Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Istenem mi jöhet még? Milyen...

Istenem mi jöhet még? Milyen fura szülői felfogások vannak másutt?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok ki-mit tapasztal a környezetében,mert nálunk:

-ha ajándékot adtam(ruhát) a babónak,nyilvánosan kikérték maguknak,mert biztos bárányhimlős...

-ha a gyerek lejön a játszószőnyegről pánikszerűen visszarakják,hisz bacik mindenütt és még a végén baja esik(minek eredménye 8 hónaposan még kúszni sem tud)

-Mindent nagy elővigyázatossággal kezel(ami nem baj) de képes a lencsét is egyenként meghámozni,nehogy probléma legyen

-naponta többször felmosnak nehogy baci kerüljön be

-alig van pénzük,de azt a márkás gyerek játékokra költik,mert minden más csak árt a gyereknek

- a közelében nem lehet hangosan beszélni és zajt csapni( a következménye: fél mindentől és mindenkitől ha az 2-nél több személy)

- a használt dolgot adok(mert nincs pénzem vadi újat,csak használtat venni) máris látványosan félre van dobva mert biztos bacis,pedig kimosom és fertőtlenítem előtte


Kérdésem: kérlek írjátok le környezetetekben milyen furcsa megnyilvánulásai vannak a túlféltésnek vagy pont az ellenkezőjének és a megalázó pillanatokat hogyan kezelitek?



2015. jan. 16. 12:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem semmi extrém dolgot nem követtek el.

Én sem hordok használt ruhát és a gyerekemnek sem veszek azt. Szerintem sokan vagyunk ezzel így.

Kúszni 9 hónapos korig kell, tehát az semmit nem jelent, hogy 8 hónaposan nem tud kúszni.

Ezt a lencse hámozást nem is értem. Nem hiszem, hogy meg lehet hámozni. Egy ilyen picinek héj nélkül kell adni, át kell passzírozni. Gondolom azt csinálja az anyuka, nagyon helyesen.

Mi is mindig biztonságos játékokat veszünk.

Ilyen korban még sok baba rosszul viseli, ha sokan vannak körülötte.

Nem illik használt dolgot venni ajándékba senkinek. Ha kevés a pénzed, akkor sem.

2015. jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Használt alatt azt értem,hogy nem a polcról lett leemelve,de a kicsi túl gyorsan nőtt így nem is lett használva, ezért olcsóbb volt(és még így is szépen kimostam meg minden) a lencsét meg szó szerint egyenként meghámozta-ha csak passzírozta volna nem kellett volna elfordulnom a mosolygás miatt:)
2015. jan. 16. 15:51
 13/19 A kérdező kommentje:
de mindezekkel nekem nincs problémám,csak közben az ember el sem mosolyodhat mert akkor meg megy a sértődés hogy ezen mi a vicces.De ha egyszer tényleg röhejes ahogy a gyerek elkezd gurulni a szőnyeg vége felé(kijátszva ezzel anyut és aput) ezek meg úgy pattannak fel mintha világvége lenneXD
2015. jan. 16. 15:54
 14/19 A kérdező kommentje:
11-es akkor antikvitást se vegyél mert ennyi erővel az is használt:P
2015. jan. 16. 15:55
 15/19 anonim válasza:
8 hónapos gyereknek lencsét??????
2015. jan. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sem igazán értem mi a gondod. Használt dolgot ajándékba adni bunkóság. Minden körülmények között. (És itt nem arról van szó, ha ismerős anyuka elkéri a kinőtt dolgokat, hanem arról, ha konkrétan ajándékba szánják a használt cuccot)

Én sem örülnék neki, ha üvöltöznének egy baba mellett.

És én sem hagytam bárhol mászkálni a kúszó-mászó babát, nálunk a nappali volt bekarámozva, hogy ne másszon ki a konyhába.

A lencse dolgot nem értem.

2015. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
46%
Mi a gond a használt ruhával? Én is rengeteget kaptam rokonoktól, az ő gyerekeik kinőtt ruháit. Csak párszor volt a babákon, teljesen jó lesz az enyémre is. Arról nem is beszélve, hogy így nem nekem kellett a vadiúj 4-5000 ft-os ruhákat megvenni, amit úgyis kinő egy hét alatt.
2015. jan. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mégegyszer leírnám ugyanazt. Nem azzal van a gond, ha a használt ruhákat tovább adjuk valakinek, akinek szüksége van rá, és ezt igényli is. Azzal van baj, ha ajándékba szánjuk. Például karácsonyi ajándék helyett odaadod a gyereked kinőtt ruháját. Na ez a gáz.
2015. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
soha nem volt használva csak a gyerek ki sem próbálhatta ezért a boltban így olcsóbb volt:P meg aztán nem mindenki tud vadiújat venni,még ha akarna se,plusz pár hét alatt kinövi a ruhát és a játék is hamar elvész mivel aztán jön a következő szakasz. ez a mindenből vegyünk vadiújat nagy hülyeség nálunk nincs is belőle sértődés addig amíg tiszta szívből adják.(még egyszer használt alatt nem saját ruhát értek hanem boltból vett darabot.)
2015. jan. 17. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!