Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Istenem. Mit tegyek most?...

Istenem. Mit tegyek most? Valami tanács?

Figyelt kérdés

Azért ide irok, mert itt normális tanácsokat kapok.

17 éves vagyok, és gondjaim vannak a jelenlegi sulimmal.

Félévkor megvágtak matekból, mert a matek tanár rámszállt, 57 éves nő. Más tantárgyakkal nincs bajom, még a kémia megy picit nehezen, de másbol nem buktam meg. A barátom is oda jár, és minden nap találkozunk, Vele is szenyózik a matektanár...őis megbukott.

Gondolkodtam a suliváltáson, találtam is iskolát... át is vennének. De félek lépni, hogy mivan ha nem jön össze, és nem fog menni ott sem. Féle itthagyni ezt a sulit, pedig ez sem jó. És nem utolsó dolog, hogy a barátomat is csak heti 2x láthatnám, és nagyon szeretjük egymást. És rajtam a világ szeme, hogy döntsek, mert az én felelősségem, de nagyon félek, és a szívem marasztal, mert félek elmenni, és félek uj környezetbe kerülni...és félek otthagyni Őt is. De maradni is félek. :( Nemtudok dönteni.


2010. jan. 31. 18:50
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ha van kérdés akkor szivesen válaszolok rá. Normálisan. Csak segítsetek könyörgöm.
2010. jan. 31. 18:53
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Mi lenne, ha a barátod is menne veled a másik suliba? Együtt csak könnyebb lenne.
2010. jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet, mert az neki messze lenne, és Őt a kora miatt már nem veszik át mindenhova, mert Ő 19 éves, és a jelenlegi sulinkba érettségi felkészitőre jár... és itt olyan nem lesz.
2010. jan. 31. 18:55
 4/25 anonim ***** válasza:
85%

Miért szállt rád a tanár?


Szerintem kérd meg az egyik osztálytársadat, aki jó matekból, hogy segítsen neked, magyarázza el az anyagot, amit te esetleg nem értesz, gyakoroljon veled. Aztán kérj a tanártól feladatot, jelentkezz az óráin, lássa rajtad, hogy nem akarsz megbukni.

2010. jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne jobb,ha fizetnél egy matektanárnak,és felzárkóztatna?Ha szemét a tanárod,de helyesek a megoldásaid,akkor nem tud mit tenni.
2010. jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez miatt iskola váltás megfutamodás számomra.Tudom hogy a matek nehéz, d eiskola váltás helyett inkább külön tanárhoz járj, ö segít egy kettesre összehozni az évvégére.

A tanár vagy a viselkedésed miatt vagy mert soha nem tanulsz szállt rád.

A barátoddal meg lehet holnap szakítasz aztán már mással hemperegsz, inkább arra figyelj hogy évvégén hogyan ne bukjál meg.

2010. jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

ha csak a tanárral van gondod, akkor a suliváltás megoldaná a problémát. De ha felmerült benned az a kérdés, hogy ott se menne, akkor elsősorban nem a tanár miatt buksz meg.

Ebben az esetben pedig nem a suliváltáson kellene agyalnod, hanem tanulni keményen, eljárni matektanárhoz, stb.

2010. jan. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Járok külön tanárhoz... de nem segít semmit:S

A barátommal nem tervezzük a szakítást... Belém van bolondulva, és ez kölcsönös.

2010. jan. 31. 18:58
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
Miért szállt rád a tanár?
2010. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem te írtál levelet tegnap is? (csak mert rém hasonló a két story)

Kicsit sántít a matektanárnős történet, mert megbuktatni középiskolában azt lehet, aki nem tud...mert gondolom, ha megtudod oldani a példákat helyesen, akkor nem vág el a tanárnő akármennyire is nem szeret...mert bizonyítékod van, hogy márpedig Te tudtad a választ, mehetsz akár az igazgatóhoz is, osztályfőnökhöz stb...egyetemen, ott más a helyzet, ott ha tudsz akkor is megbuktathatnak, az már egészen más tál tészta, ott ha bajod van nagyon nincs akihez fussál...mert úgyis belédrúgnak... csak tapasztalatból mondom én is nem rég voltam középiskolás és volt egy angoltanárnőm aki utált érettségin mégis képtelen volt megadni a 4 est...

a barátod esetében ugyanez a helyzet...

szerintem ebben az esetben nem menekülni kell a problémától, hanem szembenézni vele, leülni matekozni, hogy jobban menjen, hogy ne tudjanak megbuktatni! barátod helyzetében ugyanígy...ha a szabadidőtök felét matekozásra fordítjátok nem lesz bukás sem matekból sem kémiából...

az meg ne tartson vissza, hogy így heti 2x találkozhattok, annyi tér ebben a korban kell, neki is neked is. ha szeretitek egymást akkor úgy is minden rendben lesz.

szerintem ezt érdemes átgondolni és utána dönteni...

ja és ki tudja lehet a másik suliban egy másik tanárnő fog utálni?! akkor mi lesz? (kívánom, hogy ne így legyen)

sok sikert a döntésben

2o-L

2010. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!