Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Istenem mi jöhet még? Milyen...

Istenem mi jöhet még? Milyen fura szülői felfogások vannak másutt?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok ki-mit tapasztal a környezetében,mert nálunk:

-ha ajándékot adtam(ruhát) a babónak,nyilvánosan kikérték maguknak,mert biztos bárányhimlős...

-ha a gyerek lejön a játszószőnyegről pánikszerűen visszarakják,hisz bacik mindenütt és még a végén baja esik(minek eredménye 8 hónaposan még kúszni sem tud)

-Mindent nagy elővigyázatossággal kezel(ami nem baj) de képes a lencsét is egyenként meghámozni,nehogy probléma legyen

-naponta többször felmosnak nehogy baci kerüljön be

-alig van pénzük,de azt a márkás gyerek játékokra költik,mert minden más csak árt a gyereknek

- a közelében nem lehet hangosan beszélni és zajt csapni( a következménye: fél mindentől és mindenkitől ha az 2-nél több személy)

- a használt dolgot adok(mert nincs pénzem vadi újat,csak használtat venni) máris látványosan félre van dobva mert biztos bacis,pedig kimosom és fertőtlenítem előtte


Kérdésem: kérlek írjátok le környezetetekben milyen furcsa megnyilvánulásai vannak a túlféltésnek vagy pont az ellenkezőjének és a megalázó pillanatokat hogyan kezelitek?



2015. jan. 16. 12:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem velem történt meg csak hallottam a sztorit:

Anyukának üzleti partnere virágcsokrot küldött a szülés alkalmából, mert nem akarta a frissen szült anyukát zavarni meg ugye ez egy formális ismeretség. Erre anyuka a csokrot nekivágta a virágkihordónak, hogy mekkora bunkók, mert a vágott virág megfertőzi a gyereket! Üzleti partnerét is felhívta, jól össze is vesztek, amikor visszament dolgozni nem is kapott több megrendelést tőle...

2015. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
:D:D ez jó:D szegény virágkihordó,ennyit nem fizetnek neki :)
2015. jan. 16. 12:20
 3/19 anonim válasza:
96%
Ha tudnátok mennyit kell tanulni, vizsgázni valakinek, hogy nevelőszülő lehessen. De saját gyereke minden agyamentnek lehet. Borzalom!
2015. jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
én pont az ellenkezője vagyok, a cumisüveget pl akkor fertőtlenítettem le mikor megvettük azóta csak meleg vízzel elmosom, nyugodt szívvel leteszem a földre a gyerekemet akkor is ha 2 napja nem mostam fel (cipőbe nem megyünk be a szobákba)stb... - ha valaki megjegyez nekem bármit is ezekkel kapcsolatba, azt szoktam mondani, hogy minden gyereknek meg kell enni 1kg koszt egy év alatt, hogy rendesen kifejlődjön az immunrendszere, nem fogom agyonfertőtleníteni a lakást és utána minden 2. héten orvoshoz cipelni :) van már egy nagy is a kicsi mellett, őt szoktam felhozni példának, hogy meg lehet nézni hányszor beteg és ugyanúgy csináltam annak idején is mindent, amúgy nem foglalkozom a rosszalló pillantásokkal, az idő úgyis engem igazol :D
2015. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Volt egy gyerek akit mindentől óvtak a szülei, minden bacitól, nem homokozhatott, napfényre is csak ernyővel mehetett stb. Az első óvodai napján kórházba került, mert nem tanult meg a szervezete védekezni a bacilusok ellen. Ezt még a biosztanárom mesélte. Mondd el a szülőknek, hogy ezzel csak ártanak a gyereknek.
2015. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
A férjem húga ilyen, nem lehet az ételt mikrózni, mert attól minden bacis meg a fene tudja milyen lesz és a gyerek olyat nem ehet. Nem mondhatod neki, hogy nem mert megsértődik. Nagyából egy idős az én lányommal és amíg az enyém elesik feláll szalad tovább addig az övé fél órát bőg ugyan azon amin az enyém meg nevet. 5éves és olyan hisztit csap a bolt közepén is, hogy én érzem magam kínosan. Van egy 2éves pici lányom is, múltkor meg akarta ütni, rászóltam elkezdett sírni és én voltam a rossz a végén.
2015. jan. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk ellentéte van meg a társaságban. Nagyjából 8 hónapos ott is a kislány, láthatóan túlsúlyos, tokája van, és nem az az aranyos gyerekhály, konkrétan hájas a gyerek. Mert az anyja csak néha szoptatja, lusta rá, pedig elvileg nincs semmi orvosi oka rá, akárhányszor sír a gyerek, tápszert tolnak a szájába, mert attól elhallgat. Ha még az se működik, volt már rá példa, az anyja az akkor még csak 3 hónapos(!!!) gyerekre kiabált rá előttünk, szó szerint hogy kussoljon már. Amikor megszületett, két hétig a kórházban kellett lenniük, mert anyuka nem kezdte el szoptatni (és ez persze az orvosok hibája, akik nem mondták, hogy amúgy azt kellene csinálni- wtf?!), és alig volt másfél-2 hónapos, már vitték kocsmába a VB idején, merthogy ők olyan szülők, akik továbbra is tartják a kapcsolatot a társasággal, őket nem fogja a gyerek annyira eltüntetni, mint sokakat. Hangosan bömböl a tv, a gyerek a hangszórók előtt játszik, a szülők ezt szándékosan csinálják, hogy "szokja a zajt". Anyuka lazán issza a pálinkát, és lesz részeg bármikor, mielőtt véletlenül rászánja magát a szoptatásra, merthogy attól jobban alszik a gyerek. Van, mikor ténylegesen pálinkát adnak neki. Oké, csak a száját kenik be vele, de mégis.


Van egy olyan érzésem, hogy szegény kislányból nem lesz egy egészséges felnőtt, de mint a baráti társaság tagjának, aki még nem anyuka, bőven semmi beleszólásom.

2015. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
na ez a másik ,ha megszólal az ember akkor sértődés,meg én úgysem tudhatok semmit, mert nem szültem ,de ha majd lesz... Csak én lényegében neveltem az öcsémet így minden szintet tudok és hogy mikor,mi kéne stb.Ezért nem mondom el hogy kéne csinálnia,de van amikor már nem lehet kibírni nevetés nélkül :D
2015. jan. 16. 13:22
 9/19 A kérdező kommentje:
ja az egyik kedvencem ,amikor egy kis kanál felének megfelelő adag levest adott neki(először)csak a leve a jó húslevesnek és máris pánikolt mi lesz ebből,biztos fájni fog a pocija XD
2015. jan. 16. 13:25
 10/19 A kérdező kommentje:
mondanom sem kell a sok tápszer után szinte a kanalat is lenyelte, annyira ízlett neki :D
2015. jan. 16. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!