt siekrül.

A dokik akkor már 8 éve mondogatták, hogy nem lehet babám, vagy csak őrült nehezen, kezelésekkel.

Aztán 3 hónap alatt sikerült a baba csodák csodájára, és 31 előtt már most a másodikat szülöm a napokban.

Szóval ne tervezz így előre, majd az élet meghozza neked, amit meg kell.

2010. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!