Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról akik...

Mit gondoltok azokról akik sorba beteg gyereket szülnek?

Figyelt kérdés
Sokat ismerek a faluból aki maga sem megy 100al,papírja is van róla és sótra szüli a buta, debil gyerekeket. Az ilyet nem kéne elkötni?
2009. nov. 4. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
De!!!
2009. nov. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Mi közöd van hozzá? Te neveled őket??? Vagy miért szúrja a szemed?
2009. nov. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem az a bajom vele, hogy tiszta debil társadalmunk lesz, meg elveszik előlünk a pénzt az államtól, mert, ha Őket nem kéne eltartani, sokkal több jutna a normális családoknak. Nem kéne visszavenni a gyest 2 évre pl!
2009. nov. 4. 09:19
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Biztos megköveznének engem páran, de én azt is elítélem, aki tudja a terhesség alatt, hogy down-os a babája, mégis megszüli.
2009. nov. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hasonló a véleményem,mint a kérdezőnek,mégis annyira bántó így olvasni.

Egyet értek abban is,hogy a társadalomnak valamilyen szinten ez már teher,hogy ennyi beteg gyerek születik,pedig állítólag fejlődik az orvos tudomány.Mégis sok baba születik meg betegen,akiknek talán nem kellene.(szülő dönthet,hogy megtartja-e,én biztos nem tartanám meg!!!!!!!)

Nem feltétlenül arra gondolok,hogy elveszik előlünk a különböző juttatásokat,vagy kedvezményeket,mert ha már megszülettek,és betegek,akkor tegyünk meg mindent annak érdekében,hogy egy lehető legteljesebb,élhető életet éljenek.

De gondoljunk csak bele,mekkora teher a családnak,ha beteg gyerek születik,2-3 év múlva nem tud anyuka visszamenni dolgozni,apuka hülyére dolgozza magát-ha van hol-,hogy eltartsa a családot,és ki tudja ,milyen terápiákra,kell hordani a gyereket,ami eléggé költséges.

Nem tudnám elképzelni az életemet egy beteg gyerekkel.Nem tudom,lenne-e hozzá elég erőm,kitartásom,szeretetem,türelmem,hogy gondozzak egy ilyen gyereket.Aki pedig ragaszkodik,és szeret,csimpaszkodik,de valljuk be,szenvedés lehet az élete...

2009. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én az olyanokat kötném el (vagy inkább mást...), akik az egészséges gyereküket megnyomorítják a magasabb összegű családi pótlék miatt.

Van egy 7 hónapos kisfiam, de én is úgy érzem, ha kiderült volna a terhesség alatt,h. beteg, valószínű, nem tartom meg. Tudom, nem lett volna hozzá erőm és lehet önző vagyok, de mint minden anyuka, én is mindent megtettem volna egy egészséges babáért.

2009. nov. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
egyetértek a kérdezővel
2009. nov. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten igazad van, de azért ilyet leírni, hogy "buta, debil" gyerekek... Sérült, az oké. Vagy fogyatékos. De a debilt ma már nem is használják, és baromi sértő. Amúgy meg ha az anya is már sérült, akkor hogy várhatod tőle, hogy mérlegeljen? Valószínűleg neki ez így tökéletesen rendjén van. Attól azért én nem tartok, hogy a sérült emberek lesznek többségben, nem kéne ezt így felfújni. Amúgy meg a nácik szokása volt a szülők elkötése, ha nemkívánatos dolgokat örökítettek tovább. Na azért ezt mégsem kéne, nem? Volt már hasonló kérdés, de akkor itt is megkérdezem: ALKOTMÁNYOS keretek között mégis hogyan valósítanád ezt meg?
2009. nov. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk aki fogyatékossága miatt van leszázalékolva(mert így nem kell dolgoznia)azt biztos, mert, nem tud megfelelően gondoskodni magáról sem, nem még egy pici babáról.

A mi falunk min.40% fogyatékos! És egyre több lesz! Tönkreteszik a szép iskolát,óvodát. Már nem is szívesen íratják be az emberek a gyerekeiket. Mi is most szeretnénk babát, de az tuti nem tenném ki annak ami rá itt a közösség miatt vár. A pénzünkből a lehető legjobbat szeretném megadni neki majd, de sajnos a jó körülmények kevesek, mikor a társai nem beszámíthatóak, egy nyugodt percem nem lenne, ha ide járna.És ugye nem lehet külön iskola az ilyeneknek, mert törvény van rá!!

2009. nov. 4. 12:32
 10/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Az ilyenek a gyerekeikböl élnek,nekik nem az számit,hogy egészséges legyen a gyerek,hanem hogy minél több segélyt fel tudjon venni,tehát minél betegebb,annál jobb! Ezt megcsinálja az egyszerü paraszt is,aki ahogy irtad is,nem 100-as, és a kisebbség még rá is segit a terhesség alatt és a újszülöttön is segit,hogy ne kapjon levegöt egy ideig,hogy agykárosodása legyen! Magyarul az újszülött fejére nejlonzsákot húz! És az a szomorú,hogy ilyen embernek nevezett lények lesznek a többség!

Kedves kérdezö,sajnállak,hogy olyan közegben laksz,minél hamarabb próbálj jobb helyre költözni.

2009. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!